Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    tablet z lidlu

    Všechno tohle je Čína. Na ebay nebo aliexpressu se to dá sehnat podstatně levněji, ale kvůli nízkému limitu pro průchod bez DPH a výpalnému poště za vyřízení už to o tolik výhodnější není, zvláště když z toho Lidlu je na to záruka. Plus tedy dodací lhůta, která je z Číny před vánoci strašná.
    • 28
  2. Koukám na ty odkazy, ten Permon je dražší než Rakousko, to je nářez... Já to mám asi nejblíž do Gmuendu, Sole Bad Felsen - http://cz.sole-felsen-bad.at/ , ale můžu jet klidně i na to Slovensko.
    • 44
  3. Charlie: neřve, je absolutně v pohodě dusan: tak pojeď taky
    • 44
  4. Proto sháním nějakou oběť na případné sdílení sil
    • 44
  5. Nebo i za víc. Na ten PP je stejně lepší moc nekoukat...
    • 23
  6. oddie

    tablet z lidlu

    Jestli je to za ty peníze dobré neporadím, ale zcela zásadně to neporučuju dávat děcku na hry a malování, pokud mu nechcete sprasit motorický vývoj rukou. Hlavně malovat by mělo co nejdýl pastelkami. Na Krtečka před spaním dobrý, ale na nic jiného.
    • 28
  7. Ne, u nafty ta hodnota nebude nižší. Nafta těží při běžném provozu z toho, že naftový motor je řízen kvalitativně - tedy při požadavku na nižší výkon (drtivá většina provozu) se neškrtí, kdežto benzíňák (mimo TSI) kvantitativně, z toho vyplývá hlavní rozdíl v jejich spotřebě. Při takto nevýhodném provozu typu poposkakování pár metrů na jedničku atd. se ten rozdíl stírá. A mimochodem k té spotřebě Oktávky - stará 1,6 74kW Praha - Bratislava 7,2, s 1,4TSI 6,2, pokaždé stejným stylem - 140 tam, kde to jde, zbytek dle dopravní situace. Spotřeba v normálním provozu není až tak závislá na absolutní rychlosti, jako spíš na plynulosti a předvídavosti...
    • 23
  8. Co tě na tom tak překvapuje? Myslíš, že u 406 je to jinak?
    • 23
  9. Závěs před ně.
    • 21
  10. oddie

    Vaše zimní nehody 2013/2014

    Proč tam je ten kruháč je jednoduchý, to prostě nějakej developer chtěl vybudovat na poli další otřesnej satelit, jenže začal moc pozdě a lidi už podobné hrůzy nekupují, tak tam zbyl jen kruháč. Pokud se v budoucnu najde dostatek blbců, vyroste tam ještě sem tam nějakej barák.
  11. oddie

    Už máte přezuto na zimu

    Zimní gumy a \"spící\" silničáři - další klasická ukázka, jak lze lidem vymýt hlavičku téměř k dokonalosti. Výsledkem je akorát mrak blbců žijících v představě, že na zimních gumách mohou jezdit jak v létě na letních, a že silničáři jsou povinni zlikvidovat každou sněhovou vločku pomalu ještě ve vzduchu. Osobně bych zimní údržbu silnic zatraceně omezil, hlavně solení rasící silnice i auta, a nechal lidi, ať si vytáhnout tu hlavu z pr*ele a pochopí, že větru dešti fakt nikdo neporučí a stejně rychle jako v létě prostě nikam nedojedou.
  12. oddie

