Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Výměna setrvačníku a spojky 307 1.6HDI 80kw


jindra73

Recommended Posts

oddie
:o
budem musiet hodit rec so servisakom...ako mne je jedno ked si na to nahodi

Mojim cielom je nech to da do poriadku a nech to ide hladko tak ako ma ked uz sa tolko ustrajal ze ked to kupia oni tak mam zaruku jak na pracu tak na material...
Este otazka moze byt problem ze namontovany material je chybny od vyrobcu ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jen pro ilustraci, samozřejmě na tom něco musí mít, aby se mu to vůbec vyplatilo dělat. Ale když už si za to nechá zaplatit, mělo by to být pořádně... Ano, je i možné, že bude vadný díl, ale i v tom případě je na něm, aby to řešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak volal som mu. Ale predtym som este cakal na jedneho kolegu ktory sa do toho rozumie. Chccel som len aby si sadol do auta a povedal svoj nazor. Pozrel aj pod kapotu a hovoril ze spojka zabera v pohode ale ze to moze byt silent blok pod agregatom.

Servisak povedal to iste ze je to silent blok. A tak som sa ho pytal ci to uz nemohli vymenit ked uz robili opravy za 790 eur. Tak sa nejak vykrucal ze to nesuviselo so spojkou...
WTF ? tak vymenim spojku so zotrvacnikom a nevymenim suciastku za 10 eur ?

Pojdem tam v pondelok. Viete mi povedat co si v servise uctuju za pracu za vymenu silent bloku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy
ved to som sa ho hned pytal. vedel mi bez zavolania vymenit v prevodovke nejake male suciastky ktore boli KO a nevedel mi vymenit suciastku za 10 eur ?

Kazdopadne to bude zaujimavy pokec...
 

Existuje este nieco ine co by mohlo sposobovat to trasenie ? vidiet to az na pneumatikach pri rozbiehani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da se to udelat na aute, ta vymena - ale to je pakrana. A nebo silentblok s domeckem dolu - coz znamena zase vyndat dlouhou poloosu z prevodovky - potece olej, musi dolu tehlice z tlumice.

 

A tenhle silentblok se da znicit - nerikam, ze to udelal, ale kdyz spustis motor a nechas silentblok reakce pridelany, tak to za nej samozrejme taha ve smeru, na ktery neni staveny a muze se guma nahore utrhnout. Pokud se teda bavim a reakcnim silentbloku.

 

"Existuje este nieco ine co by mohlo sposobovat to trasenie ? vidiet to az na pneumatikach pri rozbiehani... " - ano pokud se budu bavit o tech pneumatikach, ze mas pocit ze se trepou. Pokud mel dole i nahon tachometru, nebo alespon ten nastavec pro nahon tachometru, muzou pod nim byt vymezovaci podlozky pro klec diferencialu. Pokud by tam byla vule nebo dokonce podlozka vypadla, tak klec bude mit vuli a bude to trepat poloosama  v zavislosti na velikosti vule. Ala stejne tak by mohlo trepani kol zpusobit pomocne lozisko dlouhe poloosy.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to neni silentblokom to trasenie pri rozbehu robi smejd spojka  tvrda lamela (vecsinou Luk) s tym nic nespravis(ked jazdis dlhsie ze sa to nahreje ide spojka lepsie?)  treba dat sachs ,toto netvrdim ja ale moj kolega co robi mechanika roky ,takze nech tu sadu vyberu z auta  poslu na reklamaciu a ze chces spojku sachs (ale nie polsku)  a nenechaj si nanutit ine scenare

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krtek 2

Nesiel som zatial dlhsie akurat tak zo servisu domov po dialnici cca 20 km a potom po meste kym som dosiel domov ale ani po cca hodinke sa to nezlepsilo.

Tu je video ako vybruje s kolesom pri rozbehu. Nevidno to mozno az tak dobre ale je to dost otravne takto sa rozbiehat ked ma clovek namontovanu komplet novu spojku.

Mal by tam byt LUK. Bol my odporucany a zase neorporucany sachs takze kolko ludi tolko chuti...kazdopadne ak to nebude silentblokom budem trvat na tom aby to dali do poriadku a ked treba tak aby to vybrali a vymenili na ich naklady.

