Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. jojo vidíš, to by mohlo být vono na to jsme úplně zapomněl Ale pokud je to na celým autě tak mi to estaticky nevadí - tam je to pak o odvaze každého soudruha, já jsme proti anarchii Přemo nenapínej mě
  2. koblih69

    Stažení dat z auta

    Pod pojmem stažení si představuju - viz foto. Pokuk dpotřebuješ načíst chyby v diag, nebo nějaká live data tak je to pár minut.
    • 9
  3. koblih69

    jake zadni lozisko p 406

    Přesně tak, podle mě nemáš moc šanci koupit v DE s poštou lépe než u zmíněných členů
  4. Přemešlím co by to mohlo být, vyjmenuju věci které nejvíc nenávidím: FAP OFF CHIP Dodělávané Xenony 4 halouzky místo vejfuků Transmitter
  5. koblih69

    - Prosba o prohlídku auta

    Nepasuje... jenom doplním ...PZ blatník, P práh... každý jiná barva... navíc ta cena mi příjde na ten rok dost vysoká... Mimochodem PZ dveře byly asi vymáknoté zpátky - jsou pomačkané vpravo i vlevo... není to dobře vidět, ale asi byly ty přední víc, tak je stříkli a zadní jen vymáčkli... kdyby pitomci lákli celej bok, tak to nebude skoro poznat... [upravil dne 22/4/13 21:00 od koblih69]
  6. Dohadovat se tu o jednotlivých bodech nebudu. Okomentuju jen ty závěrečné věci, na SZ neodpovídáš, takže abys byl v obraze. Nebudu tady šaškovat stylem, že budu přikládat kopie SZ abych něco dokazoval. Alespoň u těchto bodů - kde je to dokumentovatelné ses mohl zdržet \"jiných\" vysvětlení. - Právní stránku věci předal otec v pátek na mě, další jednání řeším já. Mandátní smlouva na tuhle akci bude podepsána v pátek, Podklady jsme si vyměnili v sobotu mailem. Pro otce to podopsáním mandátních smluv končí. Dál se tomu budu věnovat pouze já a JUDr. Dvořáková. Kauza půjde zcela mimo moje rodiče. Matka ve středu zkolabovala ( vcelku fajn když čeká doma na odvoz do nemocnice a otec je v servise) a v sobotu jí probudili z umělého spánku . Nemíním a nebudu ani jí ani otce zatěžovat čímkoliv co s kauzou souvisí. K odtažení auta - v autě byl se mnou kolega - dosvědčí co bude třeba. Jak sis dal dohoromady, že to souvisí s odtahem do autorizáku nevím v tu chvíli jsem byl ještě na druhém konci ČR... ale to že jsme ho táhjnul v noci z nemnocnice jsem ti napsal v SZ, že .... a jestli jsem o víkendu nedával dohromady tenhle dárek bych musel něco vědět Mimochodem v autorizáku si nic opravit nedal, ani ti to netvrdil - pouze to tam odvezl - diagnostikovali mu vadný alternátor a vadný článek na baterii. Kabelový svazek jsem opravoval včera já. Teda jestli jsem byl v Brně Jinak, možná jsi nesprávně pochopil můj příspěvěk - ten pouze dokumnetuje jak vypadá „Krásné zachovalé auto,nutno vidět a projet se!!!\" A k tvé poslední větě - vše jste si vysvětlili znamenalo to, že z vaší strany jste to považovali telefonátem za ukončené, nicméně on očekává FINANČNÍ kompenzaci na adrese, kterou máte k dispozici. Ale to řekl tvé přítelkyni do telefonu. Pokud kompenzace v rozumné výši do pátku dorazí slíbil jsem mu, že mandátním smlouvu roztrhám. [upravil dne 22/4/13 20:37 od koblih69]
  7. koblih69

    co nove 407ckari?

    Chybí tomu už jenom záclonky.....
  8. koblih69

    Čistenie pneumatík

    Vyčísti to normálně benzínem a pak tím sprejem na pneu ošetři... mimochodme z toho děláš trochu velkou vědu
  9. Ten odpor plováku asi nebude lineární
  10. koblih69

    co nove 407ckari?

