Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. jj, honit tě budou jako zdutou kozu a plat nicmoc... [upravil dne 24.7.2013 11:56 od P607Olda]
    • 8
  2. P607Olda

    106 bolavá místa

    A repas zadní nápravy.
    • 9
  3. P607Olda

    Teče voda

    Dej aspoň fotku.
    • 19
  4. P607Olda

    Držáky na kola

    Používám nejlevnější HAKR (za asi 200?), bezpečné jsou, musí se obě kolesa dobře přivázat řemínkem k nosnému žlábku. Jel jsem i do Francie, se 4 koly. Nemají zámek a bohužel už rezaví, to je nevýhoda. PS: teď jsou nejlevnější za 350 [upravil dne 22.7.2013 09:55 od P607Olda] [upravil dne 22.7.2013 11:56 od P607Olda]
    • 41
  5. P607Olda

    poruchy 5008

    Jj, Kangoo 1,2 bez turba (!!) r.v. 02, stanovená výměna po 30 t., po 117 t. sežral všechen olej (ačkoli čidlo hlásilo OIL OK !!!), zadřel se motor, Renaultem Kubíček navržena výměna motoru mimo záruku za 92 t., koupen motor na vrakáči, výměna nakonec za asi 12 000 Kč. Tehdy jsem pojal nedůvěru k dlouhým intervalům výměny oleje.
  6. Ty dva dráty cvakni a zaměň pomocí lustrsvorky. Drát z konektoru vyndáš tak, že tam strčíš jehlu a tím zatlačíš aretační jazýček. [upravil dne 21.7.2013 22:26 od P607Olda]
    • 10
  7. P607Olda

    Sbíhavost 306 GTi-6

    Ani ne. Na geometrii nemívají někdy správné hodnoty pro zřídkavé auto - výrobce geometrie musí sehnat pro svůj výrobek data od všech značek, všech typů, provedení a ročníků, což se často nepodaří. Krom toho, pokud si tam Dakaros dal nějaké širší pneu, tak zase další odchylka (i když teoreticky nevím proč, se např. na stejném autě nastavuje jiný úhel pro 16 a pro 17-ky kola - nemluvím už o jiných milimetrech, ale o úhlu). Nejjistější a nejlevnější je nastavit to doma, s tím, že bude často pozorovat jak se pneu sjíždějí (případně jak se třou - smekají, jak jsem psal nahoře) a dostavit si podle skutečnosti. Samozřejmě to chce logickou úvahu, tedy že převodka řízení je v střední poloze a volant rovně (tzn. to někdo nerozrýpal), a dostavovat tyčky tak (tedy na správné straně), aby volant zůstal rovně. Přesnost měření 0,5 mm stačí. Pokud v nastavování dostane praxi, tak auto nezvedá, jenom vytočí kola a tím se dostane k nastavovací matici. Pak dá kola rovně, s autem posune, aby si řízení sedlo - nešponovalo, a může měřit. A pokud si změří stoupání závitu, tak může hned odhadnout, kolik sbíhavosti udělá např. půl otáčky na šroubu. [upravil dne 21.7.2013 21:46 od P607Olda] [upravil dne 21.7.2013 21:51 od P607Olda] [upravil dne 21.7.2013 21:53 od P607Olda]
    • 6
  8. P607Olda

    106 tachometr (konektor?)

    Zřejmě bude vadné i čidlo i tachometr.
    • 21
  9. P607Olda

    Sbíhavost 306 GTi-6

    Teď jsem si všiml, že jsi to měřil na zvedáku. Musíš měřit na zemi.
    • 6
  10. P607Olda

    Sbíhavost 306 GTi-6

    Příručky pro Peugeoty praví, že 1 mm od sebe. Praxe praví, že 0 až 1 mm k sobě. Ty se řiď podle toho, zda to doteď sjíždělo gumy, nebo ne - a kolik jsi tam měl před opravou. Široké gumy je těžké nastavit, obvykle to sjíždí vždy. Tak nastav 0, projeď 10 km, zastav pokud možno v přímém směru (bez závěrečné zatáčky, např ve slepé ulici nebo na parkovišti rovně) a pak se podívej, jak vypadá běhoun - jestli tře (je černější) zvenku nebo zevnitř anebo je špinavý symetricky. 6 mm sbíhavost je hodně, takže i teď bys měl vidět, že pneu jsou černé na vnějším kraji. [upravil dne 19.7.2013 13:33 od P607Olda]
    • 6
  11. P607Olda

    106 tachometr (konektor?)

    jj, zde, , 28.4.2013. Tam se dospělo k názoru, že je vada v tachometru, což podle toho popisu určitě byla, když i stovky metrů načítalo správně, takže signál z čidla byl OK. Bohužel si nedělám přesné záznamy o tom, co plynulo z popisu v dubnu. V tomto nynějším vlákně nepíšeš ani slovo o tom, že měřič vzdálenosti řádně načítá, i když ručka spadne na 0 (načítá, nebo nenačítá? to je dost podstatné). Rovněž jsi nenapsal o tom, že se to nedávno řešilo (ve kterém vlákně), bez výsledku. Naopak nyní zdůrazňuješ, že to má souvislost s pohybem kabelu (konektoru). Opravy jsou do značné míry detektivní práce - když ti někdo řekne, že to blbne po opravě převodovky, tak je obvykle příčina v té opravě převodovky. Navrhuju řešení: na tvoje problémy už nebudu odpovídat, abych tě neuváděl ve zmatek (omyl). Na fórech si lidi tykají, mohl bys mi taky tykat. [upravil dne 19.7.2013 12:44 od P607Olda] [upravil dne 19.7.2013 12:46 od P607Olda] [upravil dne 19.7.2013 12:47 od P607Olda]
    • 21
  12. P607Olda

