Jump to content

Midloch

Uživatel
 • Content Count

  560
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Midloch

 • ID člena
  12513
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Já tam vidím pět měření, ale možná některý válec dělal dvakrát. Hodnoty tlaků od 14.9 do 15.9 bar jsou lepší jak u nového motoru. Očekával bych hodnoty tak mezi 13 - 14 bar. Ona záleží také jak tam ten papírek osadí. Ale vypadá to že tlaky mezi válci jsou vyrovnané.
 2. Tlaky ve válcích a výměnu svíček rozhodně udělat při prvotním servisu. Tlaky ti řeknou i to jestli je ten motor v dobré formě a zda se vyplatí investovat do dalších oprav a hlavně je to měření za "babku". Pokud jezdíš s rozsvícenou kontrolkou dlouhodobě, tak reálně jezdíš na bohatou nebo chudou směs. Tím chci říct že ani ta lambda nemusí být špatná a i když teď bude ukazovat nesmysly, po opravě jí může chvilku trvat než se vyčistí / vypálí od toho sajrajtu. Ale to už záleží na možnostech a peněžence. Podobně na tom bude katalyzátor. Až dáš auto dohromady tak před emisema doporučuju motor pořádně protáhnout ve vyšších otáčkách.
 3. Souhlasím s @Ferry. Ale než půjdeš k plynařovi s údržbou a nastavením, musíš to rozchodit 100% na benzín. Když to nepojede spolehlivě na benzín, plynař to nenastaví. Pokud ti to nejede ani na benzín ani na plyn, tak jako první krok bych zvolil smazat adaptační hodnoty v ŘJ a zkusit jezdit jenom na benzín. To ale uděláš jenom pežoťáckou diagnostikou (inicializace adaptačních hodnot). Jenom odpojení baterie asi nepomůže. Pokud to po smazání adaptací nepojede ani na benzín, teprve bych se vrhnul na ostatní čidla a lambdy. A teprve až to pojede na benzín, tak doladit plyn.
 4. Pokud máš na palivovém čerpadle v nádrži pouze jeden vývod, tak je palivové čerpadlo jako celek. Tj. včetně čerpadla, měření hladiny paliva, regulátoru tlaku a filtru paliva. To proto, že regulátor tlaku paliva musí být až za filtrem. Tento filtr nejde vyměnit samostatně, pouze s čerpadlem. Je zalisovaný do tělesa co je v nádrži.
 5. Na teplotu 23 na Baltu zapomeň. To možná bude v Gdaňské zátoce ale na pobřeží očekávej 17-19 a studený vítr. Moc lidí se tam nekoupe. Ve Svinoujscie si v srpnu pamatuju na mraky komárů. Tolik jsem jich v životě neviděl. Celá krajina je mokřadem mezi Svinoujscie, Miedzyzdroje a Štětínským zálivem. Jinak tam není moc kam jít - je tam max. vyhlídka na majáku, možná něco ve Štětíně ale tam jsem byl cíleně pouze na jedné kulturní akci, takže město jsem nenavštívil. Doporučení zvlášť na program s dětmi mě nenapadá. Pokud mám na pobřeží něco doporučit tak Lébu a ještě lepší poloostrov Hell, kde máš volbu studené moře na severu nebo teplá zátoka na jihu. Obojí jsou turistická centra, takže tam není problém se zabavit i s dětmi.
 6. Midloch

