Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Žádná pravidla zjevně nikoho z vedení nezajímají, tak už hlasovat nemusíte

oddie

Žádná pravidla zjevně nikoho z vedení nezajímají, tak už hlasovat nemusíte  

1. 1. Žádná pravidla zjevně nikoho z vedení nezajímají, tak už hlasovat nemusíte

Recommended Posts

V návaznosti na diskuzi na http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=10078&page=1 mě Ondra požádal o návrh pravidel pro přispívání a inzerci zde na fóru a o tuto anketu. Zde je tedy návrh nových pravidel, a prosím, abyste se k nim případně vyjádřili - a? již jen hlasováním, či případnými pozměňovacími návrhy.

Pravidla pro přispívání na Fórum Peugeot-clubu:

1. komerční inzerce je možná pouze se souhlasem <vedení Peugeot-Clubu

2. soukromá inzerce patří pouze do sekce <“Minibazar”>, nebo do bazaru na hlavní stránce.

3. u psaní dotazů/příspěvků přemýšlejte

- kam se který příspěvek hodí – asi nechceme vtipy v servisu a technické dotazy v pokecu, proto jsou zde rozdělené rubriky

- jaký zvolit nadpis – kdyz zvolíte např. “motor nedrží volnoběh”, jistě vám někdo fundovaný odpoví dříve, než když napíšete jen “dotaz”, “pomoc”, “nevím co dál”…

- zda už se někdo na něco podobného neptal – fórum umí Vyhledávání a odpovědí už je tu hodně ;)

- co je tak potřeba vědět pro zodpovězení? – na popis zavady “nestartuje” dostanete nejspíš odpoved “odtáhnout do servisu”, prostě pro zodpovězení je potřeba uvést co nejvíce detailů (dobře, barvu auta nemusíte... ;) )

- nezakládejte prosím jedno a to samé téma ve více sekcích, v jedné to úplně stačí.

4. dodržujte prosím zásady přiměřeně slušného chování. Obecně je toto fórum spíše pohodové a věcné, a mělo by tomu tak být i nadále.

5. při nedodržování těchto pravidel, zvláště o komerční inzerci, budou moderátoři takovéto příspěvky bez upozornění mazat. Při zvláště hrubém a opakovaném porušování pravidel může být příslušný uživatel zablokován - to platí také i o spamu (zahlcování fóra nesmysly nebo nepovolenou reklamou)!

[upravil dne 12/10/05 Ondra]

[upravil dne 1/25/06 oddie]

5. při nedodržování těchto pravidel, zvláště o komerční inzerci, budou moderátoři takovéto příspěvky bez upozornění mazat. Při zvláště hrubém a opakovaném porušování pravidel může být příslušný uživatel zablokován - to platí také i o spamu (zahlcování fóra nesmysly nebo nepovolenou reklamou)!

[upravil dne 12/10/05 Ondra]

Jenom detail k tomuto bodu: ve chvíli, kdy se zde objeví podobný příspěvek by bylo kromě smazání vhodné ještě poslat uživateli, který jej \"postnul\", U2U zprávu o tom, že porušil pravidla a co mu hrozí, pokud bude v psaní takových příspěvků pokračovat.

Jinak souhlas!:super

ono asi budem muset stejně posílat i U2U lidem že to bylo přesenuto, aby když příspěvek nenajdou na svém místě nezaložili novej znovu zase na tom špatném místě :myslim

respektivě to budu dělat asi já osobně a asi jen u lidiček nováčků, starší budou vědět a to z mé dobré vůle:mrk

[upravil dne 12/10/05 mk405]

Jenom k bazaru resp. k minibazaru

pokud nebude rozdelenej na koupim prodam (coz bych mozna ani nedelal vzhledem k malemu poctu prispevku) tak do Predmetu bych dal \"K:\" jako koupim \"P:\" eventulene \"I:\" jako za kolik by se dalo koupit/prodat tady to...

a samozrejme dat do predmetu CO se prodava a ne jenom \"Prodam ...\"

Potom pokud nechce mit nekdo vyplnene bydliste tak at to do toho prispevku napise popripade postou. Protoze jinak bude pokazde jako prvni odpoved odkud jsi nebo neco podobneho.

Pak urcite alespon orientacni cenu.

A potom bych zakazal UPovani (posouvani prispevku nahoru diky odpovedim ktere si napisu ja sam)

No a eto asi vsjo

pravidla jsou jasná

k připomínkám Petano:

- asi par inzerátu bude vhodné bud rozdělit na podsekce třeba jako je dnešní bazar: prodám/koupím auto, díly, ostatní nebo bez podsekci ale s nutným zaškrtávacím políčkem prodám /koupím ale spíše to vidím osobně na podsekce.

- UPovani bych zrovna nechal, příjde mi lepší jednou odpovědí aktualizovat stále aktualní inzerát než každej druhej den zakládat další nový inzerát protože se dostal na stranu č.2

- občas vidím inzeráty z kterých se ani nic nedozvíš, což mě překvapuje, když chci něco pproday snažím se to nejlépe popsat... ale tomu asi nezabráníš, zrovna tak cena pokud někdo nechce napsat stejně to do políčka napíše např. xxxxx

[upravil dne 12/10/05 mk405]

ad Upovani - zase tolik inzeratu tady neni, a aspon se tim oznaci stale aktualni inzeraty.

stejne to jde obejit vytvorenim dummy nicku, kdyz to nekdo bude chtit delat...

doposud se tu lidi chovali celkem slusne a nemyslim, ze by se to melo dramaticky zmenit

Tak jsem tak koukal, jaká mají pravidla jinde, a docela zajímavé to je na Autorevue: http://garaz.autorevue.cz/viewforum.php?f=2

Mají to hodně obsáhlé a detailní, a taky je tam vidět, že je to sice psané v dobrém úmyslu a ve snaze postihnout všechny možnosti, ale tím pádem je toho moc a pak ta pravidla moc lidí nečte - viz \"přečteno x-krát\" u jednotlivých témat pravidel.

Nicméně jsem si v té diskuzi všiml, že nová skupina moderátorů se tam pustila do moderování docela s vervou - mazání flame, upravování nadpisů (mazání 20-ti vykřičníků v nadpisech apod.). Jsem zvědav, jak jim to dlouho vydrží...

detailne jsem to zatim nestudoval, podivam se vecer, ted musim taky chvili pracovat :)

ale z principu jsem radeji pro zakladni, jednoducha pravidla, ktera budou uzivatele znat a dodrzovat, i kdyz mozna nepostihnou kazdy pripad... co jsem tak zatim videl na foru, tak kultura je tu celkem dobra a nevidim duvod sepisovat misto pravidel sbirku zakonu...

Původně zaslal: Vvitty

no zatim zadny nazor proti :)

ale chybi mi tu nejake vyjadreni z vedeni klubu?

Ondra se vijadřil už v té druhé anketě, že se musí něchat chvíli hlasovat než to bude ;)

Mě osobně by to jednohlasné hlasování stačilo a minibazar bych spustil, těch inzerátů tu začíná být docela dost :aut

[upravil dne 17/10/05 mk405]