Myslím, že by ses mohl vejít jen pokud bys byl současně brzda provozu (tzn. pomalé rozjezdy, vyřazování a dojíždění před křižovatkami s minimálním využitím brzd apod.). Pokud ale chci, abych na semaforu neprojel jen já, ale i několik dalších aut, pak je třeba plyn polechtat a už jsme v těch nesmyslných hodnotách. Zlatej nafťáček - tomu je v podstatě jedno, jak dupeš na plyn - spotřeba se tím zvyšuje o pár deci, nikoli o litry.
Velký omyl. Pomalé rozjezdy ničemu nepomůžou, vyřazování u automatu je nesmysl sám o sobě a co se týče brzdění provozu, vynervovaní frustráti protáčející při rozjezdu gumy a kličkující jak šílení z pruhu do pruhu zásadně na desátém semaforu stojí max. jedno auto přede mnou, dost často i za mnou. Takže tím to skutečně není - nadto při rozjezdech do křižovatky tak, aby člověk nikoho nebrzdil nezáleží ani tak na tom, jak moc akceleruje, ale KDY se rozjede, stačí se naučit rozjíždět zároveň s autem před vámi, kdo čeká, až to auto odjede, prudkou akcelerací to nezachrání. A co se týče toho diesela, s úplně stejným jsem oproti tvé spotřebě čistě ve městě o 2 litry níž, takže ani tam není jedno, jak se s tím jezdí.