Ani ne. Na geometrii nemívají někdy správné hodnoty pro zřídkavé auto - výrobce geometrie musí sehnat pro svůj výrobek data od všech značek, všech typů, provedení a ročníků, což se často nepodaří.
Krom toho, pokud si tam Dakaros dal nějaké širší pneu, tak zase další odchylka (i když teoreticky nevím proč, se např. na stejném autě nastavuje jiný úhel pro 16 a pro 17-ky kola - nemluvím už o jiných milimetrech, ale o úhlu).
Nejjistější a nejlevnější je nastavit to doma, s tím, že bude často pozorovat jak se pneu sjíždějí (případně jak se třou - smekají, jak jsem psal nahoře) a dostavit si podle skutečnosti.
Samozřejmě to chce logickou úvahu, tedy že převodka řízení je v střední poloze a volant rovně (tzn. to někdo nerozrýpal), a dostavovat tyčky tak (tedy na správné straně), aby volant zůstal rovně.
Přesnost měření 0,5 mm stačí.
Pokud v nastavování dostane praxi, tak auto nezvedá, jenom vytočí kola a tím se dostane k nastavovací matici. Pak dá kola rovně, s autem posune, aby si řízení sedlo - nešponovalo, a může měřit. A pokud si změří stoupání závitu, tak může hned odhadnout, kolik sbíhavosti udělá např. půl otáčky na šroubu.
[upravil dne 21.7.2013 21:46 od P607Olda]
[upravil dne 21.7.2013 21:51 od P607Olda]
[upravil dne 21.7.2013 21:53 od P607Olda]