vix
Uživatel-
Počet příspěvků
4 839 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele vix
-
kahy: ano, to je klasický, non-GTI přístrojový štít... hodiny nejdou nastavit (bo po čase zdegradoval plastový mechanismus nastavování, takže hodiny se ani nepředcházej, ani nezpožďují, jen ukazují špatný čas - jde řešit odpojením a zpětným připojením ve správný čas baterky, nebo jen vyndáním a ve správný čas zandáním pojistky), ručička tachometru už trochu škube - asi by chtěla namazat, možná i náhon tacha.. a kontrolka palivoměru (včetně ručičky) si dělá co chce. Ale auto, to přeze všechno, stále jezdí ... tomu, co máš na palubce, se říká informativní (nebo informační ) přístroje
-
nevím, nikdy jsem se přes 6/100 nedostal ... asi mám divné auto jinak, co tady píše kobra, tak je asi tak 0,8 kW - takže, na výkonu motoru prostě šumák.
-
Něco podobného jsem viděl... bylo to 1,6 GTI, mělo to tyhle lamináto-plastový blatníky a kapotu .. a hlavně, všude to mělo nápis "DEPECHE MODE" jinak, to auto ve stylu alá "Harlekýn" je hodně hezký
-
nojo, no, když ti křupne kloub v poloose, tak "dojedeš", auto odstavíš, dáš si cigáro a sháníš odtah. Když ti křupne kloub řízení, tak se modlíš, aby sis to cigáro ještě někdy dal ... .. a přitom díly na P205 jsou za hubičku (v porovnání s pořizovací cenou auta jsou sice závratné, ale to nic nemění, že jsou za hubičku) ... mmch, 205 je skvělej skleník - hezky se s ní couvá (poznatek, který do jisté doby nedoceníte)
-
tu oranžovou kontrolku "REZERVA" beru od mé cesty ČB-Pha a zpět s "rezervou"
-
U palivoměru mi to zase tolik nevadí. Mám ještě tu spodní řádku na tachometru, a ta je přesnější. Prostě, u 205 jsou už určité závady neopravitelné. Ne, že by nešly opravit, ale ...
-
Ty jo, tohle je hezkej příběh. A taky koukám, že se kluci vážně vyznaj. Takže, hlavně jim, díky
-
Mi povězte, že když jsem měl alergii (a ještě trochu mám), tak na přelomu 2002/2003 jsem při studijním pobytu v zahraničí alergií netrpěl. Ale stačil v tom období týden v ČR a pomalu jsem zase "umíral" Myslíte si, že FAP, naše životní prostředí a naše nemoci za to nestojí? Jinak k těm alternativním palivům - vždycky je to něco za něco. Takže, zatímco ropa o vysoké energetické hodnotě skoro tryská "zadarmo" ze země, u zbytku tu energii musíte nějak nashromáždit. Vodíkový články - vodík ze země netryská a není obsažen ani volný ve vzduchu, ale spousta je ho vázána ve vodě - a tu vodu je třeba rozštěpit na vodík a kyslík - třeba elektrolýzou. K tomu potřebujute elektrickou energii - tu vyrobíte v elektrárnách - do nich musíte dopravit uhlí, stejně jako ropu k čerpacím stanicícm. Uhlí pro elektrárny má na měrnou jednotku 4x menší výhřevnost, tedy potřebujete 4 uhláky místo jedné cisterny - ale to irelevantní, ropa stejně putuje ropovodem. Potom z méněkvalitního uhlí vyrobíte elektrickou energii - tipovačka, kolik si myslíte, že je účinnost tepelné elektrárny (lhostejno zda parní nebo jaderné - nápověda: je lehce pod úrovní benzínového motoru), vyrobenou energii přenesete se ztrátami 10-15% přes půlku republiky (už takhle je naše síť přetížená, takže postavíme o to víc stožárů) a doma začnete štěpit vodík na vodu. Sice palivový články mají účinnost snad 99%, ale kolik sajrajtu muselo vylítat z elektráren do ovzduší už nevidíte. Říká se tomu ZZE (Zákon zachování energie) Ad biopaliva - mají výhodu v ekologičnosti (ovšem na co a jak starý traktor ty lány oře se už nevidí). A protože se energie musí nějak získat, jedná se všeobecně o energeticky náročné procesy - jsou tedy dotované (tedy z vašich a taky mých daní). To je další "výhoda" alternativních paliv - jsou prostě zatím drahá a dotovaná. Ad stlačený vzduch - kompresor, který ten vzduch stlačí na 300 atm., tak to je zařízení s prachmizernou účinností. Nehledě na to, že máte plechovku s 300 atm bod sedadlem.¨prostě takový tlakový granát. Nic příjemného (když se oháníte těma airbagama a obhajute hmotnost auta kvůli bezpečnosti). Vopičí: Mmch, nevím, jaké má to auto výkon, na 110 km/h tipuju něco okolo 14 kW. Jak by musel být velký cca 60 kW motor - a kolik by vážil - a jaké by v něm byly tlakové poměry ? Kdyby něco, tak perpetum mobile doopravdy neexistuje Ještě perlička:Za druhé světové války (kdy nic nebylo), natož benzín, se auta hromadně přestavovala na dřevoplyn. Já to vidím jako dobrou alternativu, akorát v rámci ochrany před sazemi vylétavájícími z komína, by měl mít v budoucnu každý takto přestavěný automobil FAP. Bim, bam - a ekologický kruh se nám uzavřel.
