Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Na 106 těžko, tam je sklo za pár šupů, do toho se známka neschová. Pojišťovny nejsou úplně padlé na hlavu. když si necháš vyměnit sklo u auta, kde stojí 20tis, je to něco jiného.
  2. oddie

    P405,samostav zadní brzdy-bubny

    Není, tvrdil to špatně.
  3. oddie

    Kvůli šále sbohem

    Pokud si někdo myslí, že nějaká taková strana něco \"vyřeší\", tak slušně řečeno spadl na hlavu. Celé to je jen o tom taky se dostat k nějaké moci a hlavně penězům. Ono stačí si vzpomenout na \"slavnou\" SPR-RSČ, která dělala nemlich totéž, prostě jen výnosnej kšeft, jenže na to si ti, kdo tehdy ještě tahali kačera, a nyní si tímtéž nechávají ochotně vymýt hlavičku, vzpomenou asi těžko. Lidská blbost je holt věčná a nekonečná, a vždycky se na ní bude dobře vydělávat, a je to naprosto přesně i tento případ.
  4. oddie

    Jakou koupit spojku?

    Výborný dotaz. Hledat neumíš?
  5. oddie

    toto forum je muj domov

    Už jsem to našel taky. No jo, na to si pamatuju, to byl tehdy můj asi tak pátej Peugeot (ale první benzínovej), koupil jsem to od kamaráda dovozce nefunkční. On to v Německu koupil asi za 100 DM, motor nešel do otáček, myslel, že to bude nějaká prkotina, ale nepřišel na to. tak jsem si to vzal já, taky jsem na nic nepřišel (byla zřejmě v háji váha vzduchu), tak jsem to rozsekal na díly, jako ostatně většinu těhle aut. Naučil jsem se nejvíc na rozebírání, to je fakt, plus k tomu vedle příležitostnej servis.
  6. oddie

    toto forum je muj domov

    Píše mi to nenalezeno, něco je špatně. Edit: už vím, koukám do syntaxe, mám zřejmě jiné stránkování [upravil dne 1/12/10 oddie]
  7. oddie

    rozměry 806

    Nepůjdou, maj rozteč 5x98, jiný kola tam nedáš.
  8. oddie

    toto forum je muj domov

    Jak hledáte ten první příspěvek? Docela by mě to zajímalo.
  9. oddie

    6ti kvalt

    To že je tam naprasená větší dávka neznamená, že ten motor v těch otáčkách nedostává na pr*el, právě naopak.
  10. oddie

    6ti kvalt

    50 na 4 bude podle mě tak 1400, a to už je dost málo. Po rovině jezdím 60 tacho a je to tak tak, aby se to na 4 netrápilo, dost často tam radši nechám 3. Padesátka je v tomhle autě pro zlost, prostě ty díry mezi kvalty jsou moc velké. Nechápu taxikáře, co těmahle autama jezděj Prahu.
  11. oddie

    Posilnovacia veža

    Kliky na záda nestačí. Stahovačka hrazdy přes kladku shora a šikmo shora, veslařský trenažér, zvedání horní poloviny těla vleže na zemi, u všeho záleží na provedení.
  12. oddie

    Posilnovacia veža

    Mě zajímá principielně, parametry v tuto chvíli neřeším. Ale Insportline nebo Kettler, žádný noname.
  13. oddie

    Posilnovacia veža

    Jen tak mimochodem, zvažuju nákup orbitreku (eliptického trenažéru), místo rotopedu, který jsem měl půjčený. Máte to někdo? Zajímaly by mě zkušenosti. Rotoped je dost jednostranný. Mám to jen na zimu, jako doplněk.
  14. oddie

    6ti kvalt

    Hámotina. Pokud by bylo při 100km/h 1800, při 130 by výpočtem odpovídalo 2340. Takže 1800 to není ani náhodou. Sedělo by těch 2600 při 130 - protože tomu odpovídá 2000 při 100 a 3000 při 150.
  15. oddie

