Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Nepříjemný zvuk ve SPOJCE

Dakaros

Recommended Posts

Mám menší problém se svou 309kou. Pri volnoběhu a puštěné spojce mi z motoru vychází nepříjemné klepave zvuky. Po sešlápnutí spojky to však zmizí a motor má zvuk jaký má mít.

Mám pocit že to bude špatný přítlačák, ale nevím jak dlouho to vydrží a jestli neni sebevražda na tom jezdit. Máte s tím někdo skušenosti??? A jestli je to zlý, tak kolik stojí výměna spojky. Díky moc. Dakaros:myslim

Mohlo by to dělat spojkový ložisko (to samo o sobě není nijak závratně drahé), nicméně vzhledem k časové náročnosti práce a předpokladu, že ta spojka už nějakej ten kilometr na autě najela bych se přikláněl k výměně celé spojky (lamela, přítlačák, ložisko), což sice bude stát nějakou tu kačku, ale po opravě asi Tvou 309ku i přežije ( na cenu se zeptej u Vašendů, ale viděl bych to někde mezi 5 - 10 tKč)

ja mel prevodovku taky jinou, dozajista \"posichrovanou\" takze se vymenila spojka a ehle ono nic :) Peugeot ma prevodovky naprd, teda aspon co se tyce meho typu prevodovky :( Tedka tam mam uz treti a je to porad skoro stejne, po rozebrani se zjistilo ze se protaceji loziska v bloku, nechal jsem tedy tu nejlepsi(rozumnej kde slo nejlepe radit) spravit, koupili sme nove loziska, dalo se to na lepidlo ale bohuzel blok je uz asi tak vyrachtany, ze to lepidlo povolilo a zaclo to delat zase..po ujeti par km. Podle me takovy rachot aspon co mam ja nemuze delat spojkove lozisko, protoze to je jak michani lopatou v plechovem kyblu :super