Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Praktické zkušenosti z provozu, postupně doplňované


Radovanek

Recommended Posts

Jo, jo, tou říkáme spalovací hovado. praktická ukázka takřka denně v nákupních centrech a zejména na Vystrkově na D1. Boreček natankuje u vedlejší benzínky a pak si zajede hezky pod stříšku zakouřit či posvačit na krytou nabíječku nebo Supercharger vedle a hrozně se diví, že ho někdo vyhání. Přitom kdybych já udělal totéž na benzínce, zastavil tam elektriku, zablokoval čerpací stojan a v klidu svačil, tak by zuřil. 

Pán s Teslou měl zavolat normálně policajty, oni by mu kamioňákovi spánek na nabíječce hezky zpoplatnili. V Německu je totiž vyhrazené místo pro nabíjení v podobném režimu, jako u invalidů. Že s tím nechce hnout je taky jeho problém, že bude mít záznam o přerušení přestávky v tachografu nebo na kartě řidiče. To mohl se stejným odůvodněním zůstat stát napříč křižovatkou.

Enduro na baterky mohu doporučit ostravské, Kuberg https://www.kuberg.com/en.

S Volvem už elektřinu dávno mají. velmi úspěšný PHEV, plug in hybrid electric vehicle, tedy auto které dokáže ujet cca 50 km jen na baterky, současně se umí chovat jako hybrid při používání spalovacího motoru a nabíjet baterky rekuperací, ovšem po dojezdu na místo to lze i ze zásuvky. Nejúspěšnější je v této kategorii Mitsubishi Outlander PHEV, který používá technologii malého iMiev, tedy Peugeot Ion/Citroen C Zero. Jen baterku má poloviční, pouze 8 kWh. Fakt se s ním dá najet po městě 50 km čistě na elektřinu a navíc má i rychlonabíječku. Za pár minut lze jezdit na elektřinu dále. osobně vyzkoušeno.

No a teď konečně video z eJantarové cesty 2018, jsou tam oba naše Iony, já jedu s manželkou v jejím bílém, můj polepený JOB-centrum.cz má půjčený manželka kolegy z VŠB - 

Je sobota 26. května a my jsme dorazili areálu Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě na setkání příznivců elektromobilů. Startoval zde totiž již druhý ročník moravskoslezské dvoudenní elektrotour nazvané eJantarová cesta. Nakonec se sem sjelo na 40 vozů různého stáří a značek a více jak 82 účastníků z Čech, Slovenska, ale i Německa, považujících Elektromobilismus za životní styl..... https://www.youtube.com/watch?v=uFjmI5oxPmM&feature=youtu.be

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v České republice díky specifickým podmínkám (zejména lehké topné oleje a další zločinné kauzy) je hustota na obyvatele i kilometr čtvereční násobná než jinde v EU. V Česku loni opět meziročně přibylo veřejných čerpacích stanic. Ke konci roku jich bylo k dispozici 3940, meziročně o 34 více. Vyplývá to z aktuální zprávy ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Celkový počet pump pak stoupl o 28 na 7020 (čas včetně neveřejných). Nejvíce veřejných pump je ve Středočeském a Jihomoravském kraji, nejméně v Karlovarském (http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-cr-loni-opet-pribylo-verejnych-cerpacich-stanic-je-jich-3940/1579836).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena Tesly vs Partnera : 90 : 18 tis € je trosku nezrovnatelna.
ohladne tankovania, trosku ftakovina by to bola, pridem na servis, za ktory si zakaznik zaplati skoro "nekrestanske" peniaze a este ho budem prosit o nabijacku..... :-)
Priestor nepusti, do Tesly nenalozim paletu, resp podobne veci na instalaciu ( mam 2 kridlove dvere), dnes vezeny "smetiak", 240 L k zakaznikovi + vercajg, kufor kolieskovy, 3 modulovy, a dake vrtacky a bandasky, krabicky, a tak.
povodne som zamyslal aby kupili Travelera, ale ze take nam netreba. co uz....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ked niekto ma napriklad P308 alebo podobne auto, lebo potrebuje auto s normalnym dojazdom, tak ty nemas problem na forum dat slohovu pracu o tom, aby si kupil Teslu. Cize tiez porovnavas neporovnatelne auta a to uz je v poriadku, ze ?

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli @Radovanek elektromobilitu propaguje, ale mně jeho podání této problematiky spíš odrazuje.... :roker A to bych byl asi ideální případ pro aplikaci tohoto způsobu dopravy (jeden vehikl 5 km do práce a 5 km z práce, druhý vehikl 40 km do práce a 40 km z práce + nabíječka před fabrikou, v bydlišti "dostatek" střech na umístění SP....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nechci ztrácet čas na nabíječkách, koupím si silnější auto odpovídající mému nájezdu. Taky nejezdíš P106 do Paříže na otočku.

Je vidět, že čteš, ale nedokážeš porozumět obsahu textu. Hodiny strávíš na běžné zásuvce, ne na rychlonabíječce.

Ano, některé elektormobily jsou předražené, typicky koncernu VW, kde by měly v porovnání s produkcí Asie (ale i tou, vyráběnou už v Evropě) stát minimálně o 150-200 tisíc Kč s DPH méně. Bohužel se nové elektroauta, třeba od Nissanu, této politice podřizují.

Žádné auto nemá reálnou návratnost, pokud není používané pro podnikání a nevydělává tak. Že jsou jedinci, ignorující fakta a výpočty, se ví dlouho, bez ohledu na druh fóra. Já mám k dispozici čtyřleté údaje, hovořící poměrně jasně. Šetříme mraky peněz na palivu oproti benzínovému vozu se spotřebami ve městě 8 L / 100 km. Při pouhých 30,- Kč za 1 litr benzínu jsme ušetřili jen za palivo 192.000,- Kč. Já 144 a manželka 48 tisíc. Povinné ručení je bráno jako nejmenší spalovací motor, 1.129,- Kč ročně u České pojišťovny, u spalováků nás stalo trojnásobek. A tak se dá pokračovat směrem k údržbě a další věcem. Já mám najeto svým elektromobilem za 4 roky 62, manželka za 2 roky 21 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj pre rodinu vyberie auto podľa potreby, veľkosti , uzitkovosti, ak niekto má rodinu vzdialenú niekoľko desiatok km a chodí tam pravidelne, má záľuby, chatu, záhradu, psa, bicykluje a sem tam potrebuje potiahnuť prives, nebude si kupovať pidi elektro auto. A o tom to je. 

Žiadne auto pre rodinu sa nikdy neráta na návratnosť, tak nevidím zmysel kupovať predražený elektromobil, s ktorým som viac obmedzený ako oslobodený.  

Jazdeny Ion bude stale stať viac ako nová 208, keď to už porovnávame , aj tá má dojazd 500 km, bez väčších obmedzení, bez strachu z vybitia po 150 km. Či kuri či klimuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radovanek napsal:

Bez hluku, vibrací, smradu a jedů.

Tohle ti taky většina nevyvrací, vadí jim "to okolo".... Nabíjení doma opravdu není pro všechny a nabíjecích stanic je málo a ty se opravdu musí hledat, což tedy mně by obtěžovalo.... A navíc doba na nich strávená.... Co na tom pořád nechápeš :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...