Jump to content

Nefunkční blinkr v předním světlometu


qx123
 Share

Recommended Posts

Zdravím, poslední dobou mi přestal blikat pravý blinkr v předním světlometu-tím blikala kontrolka na přístrojové desce rychleji. V první řadě jsem vyměnil žárovku za jinou, nepomohlo. Všiml jsem si, že světlo má vypálený plíšek uvnitř plastové objímky, která se zasouvá do světlometu. Jelikož světla byly již zažloutlé, investoval jsem a pořídil komplet nové. K mému překvapení blinkr stále nesvítí. Občas problikne, když zkouším mírně štelovat plastovou objímkou ve světle. Vypadá to jako špatný kontakt, ale světla jsou nová :-( Nemůže být problém například v páčce pod volantem? Mnohokrát děkuji za každý názor a pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Aj keď to vyzerá veľmi nepravdepodobne, pokiaľ naskočí pri pohybe objímky vyzerá to na zlý kontakt napriek tomu, že svetlo je úplne nové, nebolo by to v dnešnej dobe nič výnimočné, žiaľ dnes už nový diel nie je záruka 100% funkčnosti, možno si mohol napísať aj výrobcu svetla. Samozrejme treba poriadne zkontrolovať aj káble a hlavný konektor.

Link to comment
Share on other sites

Výrobce nového světla je TYC. Nicméně u starého světla(originál) jsem zkusil použít zdravou objímku ze druhého světla a problém byl úplně stejný. Pokud by byla chyba v kabelech, jak nákladná je oprava v servisu? Je možno vyměnit pouze hlavní kabel ke světlometu?

Link to comment
Share on other sites

Mě tohle samý dělala 807, pomohla výměna objímky. Kupoval jsem ji nedávno v Peugeotu za 196,-. Objímka je stejná pro 307 i 807.

No mně začal taky "blbnout" levý blinkr,někdo už s objímkou něco zkoušel :-/ a když jsem volal do Peugeotu byla mi řečena cena 280 nebo 380 Kč,že jsou dva druhy....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nevím jestli je to ještě aktuální. Mě se tohle stalo taky a jak už zde bylo řečeno ohnul jsem trochu ty plíšky a blinkr funguje v pohodě. Dokonce se mi ten jeden plíšek zdál trochu opálený.

Edited by pajamar
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Taky me to zlobilo vepredu u ridice kdyz jsem napatici zatlacil tak sel jinak ne zjistis ti kdyz oddelas ten gumovej tesnici krouzek. Vyresil jsem ti tak ze tavnou pistoli jsem zevnitr nad ty jazycky udelalbobky aby to vic tahlo ke svetlu a jeto ok a zadarmo!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
V 2. 3. 2015 at 18:52, kirkiz napsal:

Mě tohle samý dělala 807, pomohla výměna objímky. Kupoval jsem ji nedávno v Peugeotu za 196,-. Objímka je stejná pro 307 i 807.

Můžu se zeptat, kde jste je kupoval? Nám se snaží teď všichni namluvit, že musíme vyměnit celý světlomet. Přestaly nám jít oba přední blinkry zaráz, manžel už to několikrát spravoval (pájel) a teď už nefungujou vůbec. Na netu pořád nemůžu nic najít, asi jsem úplně levá... :)

Link to comment
Share on other sites

Ak je vypálený kontakt na objímke žiarovky tak logicky bude vypálený, alebo aspoň prehriaty (zafarbený do modra) aj jeho protikus vo svetle, takže výmenou iba objímky (alebo prípadne opravou pájkovaním)  musíme počítať s tým, že problém sa po krátkom čase objaví znova, pretože sa kontakty prehrievajú až sa opäť prepália. Bohužiaľ tým trpeli asi všetky modely z tých rokov ( neviem ako sú na tom dnešné ), jednoducho tie kontakty sú príliš slabé, preto je dôležité ich udržiavať v bezvadnom stave ešte kým sú v poriadku, po prepálení je jediným spoľahlivým riešením výmena celého svetlometu. Samozrejme viem koľko stojí a tiež sa ich budem snažiť zachrániť opravou ale nakoniec nezostane iná možnosť ako nový. Prekvapil ma ale prístup v príspevkoch hore, predsa keď si kúpim nový svetlomet a niečo nefunguje, tak sa do toho nesnažím vŕtať ale reklamujem, reklamujem a reklamujem.

Link to comment
Share on other sites

Taky mě dvakrát "vypeklily" držáky žárovek pro blinkry v předních světlech. Vyřešila to vždy výměna držáků. V druhém případě byl doonce držák vyzkratovaný.

Edited by Bohumil
překlep
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Já ty držáky u 607 měním každý rok, nejvíce teda levý, zrovna dneska se zas přihlásil. A taky už se mi stalo, že jeden origo Peugeot, výroba Valeo nešel do světla strčit. Když jsem je kupoval tehdy u jcparts tak pán říkal, držáky do blinkru, no jo, ty prodávám každou chvíli.

     

Link to comment
Share on other sites

Ono tých držiakov je viac druhov, minimálne dva druhy určite, keď som to chcel raz v citroene objednať tak mi to ani nechcel bez VINka objednať lebo ich je viac druhov. No a to ešte potrebuješ vedieť, či to svetlo nebolo náhodou vymenené za značku, v ktorej je práve ten iný. Opálené kontakty ak nevymeníš aj protikus (celé svetlo) tak zachviľku budeš meniť znova, preto asi najlepšie bude urobiť ten bypas jak tu píše  vyššie P607Olda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...