    Hezkej pick-up:D
  11. koblih69

    Vymena predneho loziska kolesa

    Bohužel, třeba já (r.v. 2007) jsem čidlo ABS z těhlice nedostal ani po důkladném prostříkání uvolňovačem a hodinové onanii. Nicméně cena nového není ta strašná
  12. No jo, ale vy jste to neměli na supermoderním stroji, ale na \"obyčejné\" automatické plničce
  13. No třeba v Rakousku nesmíš mít tu zelenou (žlutozelenou) aby ses nepletl s policií. Už nevím kde platilo, že zase nesměla být ta ostře červená, takže nejlépe oranžovou (ta myslím není problém nikde) nebo ostře žlutou a před cestou umístit do kapes ve dveřích a máš klid.
  14. Slušná paleta a já jsem vždycky naštvanej když mi počítají 500,- + cca 130,- za chladivo
  15. koblih69

    Vstřiky- Repas vs. vrakáč

    No moc nevěřím, že jsou vstřiky testované na přepady a korekce... většinou se jen vezmou očistí a pošlou dál... myslím, pokud nabízejí záruku tak proč ne.
  16. koblih69

    Jezdíte bez katalyzátoru?

    Pokud ti jde o přejetí není problém jet s odpojenou lambdou. Auto, pojede snasitelně, možná bude trochu chcípat na volnoběh nebo mít větší spotřebu, ale pojede.
  17. koblih69

