Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Ekologickej Prius, že prej...

    Pastorku, ukaž, kde jsi to četl. Dle Wiki: Technologie Toyoty Prius. Fajn, chytni se hned první řádky - Combined hybrid (to je něco jiného, než o čem ty píšeš !) A prezentace přímo z českého zastoupení Toyoty (oficiální zdro) fakt tam nic, o čem píšeš, nevidím - máme asi jiné oficiální zdroje Já se hádat taky nechci, jen mi pouze DOKAŽ dle \"tvých oficiálních materiálů\", že NEKECÁŠ ! A pokud něco nevíš, raději nic nepiš! Máš velkou chybovost - pro osvěžení paměti (není to zase tak dávno) Mmch, malá douška (ale třeba pochopíš). 1) Spalovací motor - převodovka - kola 2) Spalovací motor - generátor - (baterie) - elektromotor - kola. Co myslíš, že bude pracovat s větší účinností? Nechť ztráty v převodovce jsou 5%, V generátoru 10%, v elektromotoru 10%, a ztráty vzniklé nabíjením baterií jsou též 10%
    • 20
  2. vix

    Ekologickej Prius, že prej...

    U mého dieselu docela jo (mě to snad za dvojnásobek nikdy nejelo)
    • 20
  3. vix

    Ekologickej Prius, že prej...

    To, co jsi napsal o Priusu je totální p*čovina. ZZE funguje vždy. Fyzika páté třídy... Hele, pastrorku, nechceš dělat poradce našemu ministrovi průmyslu a obchodu Římanovi ? Ten vymyslel stroj, \"Římanův stroj\" , ono je to spíše soustrojí, které se pozestává ze dvou větrných elektráren postavených proti sobě. Jedna je připojená do sítě ČEZ a funguje jako ventilátor, druhá jako větrná elektrárna a elektřinu do sítě dodává. Jedná se vlastně o zařízení, které dělá ze špinavé atomové fuj-energie čistou elektřinu z obnovitelných zdrojů, byť s určitou ztrátou pohybující se v řádu pouze desítek procent. Přesto je to ekonomicky výhodné. Je totiž spočítáno, že díky rozdílu ve výši výkupních cen se zařízení zaplatí asi za deset let. Sice na našeho ministra nemáš, ale máš velkou šanci stát se jeho poradcem. Fakt, člověk tvých kvalit se na danou pozici zcela hodí...
    • 20
  4. vix

    Ekologickej Prius, že prej...

    Pokud jedeš plnej knedlík, tak ty auta budou žrát zhruba stejně. Prostě, účinost benzínových motorů je +/- stejná (konstrukčně motory jsou stejné) a někde ten výkon na překonání odporů (valivého, tření, vzduchu) brát musíš. A elektromotor v tom Priusu nějak extra výkonnej nebude. Navíc v tomhle režimu se nestačí \"dobíjet\" Prius má výhodu ve městě, kde tu energii může rekuperovat. Mmch, stará dobrá 1.8D má spotřebu 4,5 lt/100 a s emisema CO2 je dost pod 120 g/km. Jo, k té spotřebe ve městě ještě připočtěte hmotnost vozu - přece jenom, spousta energie se spotřebuje v brzdách. P.S.: Do města je lepší než těžkej a složitej wergl typu Prius, mrštný a lehký Smart Ale ať žijí hybridní pohony.
    • 20
  5. Pe.Tr : V anketě ti chybí možnost ... Noťas se cestou ze servisu poště ztratí
    • 81
  6. Ty sestavy před 5 lety byly taky o něčem trochu jiném.. byly jinak dimenzované apod. Nehledě na to, že dneska jak se honí výkon, tak ty procesory taky papají o něco víc. To, že se noťasy přehřejvají, je stará věc. Dneska jsou takové hezké, slimové... před 5 lety byly o něčem jiném, trochu lépe vybavený notebook vypadal jako menší desktop (nj, trochu jsem si zapřeháněl, ale asi mě chápete)
    • 81
  7. vix

    Kontrolka STOP svítí

    Když bude vypálená některá jiná, tak to zjistí po otočení klíčku. Proto se palubka rozsvítí vždycky jako stromeček. (včetně kontrolky airbagu) Že mu po přidání plynu svítí víc může být třeba volnějším řemenem na alternátoru, jinak nastavenejma volnoběžnejma otáčkama apod. (prostě nemusí naplno dobíjet)
  8. vix

    prasklý chladič

    Občas (čti: poměrně často) po těchhle zázračných vodičkách přestane funkovat topení, bo mají tendenci ucpávat i funkční díry. Takže majzla na to ! Bys nakonec k novému chladiči nekupoval i nový výměník topení. Ad chladič, mrkl bych na vrakáče ...
    • 8
  9. vix

