Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    ohřívač motoru

    A co se asi stane, když hodinu fučí do interiéru přes 70°C radiátor, ještě k tomu na vnitřní cirkulaci...
  2. oddie

    ohřívač motoru

    Těch 500W, co má ten Polák na Aukru, mi přijde až dost. A za ty prachy, za které to nabízí, mi přijde jako nejrozumnější volba, když chce někdo levný ohřev. Defa či Normans je sice jiná liga, ale stojí to tolik, co starší NT.
  3. Chci tam seknout extrení vstup, na připojení mp3 přehrávače apod. To předchozí kazetové rádio, kde jsem to chtěl napojit místo kazety, jsem neopatrnou manipulací zničil, tak teď hodlám zničit ještě to CDčkové U toho CDčkového je ale problém s přepínáním vstupů, takže chci využít toho z odkazu výše - extrení vstup zapojit místo AM radia, protože AM neposlouchám. Tzn. najít na procesoru vstup od AM tuneru, odpojit jej a na ty vstupy připájet příslušný odporový dělič a oddělovací kondík, a vyvést to ven.
  4. oddie

    ohřívač motoru

    To byl příklad,je jasný že by to muselo běžet třeba 5 hodin při 1000W tělese.musíme brát že motor je jako boiler bez izolace S tím výkonem pozor. 5kW NT Eberspaecher dokázalo samotný motor ohřát už asi za 10-15min, za 30min dokázalo slušně vyhřát i interiér kombíku a odmrazit skla, jednou jsem to nechal běžet hodinu při venkovní teplotě -10 a interiér jsem musel vyvětrat, protože se tam ani nedalo vlézt, a auto nejen rozmrzlo, ale také uschlo
  5. Dík, jsi lepší hledač než já
  6. Tak jsem rozebral rádio 2184A (CD - mechanika mi bohužel nefunguje), a je v něm procesor LC75386N, ke kterému se mi nedaří sehnat popis vývodů...
  7. oddie

    Řemenice 406 HDi RHY

    Řemenice nemá s klimou nic společného. 205D měla klimu jedna z tisíce možná, ale řemenici s gumou měly všechny. Dtto 309, 405 atd.
  8. oddie

    ohřívač motoru

    Dělá to např. Defa nebo Normans, hledej. Ale v dobe NT za pár tis...
  9. oddie

    vstrekovacie cerpadlo

    Stejně to nepořešíš sám, čerpadlo je třeba vyndat a odnést do servisu na čerpadla, to nebude jen nějaká zátka, ale pravděpodobně spíš hlavní simering. Takže pokud víš jak, čerpadlo vyndat a odnést, pokud nevíš jak, odvézt tam celé auto. Pokud si to vyndáš sám, ušetříš za demontáž/montáž, a čerpadlo se u těchto motorů dá vyndat i bez rozhození rozvodů.
    • 7
  10. oddie

    Vymena rozvodeho remena

    U tohoto motoru je nesmysl jakkoliv označovat kladky nebo řemen, poloha je jednoznačně dána aretací kliky, vačky i kola čerpadla, mnohem lépe a spolehlivěji než čmáráním značek.
  11. oddie

    Řemenice 406 HDi RHY

    Už před 25 lety byly na motorech 1,9D odpružené řemenice. Není to tam pro srandu králíkům, a není to kvůli dvouhmotovým setrvákům.
  12. Tam žádný tlak není, ale dostane se tamtudy do palivového systému vzduch, a tzv spadne nafta.
  13. Stop ventil, slouží k přerušení přívodu nafty do čerpadla při vypnutí klíčku. Je našroubovaný, normálně jej vyšroubuj a uvidíš, proč netěsní. Nový stojí pár set Kč.
  14. oddie

    406 6 kvalt?

    Hezké, dík za fotky. Co ta spojka, 407 má také tažnou? Z toho obrázku to není moc poznat. Pokud ano, tak je třeba ještě vědět, jestli spojkové ložisko má ten samý rozměr té zacvakávací části do přítlačáku, aby to šlo zkombinovat. Ještě prosím někdo napište délku té šestky v 407 - kolik to jede na šestku při 3000ot (příp. při 2000), a při jakém rozměru kol.
  15. oddie

    Vymena rozvodeho remena

    Rozvody na 1,9D jsou primitivní. Klika, vačka i čerpadlo se aretuje v jednoznačné poloze, napínák řemenu je automatický. Dá se to udělat v podstatě skoro i poslepu. Ale pořád by to měl dělat někdo, kdo ví, co dělá. Jinak místa je tam až dost, až budete dělat rozvody na TD, kde tam jsou navíc ještě roury, tak něco říkejte... o V6 apod. ani nemluvě.
  16. oddie

    Vůle ventilů 1,9D

    Ano, ano.
  17. Všechno místa, kam se dá dojet autem?
  18. oddie

    Hlučný motor

    Tento motor nemá žádné \"zdvihy ventilů\", co by to vůbec jako mělo být? V tomto motoru nejsou hydroštely, normálně se zde seřizuje vůle ventilů výměnnými seřizovacími podložkami, a v rámci výměny rozvodů se měla udělat minimálně kontrola té vůle! Pokud je motor hlučnější a jde jakoby do tvrda, má tvrdý kovový zvuk jak starý Transit, je to hodnotou předvstřiku (analogie předstihu u benzínu).
  19. oddie

    155/65 R13 vs. 175/50 R14

    Co je to za parozměry? To na to auto nejde dát něco normálního?
    • 8
  20. oddie

    Díra v silnici

    Pokud je jen volant nakřivo, ale když jej pustíš, jede to rovně, je to jen sbíhavost. Pokud to ale táhne ke straně, je něco ohnuté - rameno nebo jeho uložení. Na to pozor, tahat to prostě nesmí.
  21. oddie

    co to je za zvuk?

    Fungl nová kompletní pumpa Bosch stojí v Kelly v plné ceně s DPH aktuálně 3703,-Kč, tedy s klubovou slevou pod 3tis, a ne 5,5-7,5. Co se týče toho, že vydrží jen 80tis km, v těch pumpách už jsou dávno úplně jiné motory než byla ta problémová série před 10 lety. On zase až tak blbej ten Bosch není, aby se nedokázal 10 let poučit z jedné chyby.
  22. oddie

    Díra v silnici

    Jinak Felicie má klasické trojúhelníkové rameno - plechové, svařované. Takže kontrola ramene a jeho uložení, a kontrola spojovačky. Pokud to táhne doprava, podezíral bych to rameno.
  23. oddie

    Díra v silnici

    Nezbláznil ses? U auta, které při jázdě táhne ke straně?
  24. Já jsem to měl na GSM a nic jiného už bych nechtěl, pokud bych to topení montoval. Klasika na horách, rozhodli jsme se, že se vracíme, půl hodinky před dojezdem na parkoviště jsem to prozvonil, a převlékali jsme se už v zahřátém...
  25. Jo, musí se tam dát i ta guma. S těmi ostřikovači mám dobrou příhodu, když jsem je kupoval před víc jak 10 lety. Pán chtěl něco na dieselovou Felicii, to tehdy byla nějaká kára, a rozčiloval se, jak je to drahý. Prodavačka na něj, jó, pane, máte drahý auto, na to jsou drahý díly. Po něm jsem šel já, povídám ostřikovače na stodvacítku. prodavačka ještě na něj, podívejte tady pán má dobrý auto, na to jsou díly levný, tak jen poznamenávám, že dobrý, ale že to dávám na Peugeoty
×
×
  • Vytvořit...