Já osobně používám cca 2 až 3 roky (nevím přesně, mohu dohledat) Ionic-CARE. Koupil jsem ji právě na doporučení kolegy a to právě kvůli snížení prašnosti. Mám dvě a mohu potvrdit, že prašnost se snížila. Jen je opravdu potřeba pravidelně a často čistit elektrody, což se mi tak úplně nedaří (pár měsíců od koupi ano, teď to je horší a horší ).
Mají dvě velká plus (asi na svých stránkách jich uvádějí víc, ale jsem líný to číst):
+ žádný spotřební materiál
+ nehlučné
Na nevýhody jsem zatím nenarazil.
Moje dvě fungují zatím bez problémů, doufám, že jim to vydrží. Kolega musel v rámci záruky nechat vyměnit ovládací panel, čistička nešla zapnout.
Jako dárek jsem si nechal poslat jejich čistič a osvěžovač lednic, ale tam nejsou zase tak přesvědčivé výsledky. Ani jsem je tedy neočekával, protože to je bateriový přístroj a baterie v něm jsou pochopitelně podchlazeny, takže je pořád jen vyměňuješ.