Přejít na obsah

Midloch

Uživatel
 • Počet příspěvků

  551
 • Registrace

 • Poslední návštěva

2 Sledující

O uživateli Midloch

 • ID člena 12513
 • Hodnost
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Midloch

  Dopravní značení - absurdity

  Ne, nikdo nic nezapoměl zakrýt. Jen je ta fotka vytžená z kontextu, protože na začátku je dočasná značka slepá ulice. Jízdu přímo a vlevo zakazují kromě přikázaného směru i zákazy vjezdu, které samozřejmě také nikdo nezapoměl zakrýt. Pak je to celé v souladu s technickým předpisem pro dopravní značení. No a tu vyhlášku ....taky jsem ji kdysi uměl ale teď už ji nepotřebuju.
 2. Midloch

  Dopravní značení - absurdity

  Rovně to je za přestupek, když máš přikázaný směr jízdy vpravo. ...a hned za tím zákaz odbočení vpravo.....
 3. Nevím jaký máš motor, nevím zda máš EGR. Ale pokud ho tam máš na benzínovém motoru, tak má 5 pinů na konektoru a pak ovládá zdvih plunžru a hlídá jeho pozici. Tu pozici hlásí jednotce a pokud ho zaslepíš, bez SW úpravy bude svítit kontrolka motoru a bude hlásit chybu "Antipolution fault".
 4. Při studeném startu má zjevně chudou směs. To může být provozem na plyn nebo je někde něco špatně na vstřikování benzínu anebo kecá některé čidlo. Chyba P0502 je chyba na snímači rychlosti. Tím to být nemůže. Pokud jsi ji získal nějakou universální diagnostikou (možná přes ELM), tak je lepší origo diag. Tam dostaneš ty chyby všechny a ve správných kódech. Pokud máš k dispozici diagnostiku, zjistíš hodnoty na teplotních čidlech (vzduch v sání a chladicí kapalina) - za studena musí odpovídat okolní teplotě a měly by být cca stejné. Pokud ne, je chyba v čidle. Abys vyloučil chybu LPG, což je asi nejjednodušší možné, tak buď diagnostikou smaž adaptace a jezdi jen na benzín, nebo jezdi jen na benzín min. 100km a 5 startů. Odpojením baterie se adaptace smazat asi nepodaří. Pokud chyba zmizí, je to nastavením LPG, pokud ne, chyba je někde jinde. Chyby na vstřikování benzínu - palivové čerpadlo může dávat slabý tlak - ale za tepla funguje takže nepravděpodobné. Zkusit změřit tlak paliva je ale jednoduché. Palivový filtr - opět za tepla funguje na benzín i ve vysokých otáčkých dobře. Takže asi se zaměřit na benzinové vstřiky (vyčistit, nechat proměřit na stolici průtok...) protože mohou být zanešené nebo některý přidřený, i když za tepla fungují za studena mohou váznout. Pokud nic z toho nepomůže tak potom jedině diagnostiku a měřit hodnoty a hledat možnosti.
 5. Midloch

  Citroen C 8 2.0 RFN 100 kW, na LPG

  Snímač vačky je na konci výfukové vačky u spojky. Po odstranění krytu motoru vpravo vzadu vedle EGR ventilu. Snímač kliky je na horní straně obalu převodovky téměř svisle pod snímačem vačky. Naprosto souhlasím s jarokare, levné obd diagnostiky jednak hlásí v chybových kódech nesmysly a určitě je nezobrazí všechny. Navíc pokud by byl opravdu vadný snímač na klice tak nenastartuješ vůbec. To střílení ti udělalo pouze jednou nebo dělá pravidelně? Pokud pravidelně tak neprve doporučuju zjistit vliv LPG, tj. startovat jen na benzín. Pokud jen jednou, počkal bych až začne dělat častěji. Klidně to mohl být dočasně přilepený (otevřený) vstřik LPG. U sekvenčních systémů LPG určitě startovat na benzín jak za tepla tak za studena a to už řekl velkybanan. Tak by mělo být LPG nastavené.
 6. Midloch