-
možná je to jen jen zpuchřelá hadička, možná je to i něco jiného ? To, že odmastíš vstřik, ještě neznaméná, že je v pořádku. Jinak, v jakým stavu máš brzdy ? Visící brzdy ti přidají půllitru, ani nemrkneš.
-
To bych tak netvrdil. Motory, o kterých se nemluví, ale které jsou již dávno vyvinuté, funkční a neškodí životnímu prostředí (naopak ho čistí) se nemohou užívat jen proto, že ropní magnáti chtějí stále více financí a nedovolí vstup těchto motorů na trh. Takže dokud bude ropa, bude se jezdit na benzín a naftu;) Tohle je další pohádka - podobná té o dubových pilinách v diferáku - nebo té, jak nás soudruzi ze SSSR brzdili ve vývoji P.S.: Ona ropa není drahá, například v Americe stojí litr benzínu 13 Kč. Myslím, že ropní šejkové nesedí zase tak daleko
-
CO2 je závislé na množství spálené nafty Množství spálené nafty je závislé na výkonu (přeneseně účinnosti a hmotnosti) Filtry pevných částic zachycují saze - nikoliv CO2, NOx Největším svinstvem dieselů jsou stejně volné aromatické uhlovodíky CNx (nádherně karcinogenní) - a ty nikdo (ani autor "skvělého" článku), bohužel, neřeší. Jinak je ten článek dobrá patlanina, samé kdyby, a aby, a jestli... a to jen proto, že se v tomhle státě málo hulí... hulení prostě tady nemá vybudovanou tradici
-
nikdo mi nevěří, že disco vzniklo z německého "die Düse" (tryska). Prostě se jde na Dýzu. Díky, ako
-
ještě, že ne, hodinky s vodotryskem
-
Autobaterie pro P 406 - jakou značku vybrat?
vix odpověděl/a v tématu od Radek Hurvajz v sekci Servis
já mám taky ropáčka.. a startuju provizorně (už třetí zimu) na obyčejnou (olověnou) 44 Ah baterku. Jen ty ventilový vůle jsou na mezi (mno, spíš už lehce za) a palivovej filtr by chtěl určitě vyměnit. -
hmm, doma nemám televizi. Všichni se ptají : "Proč ?"
-
Chlope, líp bych to nenapsal
-
Ač to bude znít divně, mě se takto vedené forum líbí - je liberální (a proto, bohužel, i hodně napadnutelné). To, že jsem tu doopravdy jako doma, svědčí i tom, že když mám fakt mizernou náladu - tak tady začnu dělat virtuální "borčus" (ve vší počestnosti, ovšem). Jak vždy čekám (a jak se vždy stane) chytnou se toho i jiní umělci (normálně byste do p.t. pánů neřekli) a to co tady občas předvádíme, tak nad tím se musí i Kurt usmívat. Takže, jste neskutečná banda, a jsem rád, že jste jací jste ! P.S.: design tohohle fora funguje (a nezmenil se) už snad 5 let (včetně integrované "non-nadávkové" funkce) Osobně bych to neměnil, já si zvykl Občas je nutno bránit obsah před formou
-
Musíš ji změřit pod zátěží. Třeba moje baterka, už několik let v pohodě K.O., taky dává 12,1 V - a přitom utáhne jenom rádio nebo zářivku.
-
ty jo, v poslední době je to s plovákem velmi vtipné (ještě, že to neslyší Marcel) No, uznejte, jet trasu České Budějovice-Praha a zpět, permanentně s rafičkou okolo nuly (většinu času stejně byla tak 2 mm pod nulou) a svítícím/blikajícím "hladovým okem" a pak ještě týden na to hopsat po Budějkách... které auto to zvládne? Podle mě ten plovák musí být něčím zapatlaný, nebo jak tam lejou ty ekologický sračky, tak jim to musí dělat nějakej šrumec v těch velkejch nádržích. Najet na rezervu 350 km se mi zdá jako trochu špatné...
