-
Počet příspěvků
8 540 -
Registrace
-
Vyhraných dnů
2
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele krtek 2
-
Radku musis prihnut rameno steraca ak ti sterac v strede nezabera oprava rychla a hlavne funkcna ,berzramove mi to robili takisto ako popisujes trochu prihnes a ok
-
1.9 D - po výměně termostatu je teplota pořád nízká
krtek 2 odpověděl/a v tématu od Moon_Station v sekci Servis
nedavno tu bol podobnz prispevok tiez sa mu to nechcelo ohriat nakoniec bol ucpaty radiator topenia , maly okruch nefungoval spravne respektive neboa cirkulacia a termostat otvaral predcasne na velky okruch -
tak o prefukni vzduchom ked je to ucpane pravdepodobne ,na spode mas filter cislo 8 mozno by bolo ho dobre vymenit ,prinajhorsom to mozes priamo zapojit obist predohrev ale na hadicku dorob univerzalny filter
-
RC model v ( cene cca 150 eur) som kedysi kupoval pre synovca ,doma sa s tym neda hrat je to moc rychle(odhadom 30az 40 km/h )a neuriadis to na malej ploche a na toz nejake 10 rocne dieta uz vobec neuriadi je to hracka na parkovisko ale vyblazni sa s tym aj dospely (svagor nechcel synovca ktomu ani pustit :D)tak sa s tym blaznil ,dalsia nevyhoda ,je to zrac bateriek na plny vykon to vydrzi max 10 minut takze treba dve baterky jednu nabijas a druhou jazdis a baterky brat take aby mali co najviac mAh bolo to v prevedeni bugy malo to vlastne odpruzenie(tlmice :D) tiez to ma akoby podhustene pneumatiky takze pustis to z 1.5m vysky na tvrdu zem a nic sa tomu nestane dokonca to ani neodskoci po dopade kde dopadne tam si sadne takze je to celkom odolne
-
kup si relatko 20 amperove, ovladanie vytiahnes z alternatora (ten tensi kabel na altiku) a rele ti zopne zopne podlozku az po nastartovani ,,vypnes motor podlozku vypne
-
tiez tipujem prevodovku ,stlacis spojku prestanu sa otacat sukolia v nej a je ticho
-
aby si to pochopil nevyjadril som sa presne ampere do baterky pojdu rovnake ampere ci budes mat origo jeden kabel alebo po dorabke 2 kable ide len o to ze tie prudy co idu do baterie sa rozdelia do dvoch kablov tym padom oba kable su menej zatazovane a je predpoklad ze zaoxidovane ocka na tych kabloch uz nebudes nikdy riesit teraz ti to zenie z altiku len po jednom kably takze ako by bol dvakrat viac zatazeny ten kabel altiku je to suma fuk ten bude stale davat len tolko amperov kolko aj doteraz toto dorabali casto do felicii lebo tam ide kabel najprv do poistkovky a az z nej na bateriu tak sa dorobil kabel medzi altikom a baterkov priamo a uz z dobijanim neboli problemy
-
comu nerozumies? kabel co ide z altiku na starter( pisal si ze tam ide) tak oprav alebo sprav novy a potom urobis dodatocny kabel (teraz ho nemas pises) a prepojis altik s baterkov ,nikde nic napetie uberat nebude akurat bude lepsie pre baterku lebo prakticky ma dve cesty (2 kable cez ktore moze cucat ampere) povies kabel prierez 16 milimetrov stvorcovych(lankovy) dlzku si nameras kolko ti bude treba to je ten dodatocny ten orginal vyberes vezmes so sebou a kupis novy (podla hrubky) Predavac bude vediet prierez od oka a najlepsie nech ti tam hned ocka nalisuje
-
a inak alternator jeho hruby kabel neodpajaj za chodu od siete hrozi ze sa neureguluje zvysi sa mu neumerne napetie a odpali regulator musi byt vzdy zatazeny na meranie prudov je tu vhodny kliestovy ampermeter
-
ocko na starteru vismirgluj ,klestami este zmackni aby to drzalo na kabelu,pokial je totalne zozrate tak ocko vymenit ,ked poznas nejakeho elektrikara co ma lisovace kliste je to super a urob dodatocny prepoj z baterie na altik 16mm(stvorcovych kabel )nalisovat ocka a zapojit a bude svety pokoj ocka a babel nakupis v elektropredajni ked nic podobneho nemas a mozno za mensi uplatok ti pozicaju aj lisovacie klieste alebo nech ti to v predajnirovno nalisuje i tak sa da
-