20160923_122506.mp420160923_122506.mp4

20160923_122506.mp4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si dovolim, mam tam Sachs a to dokonce uz druhy a uplne na 100% nejsem spokojen ani s tim druhym. Ruku do ohne za to nedam, ale made in Poland nebyl podle popisu ani jeden, pokud to teda nesudli pokoutne nekde v hale v polsku pod made in germany znackou, ale tohle ja nejsem schopen posoudit. Na Xsare jsem menil jen spojku a je tam taky Sachs a kdyz porovnam ty dve auta, tak Xsara ma spojku o 2 tridy lepsi. Nekdy si rikam, ze jsem mel dat na C4GP Valeo spojku + setrvacnik, ale jak jsi napsal, kolik lidi tolik chuti. Mozna bych dal Valeo a rikal bych si, ze jsem mel dat Sachs nebo dokonce LUK. A reknu to jeste jinak,kdyz se menila pred 4mi lety poprve spojka a setrvacnik, menil jsem ji kvuli skubani (nakonec za to mohl EGR), ale celkove jeji zaber nebyl nkdy moc dobry. A ja si od nove spojky sliboval, ze bude zabirat jedna basen. Delal to servis. S vysledkem jsem byl zklamany a dopadlo to tak, ze jsem si taky rikal, co mi to tam namontovali, ze to je nejake divne ze tam nekde musi byt neco spatne. Po nich jsem tenkrat spravoval taky par drobnosti - chybel sroub na obvodu spojeni motor + prevodovka, promackli mi vanu - pry to bylo, ja vim ze nebylo, to je fuk. Po sundani jsem zjistil, ze pritlacak byl opichany, jak nasazovali prevodovku, tak hrideli viditelne trefili v ruznych mistech nekolikrat pritlacak. Navic mi ani nezavesili do karoserii trubkohoadici hydraulickeho vedeni od pedalu ke spojkovemu valci. To byla prvni vec, ktera mne vadila, protoze ta trubka drncela a prevodovku. Stacilo s tim dale jezdit a jednou bych proslapl do prazdna, protoze do te trubicky by se pri tom klepani udelala dira. 

No a po dalsi vymene (druha sachs sada - tentokrate vymenena mnou) se sice zaber spojky zlepsil, ale porad to nedosahuje presnosti spojky na Xsare. Jo, nevim proc, ale lozisko se mi pri sundani rozpadlo v ruce na dve casti. Slo zase slozit, ale prislo mi to takove divne.

 

Proti tobe, ja nikdy na C4GP nezazil zaber spojky dle meho gusta ke 100% spokojenosti a uz jsem se s tim smiril. V tvem pripade ale pokud, stara zabirala perfektne, tak bych to chtel i po vymene. Trochu se biju do hlavy, ze jsem sam nezkontroloval vuli na kleci differencialu, kdyz uz jsem to mel rozebrane. To jen takovy maly stesk. Zato jsem pri vymene udelal i gufera, vse namazal jak ma byt a vymenil i silenblok na prevodovce a akceleracni a spoustu dalsi veci.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nieco tam kazdopadne nie je v poriadku pretoze takto skubat to nemoze aj keby tam dali posledny spejd...

A tak ako pises nemienim sa zmierit s takymto stavom ked pred opravou to islo uplne perfektne. To uz sme sa potom kde dostali ked servis nevie vymenit spojku a vratit to do povodneho stavu...

Potom uz naozaj ostava iba aby si kazdy za domom postavil budku 4x4 metre a opravoval si veci sam...smutne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslis toto : http://public.servicebox.peugeot.com tak ja se tam normalne zaregistroval, dal jsem, ze jsem nezavisly opravce. Sice nemam pristup k supportu a technickym postupum, ale ty mam zcasti odjinud a tohle pouzivam pokud zjistuju z jakych dilu bylo auto poskladano, zjistim originalni cislo dilu, originalni cenu a hledam pripadne na netu. Nektere veci jdou koupit jen PSA siti.

 

Jeste dodam, ze uplne prvotni sada z vyroby co byla v aute byla taky SACHS. Zajimalo by mne, co z auta mechanik vyndal tobe.

 

Jo, jeste jsem zkoukl to video a jen sdelim laicky nazor, tak mne nekamenujte. Prijde mi to jako kdyby tam byla jednohmota s pevnou lamelou.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je. Zadas VIN a mas dily na skoro cele auto ve schematech a tabulkach k nim prislusnym. Ale myslim, ze z toho nezjistis, zda vyrobcem setrvaku byl Sachs nebo Luk nebo Valeo.

 

A jeste si dovolim, nikdy jsem se s tim nesetkal, ale nektere spojky, tusim ntekre LUK se pri vymene nejak nastavuji. Proste se tam neco odjisti nebo tak neco. 

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...