-
mno, výpovědní období je 6 týdnů před koncem platnosti smlouvy (máš uzavřeno asi na rok), nebo musejí nastat jiné okolnosti, např. prodej... stačí hledat...
-
mno, nad 6/100 jsem se nedostal, ani když jsem to hnal po dálnici (těch 100 km) plnej kotel ... tak asi tak.
-
tie volby a mnohe dalsie urite boli demokraticke:D
-
Klasickej případ - dřív jsme se vymlouvali na SSSR (a tady se dělaly kraviny), pak po plyšovým převratu jsme mohli několik let vládnout sami - ale to je moc složitý a chce to zodpovědnost. To se na naši náturu moc nehodí. A teď jsme ve slavné EU, kde už zase můžeme v klidu a pohodlí říkat - víte, my bychom to chtěli takhle, ale rozumíte, směrnice z EU je směrnice z EU Takže asi tak jestli si myslíš, že za všechno mohou soudruzi ze SSSR, tak se zeptej taky těch lidí, co cinkali klíčema nikoli 17.11.1989, ale 25.2.1948. Oni si to tehdá zvolili, ne ti soudruzi ze SSSR.
-
Ani ne tak soudruhům, jako kapitalistickým buržoaistům. Protože T603 vychází z T600 a ta vychází z předválečné T87. Myslím, že tohle auto navrhoval ještě Sodomka, než mu činnost ti soudruzi znechutili. Mmmch: skvělé auto byla T602 - takové to závodní placaté... Bohužel T613 přišla pozdě a vlastně to byla labutí píseň Tatry. Ne, ve vývoji se brzdila celá tehdejší československá ekonomika. Třeba TESLA se honosila plánem být 5 let za japoncema ve výrobě a 10 let ve vývoji. Ale byly tu i jiné, lepší podniky - třeba tzv. "Slušovický zázrak" byl takový stát ve státě. Čuba prostě okopíroval Baťu a napásl to pouze na socialismus. Hlášky typu - soudruzi z SSSR fakt miluju. Tady nebyly cihly, nebyly barvy, na auta se stály pořadníky ( a to si všimni nemluvím o banánech) a soudruzi ze SSSR nás brzdily ? Ale kdeže, oni potřebovali spíše, aby ekonomika jela. Četl jsi někdy o tom, za jakých podmínek se stavěla montážní linka na Favority ? Nebo linka v TESLE na výrobu žárovek H4 ? Co na tom, že vyráběla H4 pro celý blok RVHP, vyvážela žárovky i do kapitalistických států... jen ty devizové peníze pro ni, na nákup zahraničních technologií jaksi nebyly (ač si je vydělala). Prostě vyráběla a exportovala žárovky, ale nemohla se rozvíjet. Vlastní vinou? Vinou soudruhů ze SSSR? Ale kdeže ! Ale zase tu byla plná zaměstnanost a podle toho se i pracovalo. Jedinou správnou cestou (bohužel také cestou do záhuby) bylo vyrábět jednoduché věci pokud možno ve velkých sériích. Takže se vymyslela v roce 1964 Škoda 1000 MB, která se pak v různých obměnách "kabátu" (jak končila životnost jednotlivých forem - cca 1 mil zdvihů) vyráběla až do roku 1988. Ono bylo pak už víceméně jedno, jak moc to bylo zastaralé, bylo to jednoduché a lidi brali všechno. Třeba Lokomotivka ČKD vyrobila snad 10.000 lokomotiv ČME3 (T669.0/770), který se vyráběly od 60. let až do svého zániku... furt ty samé, bez nějakých významnějších inovací... protože hlavní zákazník, sovětské železnice, byl nenasytný a stačily mu takto jednoduché. Za 30 let žádný pokrok, žádný vývoj... prostě jednoduchost (a pohodlnost). Nezapomeň, že nebyla konkurence. Takže, než vypustíš nějakou hlášku soudruzi ze SSSR, zamysli se i nad ostatníma okolnostma. Nadávat umí každý.
-
Fusion :No, nevím jak na 605, ale třeba sehnat obstojné sklo na 205 na vrakáči (nepoďubkované) je umění, většinou je zaškrábané až běda. A to se pohybujeme v cenách 500-700 za použité sklo, nové stojí 1700-2300 (podle toho, jak je tonované). Takže sháníš a sháníš, jezdíš a jezdíš. Pak musíš nějak (s někým) to použité vyndat, pak s ním jedeš ke marádovi, který taky nemusí mít čas. Ano, ujedeš spoustu kilometrů,. ztratíš spoustu času ... a v závěru máš stejně poškrábané sklo. Tomu se říká výhra - ale pokud ti to takto vyhovuje... Méďo, pohádka hezká a díky