  ventily

  Pokud používáš olej 10w-40, zkus 5w-40. To hydroštely za studena ztiší.
 7. Nejljednodušeji origo diagnostikou. V ŘJ motoru smazat adaptace (Inicializace adaptačních hodnot - nebo jak tomu říkají). Nebo jezdit pouze na benzín, časem se to upraví. Pokud máš ale např. zanesené vstřiky, tak to bude blbnout dál. Odpojením baterie adaptace nevymažeš , aspoň u 1,8 ne ale ta má pravda jinou ŘJ. Na vstřiky jsi se díval? Stačí odpojit konektory od vstřiků, vyšrubovat dva šroubky a celou vstřikovací lištu vytáhnout. Nemusíš ani odpojovat od přívodu benzinu. Pokud jsou zadělané od LPG, tak je nechat vyčistit a otestovat nebo aspoň vyčistit doma. Používám na to Izopropylalkohol ale může být i nafta, benzín, líh....
 8. Tohle je ale projev že blbne pouze na benzín. Tenhle projev dobře znám. U mě na to pomůže jediné, natankovat čerstvý benzín.
 9. To ti blbne na benzinu i na LPG? Nebo jenom na jednom? Pokud na oboji tak vstřiky můžeš vyloučit. Za studena i za tepla? Co zapalovací svíčky? Některé na LPG moc nevydrží, můžeš mít velký odtrh.
 10. Ne, nikdo nic nezapoměl zakrýt. Jen je ta fotka vytžená z kontextu, protože na začátku je dočasná značka slepá ulice. Jízdu přímo a vlevo zakazují kromě přikázaného směru i zákazy vjezdu, které samozřejmě také nikdo nezapoměl zakrýt. Pak je to celé v souladu s technickým předpisem pro dopravní značení. No a tu vyhlášku ....taky jsem ji kdysi uměl ale teď už ji nepotřebuju.
 11. Rovně to je za přestupek, když máš přikázaný směr jízdy vpravo. ...a hned za tím zákaz odbočení vpravo.....
 12. Nevím jaký máš motor, nevím zda máš EGR. Ale pokud ho tam máš na benzínovém motoru, tak má 5 pinů na konektoru a pak ovládá zdvih plunžru a hlídá jeho pozici. Tu pozici hlásí jednotce a pokud ho zaslepíš, bez SW úpravy bude svítit kontrolka motoru a bude hlásit chybu "Antipolution fault".
 13. Při studeném startu má zjevně chudou směs. To může být provozem na plyn nebo je někde něco špatně na vstřikování benzínu anebo kecá některé čidlo. Chyba P0502 je chyba na snímači rychlosti. Tím to být nemůže. Pokud jsi ji získal nějakou universální diagnostikou (možná přes ELM), tak je lepší origo diag. Tam dostaneš ty chyby všechny a ve správných kódech. Pokud máš k dispozici diagnostiku, zjistíš hodnoty na teplotních čidlech (vzduch v sání a chladicí kapalina) - za studena musí odpovídat okolní teplotě a měly by být cca stejné. Pokud ne, je chyba v čidle. Abys vyloučil chybu LPG, což je asi nejjednodušší možné, tak buď diagnostikou smaž adaptace a jezdi jen na benzín, nebo jezdi jen na benzín min. 100km a 5 startů. Odpojením baterie se adaptace smazat asi nepodaří. Pokud chyba zmizí, je to nastavením LPG, pokud ne, chyba je někde jinde. Chyby na vstřikování benzínu - palivové čerpadlo může dávat slabý tlak - ale za tepla funguje takže nepravděpodobné. Zkusit změřit tlak paliva je ale jednoduché. Palivový filtr - opět za tepla funguje na benzín i ve vysokých otáčkých dobře. Takže asi se zaměřit na benzinové vstřiky (vyčistit, nechat proměřit na stolici průtok...) protože mohou být zanešené nebo některý přidřený, i když za tepla fungují za studena mohou váznout. Pokud nic z toho nepomůže tak potom jedině diagnostiku a měřit hodnoty a hledat možnosti.
 14. Snímač vačky je na konci výfukové vačky u spojky. Po odstranění krytu motoru vpravo vzadu vedle EGR ventilu. Snímač kliky je na horní straně obalu převodovky téměř svisle pod snímačem vačky. Naprosto souhlasím s jarokare, levné obd diagnostiky jednak hlásí v chybových kódech nesmysly a určitě je nezobrazí všechny. Navíc pokud by byl opravdu vadný snímač na klice tak nenastartuješ vůbec. To střílení ti udělalo pouze jednou nebo dělá pravidelně? Pokud pravidelně tak neprve doporučuju zjistit vliv LPG, tj. startovat jen na benzín. Pokud jen jednou, počkal bych až začne dělat častěji. Klidně to mohl být dočasně přilepený (otevřený) vstřik LPG. U sekvenčních systémů LPG určitě startovat na benzín jak za tepla tak za studena a to už řekl velkybanan. Tak by mělo být LPG nastavené.
 15. Midloch

  Auto nestartuje

  Pokud máš problém s jízdou na benzín při startech i za jízdy ale na LPG to jinak jede dobře, tak může být problém s přívodem paliva. Tj. vlastní benzin, čerpadlo paliva v nádrži (to má integrovaný regulátor tlaku a palivový filtr v sobě), palivové hadičky a vstřiky. Ale předpokládám že to všechno už jste zkoušeli. Nebo to může být rozhašené i díky špatně nastavenému LPG (i když na LPG jede dobře). Tady bych asi zkusil vymazat adaptační hodnoty a jezdit jenom na benzín. Smazat se dá jenom origo diagnostikou. Odpojit ŘJ u Tebe nepomůže.
×
×
 • Create New...