    Posilnovacia veža

    Ještě jedna věc, na kterou jsem si vzpomněl dneska ve fitku. Spíš než posilovací věž je dobré si koupit velké zrcadlo. A nebo chodit cvičit do fitka tam, kde jej mají (ideálně celou zrcadlovou stěnu). Ne proto, aby z vás byli narcisové prohlížející se, jak jim rostou svaly, ale kvůli držení těla při cvičení. Bez toho se snadno zhroutíte do polohy, která škodí, a ani si toho nevšimnete. V prvopočátku je třeba trenér (resp. rehabilitační doktor), pak ale stejně budete cvičit sami, protože dozor na každé hodině stojí raketu, takže proto je třeba to zrcadlo.
  16. oddie

    6ti kvalt

    myslym, ze je to blbost. Jel sem na HDi 80kW, a pri 130km tocila 2700otacek. mam 66kW HDI, a pri 130km/h toci 3000ot/min, pri 90km/h toci 2000ot/min [upravil dne 12.1.2010 foxo] HDI 80kW - na pětku 2000ot = 100km/h, 3000ot = 150km/h. Bez pár drobných, tohle ukazuje tacho, reál je o pár drobků míň, nějakých 145-148.
  17. oddie

    6ti kvalt

    Smysl 6-kvaltu je pouze v lepším odstupňování řazení, ne v tom, že přidáte šesku, to by ten motor stejně neutáhl. Podstatné je, že teď jsou u takhle dlouhého 5-kvaltu mezi stupněmi díry jak prase, což přesně 6-kvalt řeší. Řeč je tedy o 80kW HDI, z kontextu předešlého. Muselo by se to přeskládat už od trojky, jednička a dvojka by mohla zůstat. Šetka by mohla být delší o chlup, jako např. u Alfy 159, která na 6 při 3000ot jede 160, 406 80kW HDI při 3000ot na 5 jede 150. Víc ani ve snu.
  18. oddie

    Horej kabely 306 1,9 xrtd

    Kapotu otevřeš snadno, zalehneš nárazníku a strčíš tam zespod ruku, zatáhneš za tu páčku na zámku kapoty, a je to.
  19. oddie

    Aditiva

    Detonační hoření je projevem příliš velkého předstihu, pro odstranění se musí předstih zmenšit.
  20. oddie

    Horej kabely 306 1,9 xrtd

    No to určitě ne, jestli někde bude chyba, tak v konektoru pro sahary a přívodu napájení do auta. To je kritické místo, navíc hodně oxidující, a je blízko baterky a filtru, jak píše. Přechodka do kabiny má hodně dobré těsnění a je sešroubovaná. [upravil dne 1/12/10 oddie]
  21. oddie

    Horej kabely 306 1,9 xrtd

    306 má přechodovej konektor mezi vnitřkem a motorovým prostorem, palubka dolů nemusí, jediné, co se musí vyndat, je motor střeračů.
  22. oddie

    P405,samostav zadní brzdy-bubny

    Marcel: u 405? To asi ne, tam jsou jen tyhle dva, a oboje je rozpěra s ozubeným kolečkem. Něco jiného je 205/309, tak jsou taky systémy Bendix a Girling, jenže tam je Girling rozpěra s ozubeným kolečkem jako tady, kdežto Bendix tam má ozubenej půlměsíc na pacce.
  23. oddie

    Posilnovacia veža

    No jo, bruslit už jsem taky nebyl dlouho, vyrazil bych, kruci, ale kdy. Dneska jsem chtěl po práci na běžky, ale vylezl jsem z baráku pozdě, tak až zejtra, nechce se někdo přidat?
  24. oddie

    Aditiva

    Do nafty VIF, do benzínu nic (příp. před zimou Velfobin), do oleje zásadně nic (tam to v lepším případě pouze neuškodí).
  25. V čem je problém hodit se do klidu a jet prostě za ním? Nejedou nijak pomalu, aby bylo nutný předjíždět. Sorry, ale ten kreténismus je zde oboustrannej.
×
×
  • Vytvořit...