    Už máte přezuto na zimu

    No, většina nabouraných \"chytráků\", co jsem kdy v zimě odtahoval, měla právě zimní gumy a debilně si mysleli, že se jim tak nemůže nic stát, když mají zimní...
  13. Na příští víkend bych potřeboval vypadnout s dětmi (3 a 1,5) ven, ideálně někam do solných lázní nebo termálů pro děti, kde maj i solnou jeskyni, potřebuju ubytování přímo tam, protože na ně budu sám a nemůžu je tahat odněkud byť jen z vedlejší ulice. Máte někdo nějaké tipy, kde je to pro takhle malé děti použitelné, uzpůsobené, případně nechcete se někdo přidat? Země nerozhoduje, docela doporučované je Rakousko, v případě Slovenska, Polska, Maďarska prosím tipy jen na zařízení, kde to za něco fakt stojí a umějí se tam chovat, na pozdní socialismus s nelidskou tváří nejsem zvědav, zvláště ne když se starám o děti... Případné spolucestující z Prahy můžu vzít - auto má 6-7 míst. Můžu klidně už od pátku ráno. EDIT - aktualizace na konci [upravil dne 12/17/13 10:43 od oddie]
    • 44
  14. oddie

    Přestal táhnout a hulí

    Jo, musej se posundavat ty držáky a vzít s sebou se svazkem.
    • 34
  15. oddie

    Tepelné čerpadlo vzduch - voda

    190W, na 12V 100Ah baterii tak 6 hodin běhu...
    • 69
  16. oddie

    volnoběžka alternátoru

    Jo, mám zkušenosti s výměnou volnoběžky, už jsem to párkrát dělal. Je na to spec. klíč - takový tisícihran. Je nanejvýš vhodné to dělat rázovým utahovákem (tzv. pistolí), protože za ten vnitřní torx nebo imbus to často nepovolíš.
  17. oddie

    Přestal táhnout a hulí

    No, jde, ale je to trochu ježek v kleci. Já tu mám dva svazky sundané, ale sundaval jsem je až z vyndaného motoru.
    • 34
  18. oddie

    Přestal táhnout a hulí

    Ta HDIčka mívají občas problém s narušením kabelů v takové té liště, co je nad vstřiky, a celkově v tom svazku v téhle motorové části, pokud ti tohle píše, je dobré ten svazek důkladně prohlédnout.
    • 34
  19. oddie

    Ukazatel palivoměru - kecá?

    Kecá, ono to ani moc přesně měřit nejde, nádrž je plochá, benzín/nafta se v ní přelévá, u když jsou tam přepážky a zpomalovače průtoku, stejně ta rezerva musí být větší. Jaký má smysl jezdit takhle nadoraz? Akorát riskuješ, že ti to při zastavení v prudkém kopci vyteče mimo a dojedeš...
    • 11
  20. Waze je dobré jako prevence proti kolonám třeba z důvodu nehody, které se nedají předvídat - kritická místa, která už znáš, třeba objedeš rovnou, ale tohle tě varuje před nepříjemnými překvapeními, kde pak tvrdneš třeba několik hodin.
    • 18
  21. No, ono \"orig\" v tomhle případě znamená zřejmě nějaké něco zadarmo, takže podle toho to taky bude vypadat. Já tedy používám Waze, což je taky zadarmo, příp. Google mapy, ale jen kvůli aktuálnímu stavu dopravy, ne jako navigaci, takže nevím, jak dobré to na navigaci je.
    • 18
  22. Já to mám, akorát přímo v mobilu, jo, pro závisláky na netu super
    • 18
  23. oddie

    John - 406 2.2 HDi 151kW // jaro //

    U T5 jsem to viděl, ale ta pro mě nepřipadá v úvahu, to jedině kdyby si ji tchán nechtěl nechat vymluvit a/nebo ji dostal za hubičku.
  24. Tohle ale není navigace, ale tablet - tzn. v podstatě malý počítač. Což je teda spíš plus, ale trochu složitější na ovládání - ale zase si do toho můžeš nacpat mobilní net a viset na klubu, i když čekáš v autě
    • 18
  25. oddie

    John - 406 2.2 HDi 151kW // jaro //

    Já vím, akorát já bych bral verzi bus a tam jsem to ještě neviděl.
×
×
  • Vytvořit...