Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Je to zbytečné. Ono jde i o techniku a taky i to Monako se v čase měnilo, ač je samozřejmě základ stejný. Srovnávání je vždy ošidné dle čísel, jelikož se v čase zvyšuje počet závodů v sezoně. A taky se mění i bodový systém. Prostě je vhodné prohlásit, že Senna byl hvězdou ve své době, stejně tak Schumacher a další borci.
  2. Senna a Schumi jezdily každý v jiné době. Na přímé srovnání to není. Schumi skutečně uměl na vodě, ale taky mu to kolikrát nevyšlo, pamatuji si na závod v Brazílii, jak v jedné zatáčce skončilo asi 5 aut a mezi nimi u Schumacher. Bohužel pro Němce, měl nešťastnou nehodu na lyžích a všichni víme, jak na tom dneska je ... Pokud by byla cesta do Kolína, velmi rád bych se tam podíval.
  3. Někdo mění auta každý rok, jiný po třech letech a jsou tací, co jezdí 10 a více let v jedné plechovce. Do jaké kategorie se řadíte? Jakou největší porci kilometrů jste najezdili s jedním autem? Bylo to také to auto, která bylo ve Vaší garáži nejdelší dobu? Já jsem ještě mladý řidič, největší porci kilometrů mám se současnou 306, a to za 6 let najeto cca 150 000 km. Tipuji, že ze soukromých aut zde nejvíce kilometrů bude mít na kontě Ferry. Pochlubte se i ostatní, jak moc jste (byli) věrni jednomu autu.
    • 39
  4. MilanF1

    Jaké auto je vaším snem ?

    Jaká auta bych chtěl mít doma, to bylo na dlouho. Ale opravdový sen Ferrari Dino 206 nebo 246. Pokud od Peugeotu, pak třeba 402 Eclipse.
    • 72
  5. MilanF1

    Instalace intercooleru na 2.0HDi 66kw

    U 406tky by to mělo být jednoduché, jelikož do toho auta se dával i motor RHZ(S) a ten měl intercooler. Tudíž by mělo stačit přeházet věci z výkonnější verze. Ale na druhou stranu moc nerozumím tomu přidávání intercooleru, motor se bez toho obejde. Jedině, že chceš větší výkon a dát k tomu i silnější turbo. Jinak je to podle mě zbytečné.
  6. MilanF1

    eltonova 508 RXH

    Zlatý auta z devadesátek, u nich v pohodě kombinovaná spotřeba. Když RXH jezdí za 7, pak prostě ty auta žerou stejně jako ty starý (při stejné hmotnosti), jenom se zvednul výkon.
  7. MilanF1

    Jednohmotny/pevny zotrvačník

    Dosud jsi nic nepozoroval, až sis něco přečetl, začal jsi poslouchat? Já mám zato, že zvuk se lehce změní, když sešlápnu spojku. Já bych to jako neviděl jako drama, pokud to prostě není opravdu cítit. Obecně je jednohmota "nesmrtelná" ... ta z fabriky asi ano, o druhovýrobě nemám info. Moje fabrická má skoro 400 tkm.
  8. MilanF1

    2.0.HDI - "plná" nádrž

    Mně se taky povedlo vyjet nádrž úplně. Nalil jsem tam pak 63 litrů (nádrž cca 60 litrů). Mám skoro 400 tkm a bordel tam asi nebyl, jelikož po odvzdušnění čerpadlem to normálně jelo. Jenom bylo zajímavé, že motor prostě zhasnul a bylo hotovo, žádné cuknutí, nic.
    • 26
  9. MilanF1

    Dešťový senzor

    Kdes je sehnal? Já tam tohle mám, ale nedrží mi na skle. Když senzor přidržím rukou, funguje.
    • 15
  10. MilanF1

    Dešťový senzor

    Jaké kostičky? Mně by stačilo trochu gelu na senzor, jelikož po výměně senzor nedrží a nečte množství kapek (funguje jako cyklovač)
    • 15
  11. MilanF1

    Celkové náklady na auto

    2,34 Kč/km je krásná hodnota, ale chtělo by to ještě započítat amortizace, pak to taková hitparáda nebude.
  12. Pokud máš 2.0 HDi 66 kW, máš jednohmotu, tam setrvák vydrží. (ve VIN máš RHY - kod motoru). U mě spojka vydržela 300 tkm, ložisko totál na kaši, lamela by třeba 50 tkm ještě dala, ale samozřejmě jsem tam dal novou spojku LUK. Setrvák samozřejmě zůstal. Nyní už mám skoro 390 tkm a o setrváku nevím, takže se není čeho bát.
    • 17
  13. MilanF1