    diera v kufru

    Koupit jiné víko anebo dát zpět křídlo.
    • 10
  13. No, mysli na něco jiného. Radím už po několikáté: navštiv místní nebo i sousedního autorizovaného prodejce a tam se zeptej na auto po prvním majiteli. Případně se vyzbroj nějakým malým dárkem (?) kafe, flaška atd.
    • 11
  14. No jak chceš. A je to černé... Jak jsem psal, raději si políčit na auto od prvního majitele.
    • 11
  15. P607Olda

    koupě 306ky

    Hlavně bacha na zadní nápravu - pokud nebyla prokazatelně repasovaná, tak tě to čeká, za 7000. Abys nebyl překvapen.
    • 23
  16. P607Olda

    pískování kol

    Mně to pískovali v lakovně (=zařídili sami), výsledek vynikající, cena asi 1600 za kolo i s lakem. Dolní Třešňovec - ale je to už 8 let. Fakt je, že cena je srovnatelná s koupí jiných. Musíš poptat lakovny - od nás se závaznou cenu nedozvíš.
    • 23
  17. No to nemusíš. Představ si např. 350 000 km a jdi do toho. Tzn kup za 30 a počítej s tím, že dalších 30 dáš do oprav. Záleží, jaký dojem na tebe auto udělá, hlavně interiér a venek. A aby nebylo bourané. Ta minulost bude asi ve hvězdách. Vždy doporučuju - záleží, od koho auto kupuješ, tzn. od bazaru asi ne, protože tam je právě snaha tu minulost co nejvíc smazat, odstřihnout.
    • 11
  18. \"... sem to chtěl stočit ale zdrbal sem to...\"
    • 11
  19. P607Olda

    Žárovky - svítivost

    Proč rozebírat, paraboly se stejně nesmíš ničím dotknout. Šly by vypláchnout, jak tady oddie radil, použiju jeho postup, jarovou vodou (horkou?) a pak vypláchnout destilkou. Anebo zainvestovat do nových světel - ale ne těch nejlevnějších. [upravil dne 18.7.2013 09:52 od P607Olda] [upravil dne 18.7.2013 09:53 od P607Olda]
    • 9
  20. Čidlo u brzdy, čidlo u spojky, nějaké jiné čidlo (?), to by chtělo diag. Tempomat prý nefunguje pod 50 km/h (mně na 607 i 5008 ano;)).
    • 8
  21. Mrkni na panty dveří a zámek a rozhodni si, jestli jim přidáš těch 40 nebo 50 kilo. Konstruktér je na to nedimenzoval. Kdyby je dimenzoval (a i ostatní věci) taky by auto bylo moc těžké. [upravil dne 17.7.2013 10:37 od P607Olda]
  22. P607Olda

    2,2hdi 98KW euro norma??

    Zeptej se na nejbližší stanici STK DEKRA. Co ti tady napíšeme, je nepodstatné, podstatné je, jak to vidí na STK.
    • 13
  23. P607Olda

    2.0HDi/2.2HDi

    Automat doporučuji, je to vyšší level. A těch poruch je pramálo, nemusíš se obávat.
    • 17
  24. P607Olda

    Práce v zahraničí

    Taky nedoporučuji. Dělat podřadné práce? Anebo jste v něčem odborníci, pak máte šanci se vypracovat. Hodně dřít, mezi Indy, a jinými východními přistěhovalci. A když se konečně vypracujete, tak jste stejně navždy cizinci - druhá kategorie. A děti jsou na to ještě hůř - vy jste aspoň Češi, ale oni nejsou už ani Češi, ani Angličani (Němci atd.). Věř mi, mám známé, kteří to dost hořce nesou, ačkoli jsou úspěšní. A po čase (za 20 let) Vás začne mrzet, že tam nejste doma, že jste s nimi \"nehráli kuličky\", že se nesmějete steným narážkám. Ale v CZ už taky nebudete doma. Pokud se vrátíte včas, tak tady budete taky začínat znovu, vlak ujede, nebudete mít už ty známé a postup v práci i v platu. Moje heslo: do ciziny se má jezdit jako host, i pohybovat se tam jako host. A nebyly by války...
    • 54
  25. P607Olda

    letní pneu

    Jak jsou gumy širší, než by měly, tak jsou choulostivé na ojetí a zároveň hůř sedí ve vyjetých kolejích. Sjíždění u širokých gum je skoro obvyklé, sbíhavost se ti prakticky nepodaří nastavit na správnou hodnotu, jedině zkusmo. (Je fakt, že kvůli tomu nemusíš \"ohoblovat\" gumy, že se bude sjíždět, je na gumě vidět už po asi 10 km, ten exponovaný okraj je černý - otřený). Mě tedy velká kola vůbec nechytají, připadá mi to vyhazování peněz. Zvlášť, když k tomu přistupuješ tak, že ani neřešíš, jestli 215/40R17 anebo 215/50R17. Dej pozor, aby ti nechytaly o blatník při rejdu. Rozdíl v rozměrech: [upravil dne 16.7.2013 11:25 od P607Olda] [upravil dne 16.7.2013 11:35 od P607Olda]
    • 13
×
×
  • Vytvořit...