    Palubní počítač-montáž

    Mrkni na myslím, že to je velmi zajímavá možnost i pro tebe
    • 9
  18. Není potřeba se stresovat. Pokud nejsou zároveň i hodně smetený destičky tak se maximálně ty kotouče při intenzivním brzdění zvlní... takže na cestu na dovolenou do Alp asi ne, ale že by s tím nešlo měsíc jezdit tak to není. [upravil dne 21/4/13 23:30 od koblih69]
  19. Tady přece nejde o to jeslti někomu fólie vadí nebo ne, ale jaká jsou pravidla hry. Bezpochyby když se nikdo nekouká můžu posunout figurku a pár políček dopředu, ale takový hraní mě nebaví...
  20. No vidíš, do práce.... Mě řekl, že bylo pro přítelkyni... Ono když během 14ti dnů auto 8x nenastartuje (ať ráno nebo přes den) tak se mi věru nechce věřit, že to předítm nedělalo. Stejně tak ty ostřikovače... nevím kdo by přes zimu tohle nezjistil... a opravený výfuk, kteýr opravený není... to nejsou náhody... Když jsem mu napsal 1. mail. tak moje představa byla poměrně směšná. Kdyby nabínul 2000,- tak jsem na to asi kývnul a už bych to neřešil. Mě šlo o princip. Chtěl jsem aby se k tomu nějak postavil - to se dá udělat různě - třeba stylem, hele nemám prachy, ale seženu aspoň jinou baterku z jinýho auta... třeba... místo toho povídání typu \"kontaktoval jsem právníka a ten mi potvrdil, že jsem vše udělal správně... \"
  21. Oddie, já nebrečím - každý auto má svou cenu. Trvalo mi asi 25 hodin (včetně montáže tažnýho) něj jsem to uvedl do přijatelnýho stavu + trochu peněz na díly. Ale přiznám se, že mě to tady mrzí. Kupoval jsem tu mobil za 10k a prodávající mi ho půjčil na týden aniž by mě znal. Kupoval jsem Tablet a prodávající mi ho půjčil na 14 dní aniž by mě znal. Mě prostě štve, že pokud né u všech tak u většiny těch věcí majitel velmi dobře věděl o že tam problém je a byl zticha. Nicméně v tomhle jsem dost důsledný ... takže i tohle dotáhnu do zdárného konce.
  22. Po delším váhání jsem se rozhodl zveřejnit pár informací jak může vypadat jednání některých lidí tady na fóru. Někteří z Vás pamatují příspěvek s havárkou mých rodičů protože táta potřeboval rychle jezdit za mámou do nemocnice a sám po doktorech rozhodnul jsem se využít inzerátu zde na fóru nabízející FÁBII. Lákavá věta v textu: „Krásné zachovalé auto,nutno vidět a projet se!!! „ a to, že se jedná o člověka z klubu mě popohnala k tomu jet se na auto podívat. No a teď bych rád tu větu (Krásné zachovalé auto,nutno vidět a projet se!!! ) přeložil pro ostatní: 1. Před tím něž jsem vyrazil padl dotaz na nějakou nesrovnalost na předku – prodávající přiznal, že bylo bourané na předek. Realita – ano na předek + levý zadní blatník + pravý práh. OK. Možná, že majitel toto opravdu nevěděl. Nicméně bořku na předek přiznal až na přímý dotaz. 2. Auto má najeto něco přes 200 tis. Dle tacho sice polovinu, ale to by si myslel asi naivka. Prodávající na to jen poznamenal „já jsem si taky říkal, že to bude asi stočený“ 3. Položili jsme otázku „ty seš 1. Majitel“ – odpověď byla ne mám to od známého. Kdo by si myslel, že to znamená, že je druhý majitel tak musí přidat – byl 4 majitel 4. Fabka měla opravený výfuk – no neměla, díl na opravu byl hozený vzadu. Majitel to asi plánoval, ale pak nemá psát, že je to opravené, že 5. Nefungovalo otevírání dveří vzadu – zeptal jsem se tedy jestli se fakt otevírá jen z kabiny, bylo mi řečeno, že ano – realita, prd nefungoval prostě centrál zadních dveří Celkově auto zanedbané, hůř brzdící. 6. A teď k tomu co se objevilo do týdne po koupi: - Alternátor dobíjí málo – vyměněný regulátor - Baterie má zkrat na jednom článku – koupená nová baterie - Auto při každém cca 5 tém pokusu o startování úplně umře – autorizák vyinkasoval 1200,- aniž by něco našel – realita – kabeláž nacucaná bahnen –poškozený hlavní kabelový svazek (prodřený a zavlhlý ) po cca 4 hodinách opraveno překlenutím. Bohužel 1x jsem jel z Jižních Čech auto odtáhnout domů + 1x kvůli opravě. - Denní svícení – dobrá taškařice, krabička denního svícení reaguje na zvýšené napájení. Autor zapojení to pochopil tak, že může krabičku připojit přímo na napájení… fungovalo to fajn – když bylo napětí víc než 13V tak to prostě svítilo i po vypnutí motoru Ne však stále, jen do doby než si krabička vybila baterku tak, že pokleslo napětí a světla se milostivě vypnuly. - Když jsme auto odváželi – nebyla voda v ostřikovačích – realita – z nádobky vypadlý motorek + prasklá nádobka. To vyřešilo vrakoviště. Co je nepříjemné je zevnitř hloubkové vyrezlý blatník u nádobky – jak to z ní teklo ven. No to nikdo jistě nevěděl, že vždyť v zimě se skla neostřikují Auto jsem ke koupi nedoporučil – resp. za sníženou cenu. Táta unavený a se zlomeným žebrem ale nakonec souhlasil a auto koupil. Poslední fór byl pojištění – dohodnuto bylo, že auto zůstane pojištěné do doby než ho táta přihlásí, protože jezdí po doktorech a tak abychom nemuseli hned běžet do pojišťovny. No jak to asi bylo je nabíledni – když se táta snažil prodávajícímu dovolat nebral mu telefon a mě pak napsal, že už je týden odhlášené z pojistky. Že mě to nepřekvapilo S prodávajícím jsem se pokusil spojit s tím aby se k tomu postavil jako chlap. Myslel jsem, že se prostě dohodneme a to co bylo skryté a zjevně o tom musel vědět že nějak podtrhneme a podělíme se třeba půl na půl. No nebudu to dlouze rozebírat – nic takového se nedělo, měli jsme si vše zkontrolovat a konec komunikace. Ale konec dobrý / všechno dobré. Právnička, která nás zastupuje v případě té nehody se ochotně přihlásila i k tomu, že dotáhne tohle a včera mi poslala mandátní smlouvu s tím, že nechce nic než 15% z vymožené částky. To se mi zdá korektní a myslím, že se bude holka snažit Tak nebuďte naivní a vězte, že i vztahy zde na klubu můžou vypadat takhle. [upravil dne 21/4/13 22:33 od koblih69]
  23. Jinak pozor na ty vesty, nejen pro každého, ale taky správnou barvu
  24. koblih69

    umytie motora áno? alebo nie?

    Protože tam se často kazí motorek klapky vnějšího vzduchu... je to tu mnohokrát popsané.
  25. koblih69

    umytie motora áno? alebo nie?

    Seš si jistej, že to nejde zpoza schránky spolujezdce?
×
×
  • Vytvořit...