  Auto nestartuje

  Pokud máš problém s jízdou na benzín při startech i za jízdy ale na LPG to jinak jede dobře, tak může být problém s přívodem paliva. Tj. vlastní benzin, čerpadlo paliva v nádrži (to má integrovaný regulátor tlaku a palivový filtr v sobě), palivové hadičky a vstřiky. Ale předpokládám že to všechno už jste zkoušeli. Nebo to může být rozhašené i díky špatně nastavenému LPG (i když na LPG jede dobře). Tady bych asi zkusil vymazat adaptační hodnoty a jezdit jenom na benzín. Smazat se dá jenom origo diagnostikou. Odpojit ŘJ u Tebe nepomůže.
 7. O jaké auto se jedná? Jak to popisuješ tak vozidlo asi nebylo ve 100% stavu jak si myslíš a chyba není až tak na straně pana Vaňka. Nové lambda sondy byly asi měněné zbytečně, když byla chyba v ŘJ motoru nebo kabeláži. Takže to, že se oháníš novou lambdou možná není na místě. Pokud systém nepracuje správně na benzín, tak LPG nikdy neseřídíš. Naopak provozem na LPG ho ještě víc rozesereš. Prvním krokem k nastavení LPG systému je načtení map benzínu a ten se bere ze signálu benzinového vstřiku. Systém LPG totiž dělá jedině to, že bere signál z benzinových vstřiků a upravuje jeho délku na plynový vstřik. Ale chybou pana Vaňka by bylo, pokud si neprověřil data z ŘJ, zda systém před přestavbou pracuje správně. I když někdy ani to není spolehlivou metodou, zvlášť pokud se jedná o sporadickou chybu. Pak stačí šáhnout na kabeláž a chyba (třeba špatný kontakt) je na světě. Neznám Tebe a ani pan Vaňka ale tohle by jste si měli vyříkat spolu a pokud si myslíš že jsi poškozen, obrať se na znalce v oboru motorových vozidel. Takhle mi to spíš připadá jako poškozování dobrého jména společnosti.
 8. Midloch

  Je tu nějaký stavař?

  Na výpočet tepelného odporu a koeficientu prostupu tepla zdivem, existuje velice intuitivní a přehledná tabulka, která zohledňuje jak polohu stavby, tak celkovou skladbu zdiva - http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/140-prostup-tepla-vicevrstvou-konstrukci-a-prubeh-teplot-v-konstrukci.
 9. To svědčí o tom, že lambda regulace funguje. A pokud máš za tepla něco špatně (jeden vstřik kulhá, nesprávné svíčky, slabý tlak paliva, apod....) tak se lambda snaží rozdíl na délce vstřiku dorovnat. Ale teprve za studena to může být problém, protože ta chyba co se projevuje za tepla tak za studena nemusí být ale jednotka ji přesto dorovnává, protože ji má zapsanou v ŘJ jako dlouhodobou adaptaci a lambda je studená a tak ještě nic nedorovnává. Pokud ti vymazali adaptační hodnoty a starty byly OK, tak to moji teorii jen podporuje. Protože při další jízdě už se jednotka zadaptovala na tu chybu za tepla. http://www.easterncatalytic.com/education/tech-tips/fuel-trim-can-be-a-valuable-diagnostic-tool/ Hodnoty STFT a LTFT ti možná ukáže i ta tvoje čínská diagnostika.
 10. Já jsem nezpochybňoval že nefunguje lambda regulace. Jen jsem doporučil zaměřit se na to, zda to vynechávání motoru nezmizne s náběhem lambda regulace a není problém s adaptačníma hodnatama. To by pak ten problém vznikal za tepla. Ale to jsi zdá se nepozoroval.
 11. Nejlíp je teplotu čidel porovnávat hned ráno, dokud na to nepraží slunko. Pak by teploty čidel měly odpovídat okolní teplotě a po startu plynule nabíhat. Zkus ještě vysledovat, jestli ten problém se škubáním nezmizí s náběhem lambda sondy. Ta za studena nic nereguluje. Aby regulovala musí mít provozní teplotu 500-600°C, pak začně napětí skákat od 0,1 do 0,9 V. Za studena bere ŘJ pouze přednastavené hodnoty upravené adaptacemi z provozu.
 12. Ten signál jde přes MUX (multiplexní síť) a ještě se v BSI určitě upravuje. Budík ukazuje u MUX v rozmezí 80-100°C pořád 90°C. Takže údaj na budíku je hodně zkreslený a spíš informační. Důležité je aby diag ukazovala reálné hodnoty teploty. To se dá ověřit jedině živými hodnotami z diag, nebo měřením odporu čidla (ty hodnoty odporu při daných teplotách tu někde byly). Zaměřil bych se na měření za studena, diag před startem musí ukazovat teplotu chladící kapaliny a teplotu vzduchu v sání cca stejnou. Po startu začne teplota chladici kapaliny zvolna stoupat.
 13. Je to tak, údaj o teplotě motoru je jen z jednoho zdroje a to z toho zeleného čidla teploty chladící kapaliny. Signál jde do Řj motoru a odtud jej přebírá BSI a posílá ho na budíky.
 14. Midloch

  Hlučnost kompresoru AC

  Pěkný hluk umí udělat i expanzní ventil. Zvuk se těžko popisuje ale expanzní ventil také "vrčí" nebo "bzučí" nebo jak to popsat koordinovaně s otáčkami motoru. Pokud je málo náplně tak syčí.
×