    Nepresnost ukazovatela vymeny oleja

    Ten ukazatel může brát v potaz hodně faktorů, nejen kilometry. Může to být čas, ale třeba i počet startů (častější provoz studeného motoru). To samé dělá tátovo Berlingo HDi, protože najezdí jen pár tisíc km za rok. Jakmile to udělá poprvé, vyresetujeme a podruhé olej měníme, ač neodjezdil těch 20 000 km.
    • 6
  14. MilanF1

    807 spotreba

    2300 ot. při 130 km/h není podle mě špatná hodnota. A oproti tomu automatu máš dokonce o sto otáček méně. Moje 306 točí při 130 km/h 2800 ot., kolik žere, to nevím, jelikož palubák nemám. Zato 106 GTI při 130 km/h točí krásných 4000 ot. Tam by se při klidné jízdě šestý kvalt fakt hodil, jinak mi stačí první tři. Ale je to snad poprvé, co na zde na klubu vidím, že by někdo odečítal aktuální spotřebu dle rychlosti a rychlostního stupně.
  15. MilanF1

    807 spotreba

    Zajímavé hodnoty, zvláště když se vzájemně porovnají. Pak z toho třeba plyne, že je jedno, zda jedu na pětku 70 nebo 90, pořád to žere 6 litrů. Navíc je výhodnější jet na pětku 90, ne na šestku, protože to žere o dva litry více. A taky na dálnici je výhodnější 130 místo 110, spotřeba lehce nižší a jsem v cíli o něco dříve.
  16. MilanF1

    Celkové náklady na auto

    Tak jsem to aktualizoval. Před dvěma lety to vycházelo (při 100% amortizaci) 3,20 Kč/km. Teď jsem to spočítal na 2,70 Kč/km. Samozřejmě to je včetně paliva. Za poslední tři roky (85 000 km) se do servisu dalo jen cca 13 000 Kč. Plus 10 000 Kč jsou fixní náklady (dálnička, POV, STK). Jsou to pěkná čísla, ale během dvou následujících let (60 000 km) se počítá s výdaji: Rozvody, tlumiče, chladič, silenty ramen, uložení motoru, přední brzdy a ono něco ještě naskočí.
  17. Jezdím půl na půl, příjezd domů mám dost rozbitý. Ale taky slušnou D10 do práce. Jak jsem psal, aktuálně je tam mám cca 100 tkm, jenom nedávno jsem zjistil, že mi slezla prachovka, tak jsem jim tam natáhl zpět. Asi ta druhovýroba je šmejd, ona i ta značka, co se dodává do Peugeotu bude stejná, ale kvalitou odlišná. Pokud si dobře vybavuji, kladky motoru bývají origo SKF, ale zase jsem slyšel, že na druhovýrobu SKF je větší procento reklamací než u jiných značek.
  18. To snad muselo být něco špatně ne? Když mluvíš o šuntu, zkoušel sis připlatit za originál?
  19. MilanF1

    Celkové náklady na auto

    Já jsem tohle taky počítal, ale nemám to přesně. Byl jsem okolo 3 Kč/km, ale zkusím tabulku najít a aktualizovat. Samozřejmě myslím 306tku. U 106 GTI budu aktuálně na nějakých 7 Kč/km.
  20. Vzhledem k tomu, že mám tyčky plastové, ty prostě jen tak neklepou. Nyní tam mám MOOG a jsou tam už 100 000 km. Klepání zpředu jsem řešil, dělaly to u mě pouzdra stabilizátoru, jsou to "gumy" za pár korun. Pokud jsou vymačkané, půjde více tlaku právě na kosti stabu a mohou odcházet dříve. Ale nechápu, jak se každých 20tkm mohou pokazit tyčky, to musí být šunt. Já jeden zkoušel (když jsem hledal původce klepání) a vydržel 15 tkm (pak kloub vrzal - zareznul), byly to tyčky Starline - žádný přebal, prostě nějaký šmejd.
  21. Je to možné. StibTo má 1.4 a jsou tam 266mm. Hlavně vybrat správně.
    • 12
  22. Na modelu 2000 by vpředu měly být výhradně 266 mm.
    • 12
  23. MilanF1

    Spotřeba

    Jak moc je tam krátká převodovka, jde i porovnání s tím, co mám ve 106. Já na dálnici při 130ti na pětku (nejvyšší kvalt) točím 4000 ot.
  24. MilanF1

    Dlouhodobé zkušenosti s RCZ..?

    Co tam bylo před tím 0W-30?
    • 43
  25. MilanF1

    Zdeňkova 106 Rally

    Ty bláho, to je špíny ... Já mám v plánu klasické tepování. Ale jak se sundavá potah (já myslel, že to je na čalouníka). PS: Co ti to tam stojí za černýho krasavce? Manet nebo ČZ?
    • 52
×
×
  • Vytvořit...