    Starter točí ale motor nenaskoči

    Vzduch v palivové soustavě? Kontakty na baterce, problémy s dobíjením ... Od kompu se blbě radí.
  10. vix

    aky motor?

    aaischa: a druhou půlku nasypat alespoň do nutných oprav... Hele, bych jezdil s tou 120 (a jakože klidně a jakože z fleku), protože to auto máš grátis a než ty peníze \"co jakoby máš\" vrazit do nějaký pasti, tak bych dal trochu do pucu zrovna tu Š120, popř. koupil nějakou s plynem, provedl selekci a hotovo. A ušetřených 20 000 SKK se ti budou hodit na další auto. A navíc, 120 na plyn jezdí za stejné náklady jako ta benzínová/dieselová 205 Život je otázkou priorit !
    • 29
  11. vix

    daske

    11 čistýho jsem kdysi taky vydělával. A na kolik přijde ta pixla Velfobinu ?
    • 9
  12. vix

    Poplatky za příchozí hovory

    I´m for United Europe but not for Europe Union. 1) Si tak, koukněte na Švýcarsko... má bilaterální smlouvy s ostatními státy a je mu taky dobře. 2) Jinak volný pohyb osob, materiálu a kapitálu je fajn. 3) Ad brambory: hele, že se někde něco zadotuje, znamená, že české brambory se vozí do Holandska a holandské do ČR ... vydělají na tom vždycky zemědělci, vydělají na tom dopravci, a vydělá na tom ještě ten úředník který to vymyslel. A na poslední dva vydělávám já Když se to tak vezme, tak volný pohyb zboží by se nekonal, kdyby nebylo EU Protože jinak by se ty brambory nevozily a EU by byla pro smích. (ty jo, to je kacířská myšlenka... doufám, že mě byrokrati z EU nebudou chtít za ni upálit ... a když jo, tak alespoň budu klidnej, bo kůl bude ve shodě s EC a bude dodán od certifikovaného dodavatele )
    • 79
  13. vix

    Podložky ze 4 na 5

    Já s tím nejezdím a jsem proti tomu... (názor asi na pikaču, že ?) Kup hezký 4dírový (a když je neseženeš, plecháče to vždycky jistí)
  14. vix

    kloub poloosy

    komplet poloosa u Glogara za 1200,- (repasovaná)
    • 21
  15. vix

    Jaké pneu?

    myslím, že je to stejné jako MP58 a MP55 u zimních MP14 beru jako nástupce neméně nevydařených MP12 (tzv \"ohnivě mizící\" pneumatiky) Mmch: na Brilantisky a Polarisky raději zapoměň ...
    • 22
  16. vix

    aky motor?

    bych si hodil korunou co .. benzín je v klidu do nájezdu 20 tkm/rok, diesel se začne vyplácet nad 20 tkm/rok ... a stále budeš řešit věci typu ... olej a nápravy
    • 29
  17. vix

    Nebyl to nekdo z P-C ?

    ...aby ta firma neměla na té brzdě páčku : BEFORE a AFTER a jednoduchým přepnutím se nepřepínaly příšluné konstanty v daném PC
    • 24
  18. vix

    umístění RZ - vyřešeno

    Život přináší mnohá překvapení ...
    • 10
  19. vix

    Nebyl to nekdo z P-C ?

    Já to nebyl
    • 24
  20. vix

    rozumim tomu dobře ?

    Mno, jeden kolega má auto předělaný z roku 1986 na rok 1992
    • 8
  21. tričko tmavě modré (prostě modré) asi L (tak akorát na vixe) Prachy půjdo v Po, pokud nezapomenu, jinak v út. Možná že to stihnu i zítra ...
    • 31
  22. Jo, budu platit v PO (až bud mít přístup ke krytému compu a čas), jinak bych uvítal tričko, modré, asi L (prostě akorát na vixe)
    • 39
  23. vix

    \"Hadraplán\" BMW

    jo, ale je tu široké pole pro tunery... např. potah plastový, nebo v high-end verzi dokonce kovový
    • 23
  24. vix

    \"Hadraplán\" BMW

    ale že jim to trvalo... kluci od BMW se zase jednou trošku opili.
    • 23
  25. vix

    Drahota v Česku,nebo malé příjmy ?

    BMW je auto pro kočku ! Peugeotí wergly jsou mezi koťátky málo oblíbené. A takové hravé koťátko ... Jinak, \"Ojro\" máme už za 24 Kč, doláč za 15,50 .. tohle docela jde právě proti té inflaci. Navíc, inflace je tažená spotřebitelskou poptávkou domácností (viz - i koťata už si kupují BMW !), takže lidi zatím prachy mají (ač tvrdí, že nemají). No a když někdo něco chce a je za to ochoten dát téměř cokoliv, tak ty ceny nahoru půjdou. si asi tak nějak
    • 18
×
×
  • Vytvořit...