bateria sa meria pod zatazou ale nie v aute su na to zatazove testery ale nedas za to 60 eur a pouzijes to dvakrat do roka ,lepsia mototechna by ho mala mat a pouzivat a to koli tomu ze tam clovek dodnesie baterku na reklamaciu on ti urobi test trva to par sekund a povie ti ze zbytocne reklamujes lebo baterka je ok a chybu mas inde a ze takto isto sa vyjadri vyrobca uz som toto zazil ,takze skus pobehat nejake mototechny alebo servisy niekde to urcite maju
-
jak uz bolo pisane zmeras dobijanie ,natocis pozapinas vsetky spotrebice napetie musi byt medzi 14-14,5 volta ak tak bude je to ok potom zmerat kludovy odber ideal je do 10ma max do 15ma vsetko nad uz vybija baterku docela rychle ked auto odstavis a za tretie pomerat starter pri startovani treba ti kliestovy ampermeter na jednosmerne prudy hodnota 150 amper plus minus nejake drobne ok, nad 200 hore uz baterku hodne stavi a a starter toci akoby uz baterka bola skoro vibita a baterku pomeras zatazovym merakom ale tie su dost drahe on uvedie bateriu takmer do skratu a nesmie tam napetie klesnut pod urcitu hodnotu pod 9 volt nesmie ist urcite to uz je baterka pred smrtou
-
oni budu najskor pospojovane v BSm skus prezvonit merakom lavu trojicu kablov a potom pravu trojicu kazdy s kazdym ked budu pipat tak len napoj jeden kabel na niektoru lavu smerovku a druhy na pravu smerovku alebo rovno napoj napr na niektoru lavu smerovku a uvidis ci blikne len ta jedna alebo vsetky na lavej strane
-
ja mam 62 AH zatial nepozorujem ziadny problem ani v lete ani zime daval ju tam este predosly majitel len neber tu bezudrzbovu s tym sklickom,tu ked prudko vybijes napr zabudnes nieco zapnute svetla a podobne je mala sanca ju vratit spet k zivotu hoci bude mat len polroka ber klasicku so zatkami
-
bosche nedavajte su nekvalitne v dnesnej dobe ,s ngk nikdy problem nebol tym bosch sa zvykne uvolnit porcelan voci sestihranu a sviecka po case ide do haja a nepiste pls ze boli moc utiahnute a podobne tym to rozhodne neni
-
pravdepodobne elektroventil odvzdusnenia nadrze
-
to vypada akobyto to bolo zavzdusnene alebo bez tlaku ,chce to diagnostiku aby si videl ci tam je tlak alebo neni pri startovani skus tu vratku ucpat este raz ale priamo na filtri ten lavy natrubok a tocit ,ked je cerpadlo v nadrzi ok budes mat problem to prstom tesnit lebo sa zvisi tlak kludne aj na 5az 6 barov (normalne tam je len 1.5 baru)a bude ti striekat nafta neudrzis to vtedy vies ze pumpa v nadrzi je ok
-
k tomu som sa akurat dostaval (co sa tyka filtru),ak filter na spode nema prepojku hadicku ale osobitne dve hadicky tak vo vnutri filtra je este taka bimetalova klapka (vypada ako 20 haliernik Sk) a ta prepina privod nafty do filtra bud priamo do filtra alebo najprv jednym spodnym natrubkom na ohrev nafty na teleso tesmostatu motora a az potom sa to vracia na ten druhy spodny natrubok do filtra klapka casom moze haprovat Mizrelek vylam tu klapku(nemusis ani celu staci polovicku) na spode filtra (filter s ktorym si nenastartoval) a namontuj nastartujes hned akurat uz nebude fungovat predohrev nafty tip top ale neni problem ani v zime do -20 auto ide ok ale ak je viac tak auto sem tam jemne cukne pokym sa neohreje nafta motor atd mam to odskusane
-
inak na spode paliv filtru co su tie dva natrubky (smeruu kolmo k zemi) mas na nich hadicku prepojku alebo z nich idu dve samostatne hadicky dalej do utrob motoru?
-
neodpajal si nieco napr snimac vackoveho hriadela a podobne? mohol si nieco odpojit a potom spetne zabudnut pripojit
-
skus po starteri tresnut kladivom ,ked sa rozbehne su spatne uhliky(zbrusene) v starteri sucastne jeden toci druhy nech poklepe po nom
-
a ked si vypustil naftu z filtra ten bordel co ostal na dne si vycistil handrou?
-
spiatocka je oznacovana zelenou kockou alebo zelena rychlospojka na hadicke ,na vicku filtra je to lavy natrubok a na ten natrubok je napojeny ten ventilok vo vnutri takze ventilok je na spiatocke a nie na privode
-
predne kotuce- 4249 17 vzadu bubny- 4247 50 pred dosticky- 4254 18 zadne celuste- 4241 N3