Midloch

Uživatel
 • Content count

  537
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Midloch

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. Pěkný hluk umí udělat i expanzní ventil. Zvuk se těžko popisuje ale expanzní ventil také "vrčí" nebo "bzučí" nebo jak to popsat koordinovaně s otáčkami motoru. Pokud je málo náplně tak syčí.
 2. Velikost brzdné dráhy je ale ovlivněna nejenom stavem brzd nebo kvalitními pneu ale také kvalitním povrchem a hmotností auta. Zkoušet je dobré ale pokud jste zkoušeli někde na letišti na betonu s jedním řidičem, tak to někdy zkuste porovnat na dobře ojetém a hladkém živičném povrchu s plným zatížením auta. No a pak to zkus na rocbindě, což je ten červený povrch který se dává před přechody. Ten prý snižuje brzdnou dráhu až o 30%. A pro zajímavost - http://www.repubblica.it/popup/servizi/2007/motori/frenata.html
 3. Pokud nemáš multimetr tak 12v žárovkou. + vezmeš na baterce a - na tom zelenožlutém vodiči. Stejně tak žárovkou můžeš proměřit kam až jde napětí na pinech relátek podle schemátka.
 4. Schema zapojení je v knížce jak na to na str. 341. Pojistka na pozici 2 resp. 3 by měla být napojena na relátko 1. resp. 2. rychlosti na pin č. 30. Vždycky červený vodič označený BM2 resp. BM3. Relátko 1.rychlosti zelené se zeleným konektorem, 2. rychlost zelené s černým konektorem a modré s černým konektorem spíná klimu. Zkoušel jsi kostru toho ventilatoru? zelenožlutý vodič?
 5. Radu máš také kousek výše.... presostat má čtyři piny, když je propojíš navzájem, musí se sahara rozběhnout.
 6. Pojistka pro saharu bude jedna z těch maxipojistek pod pojistkami v motoru. Ale pokud ti sahara jede ale jen občas tak pojistka bude OK. Spíš se podívej na chladičovou stěnu (pod maskou), kde jsou dva předřadné odpory pro I. a II. rychlost a také asi 3 ks relátek schovaných pod krytem. V těch bych viděl problém spíš.
 7. Ventilátor topení najdeš pod schránkou spolujezdce a to zespodu, když odděláš ten tapecírunk. Ohledně rady zkus hledat, je toho tady dost - zde.
 8. Při zapnutí klimy se sahara rozběhne vždycky. Pro chlazení motoru se na 1. rychlost zapíná myslím kolem 96°C a na druhou rychlost mám dojem kolem 105°C. Ty teploty si nepamatuju přesně. Je to ±. Ale netuším, jestli se při zapnuté klimě a teplotě nad těch 96°C zapíná druhá rychlost. Bylo by to logické.
 9. A v čem byl teda problém? Moc toho nevidím, ta svíce upadla do válce? Nebo proč se dělala hlava, ventily atd? Zajímavé je, že je svíčka hodně zoxidovaná kolem závitu. Dokonce dvě.Pokud ti tam zatéká a kolem svíčky se drží voda, tak bych jako prvotní příčinu zničení té svíčky viděl zkrat díky té vodě.
 10. Chyby z diagnostik od jiných značek nebo z univerzálních ELM diagnostik jsou hodně zavádějící. Nemusí se zobrazit všechny nebo se zobrazí až po několika pokusech a nebo vypíšou úplně jiné kódy. Na LPG máš o problém víc, protože můžeš mít všechno v motoru OK ale špatně seřízená jednotka LPG se může zadaptovat na jízdu na plyn a na benzín se jí nechce. Pokud je směs na benzín bohatá, pak můžeš jezdít na na LPG na chudou směs (a to vůbec není dobře), adaptace motoru na vstřiku postupně přidává na max. Když přepneš na benzín, je směs najednou opravdu bohatá a lambda to nestačí dorovnat. Tohle by jsi mohl vyčíst z hodnot dlouhodobých adaptací v ŘJ. Pokud je LPG jednotka správně seřízená, je to hodnota do +- 5%. Čím blíže k nule tím líp. Pokud je ta hodnota 10, 15 a vice procent, pak je při přepínání a hlavně studených startech problém. Druhá možnost jak ten problém zjistit je smazat adaptace v ŘJ a to asi pouze origo diagnostikou. Odpojení baterie u tebe asi nepomůže. Pak zkusit jezdit na jen benzín. Pokud je LPG správně seřízené, pak ale víš že na LPG jezdí super, takže se můžeš omezit na benzínový okruh, tj. zanesené vstřiky (vyčistit v ultrazvuku nebo nechat vyčistit profi), špatný tlak v benzínové rampě apod.. To jsou ale spíš chyby které způsobují na benzín chudou směs a ty máš bohatou.
 11. Správně, terminus technicus špatně ale odkaz na řešení je správný.
 12. Tvůj ventilátor má předřadný odpor, který je spolu s chladičem osazený ve větracím tunelu - pod palubkou, v ose vozidla, hnaed nad podlahou. Stačí vyměnit tranzistor - viz
 13. Tak ještě jinak, emisní předpisy už od euro I (1993), požadují po výrobci motorů prokazovat těsnost klikové skříně zkouškou. Ta zkouška probíhá v několika režimech. Určitě při volnoběhu bez zatížení motoru, při simulované rychlosti na brzdě při různém zatížení motoru a pro každý z těchto stavů musí být v klikové skříni tlak menší jak atmosferický= podtlak. Nevím jestli platí pro naftové motory ale pro benzín určitě. Osobně mám motor EW, který je známý v zimě zamrzáním odvětrání. To pak vyhází všechen olej měrkou. Odvětrání mám OK a když povolím víčko, tak zůstane na fleku a neodskakuje a neodfukuje. Na tachometru mám bambilion = moc . Marhew1: ještě mě napadá, u tohoto motoru je mezi ventily a víkem ventilů krycí plech. Máš ho tam nebo pod víčkem oleje vidíš rovnou na ventily?
 14. Já nemyslím podtlak tak velký, že ti to vcucne ruku. Když přiložíš papír na nalévací víko, tak se přisaje. Právě kvůli odvětrání karteru. Pokud by tam měl být přetlak, tak ti to teče nejenom kolem nalévacího víka ale i kolem všech gufer.
 15. Obecně pro motory platí, že na volnoběh by ve víku pro nalévání oleje by měl být podtlak. Pokud z něj fouká ven, netěsní pístní kroužky... Ověříš změřením komprese ve válcích.