Osobně jsem chtěl 6-kvalt dávat do 406 80kW HDI, a to právě proto, že má menší skoky mezi rychlostmi. 5-kvalt je totiž v té 406 dlouhý, takže je fajn, že po dálnici můžu jet téměř 150 na 3000 otáček, jenže díky tomu jsou mezi kvalty dost nepříjemné díry. Hlavně 3-4 je nepříjemné, po městě skoro nepoužitelná 4 nebo jen s brutálním podtáčením motoru, 4-5 jakbysmet, na trochu zatáčkovité silnici je to furt dávat 4, kdežto s 6-kvaltem je to posunuté do rychlostí, kde to přesně a nádherně sedí - město čistá 4 akorát, zatáčkovitá silnice v pohodě 5 a dálnice 6, byť je jen o chlup (asi o 10km/h) rychlejší než ta původní pětka. Nebýt toho, že jsem tu 406 tehdy prodal, už by tam ten 6-q byl, byť do 406 by to znamenalo další úpravy, které ve 407 nejsou nutné.