Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 Ahoj, na 307 Break 1.6 80kW se peru s posilovačem řízení když mám obutý origoš letní ALU s 205/55/R16. Špatně se mi zatáčí do prudších zatáček o podélném parkování nebo odbočování na křižovatce ani nemluvě. Na zimních plecháčích 195/65/R15 je to vpohodě. Uvažoval jsem o 15\" ALU, ale 307 má velký brzdiče který škrtaj o závážíčka. Takže buď 15\" plecháče (fuj) nebo je možnost dát na 16\" pneu 195/55/R16? V TP mám jen 205/55/R16 [upravil dne 30/7/14 05:58 od Mario_1] Citovat
oddie Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 Mají ET, co mají mít? Nejsou tam nějaké nesmyslné podložky? Geometrie je OK? Pokud by to dělalo jen za volnoběhu a po přidání plynu se to chytí, je v háji čerpadlo, ale jestli to dělá problémy za jízdy v zatáčkách za zvýšených otáček motoru, bude spíš problém jinde. Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 Jak jsem psal je to originál ALU od peugot. (Equinox 16\" ET31), žádný podložky nepoužívám. Na technický jsem byl před měsícem a vše OK takže snad i ta geometrie. Je fuk jestli otáčím kolama na místě , při parkování nebo za jízdy po městě nebo po okresce, stále to má v řízení velký odpor. O centimetr užší zimáky můžu otáčet jedním prstem. Myslím si že šíře 205 je pro tohle auto prostě moc(kamarád měl na mnohem silnějším autě 225 a taky nadával na řízení) Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 a servo funguje jak ma ?? ono je totiz elektricke v podbehu a elektrina je svina nebo krouzek na volantu - uhel natoceni volantu pak by servo nevedelo ze ti ma pomahat a jen se \"veze\" [upravil dne 28/7/14 10:40 od Havlicek.Lukas] Citovat
Gabriel 307 Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 ahoj,myslíš,že je to kolama? ja mám 205/50 R17 ET31 a točím na místě a parkuji normálně-je jasný,že to je tvrdší než 195/65 R15 ET27 na plechu když jsou to 17\" na 50 profilu edit: tak sežeň origo 15\" ALU kvůli brzdičům-Apollo,Cotya edit2: auta máme stejné Break 1.6 16V [upravil dne 28/7/14 10:58 od Gabriel 307] Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 Servo snad funguje. Kdyby ne tak se peru i se zimákama a ty jdou úplně hladce. Měl jsem feldu bez posilovače a i 13\" kola šli ztuha takže bych řekl že servo funguje :-) Ještě skusím říct známý co má 307(ale HDi) jestli by mi ji pujčila na projetí abych mohl porovnat Citovat
twoolf Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 obávám se, že je něco špatně. Jezdím 215/55 R16 a přítelkyně s tím točí prstem na fleku. Což třeba málo oleje po zimě? Citovat
Tony Stark Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 Já mám R15 195/65 ET15 ikdyž by mělo být jiné ET dle TP a když nelepíš ty staré vysoké závažíčka, tak neškrtá nikde nic a to mám cca pár dní nové kotouče a desky a jezdím v pohodě a závaží drží a je tam pár mm mezera. Citovat
koblih69 Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 Máš správně nahuštěné pneu? Co je to z vzorek? Vyzkoušej ty pneu trochu přehustit. Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 Já mám R15 195/65 ET15 ikdyž by mělo být jiné ET dle TP a když nelepíš ty staré vysoké závažíčka, tak neškrtá nikde nic a to mám cca pár dní nové kotouče a desky a jezdím v pohodě a závaží drží a je tam pár mm mezera. Co jsem zkoušel tak tam byly nalepeny normální nízké záváží pro ALU disky cca1.5-2mm na výšku. Na rozměru ET nezáleží. Brzdič neškrtá o paprsky disku ale o vnitřní stranu disku Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 obávám se, že je něco špatně. Jezdím 215/55 R16 a přítelkyně s tím točí prstem na fleku. Což třeba málo oleje po zimě? Až přestane venku chcát tak se na olej mrknu ale kontrolka nesvítí tak asi ok Citovat
koblih69 Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 Kontrolka čeho, oleje v servu ? Tak to asi ne... Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 Máš správně nahuštěné pneu? Co je to z vzorek? Vyzkoušej ty pneu trochu přehustit. 205/55/R16 Dunlop Sport SP2000 ,nahuštěný jsou správně na 2.4bar. No nevím jestli je přefukovat, abych je nepoškodil Citovat
Tony Stark Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 Já mám R15 195/65 ET15 ikdyž by mělo být jiné ET dle TP a když nelepíš ty staré vysoké závažíčka, tak neškrtá nikde nic a to mám cca pár dní nové kotouče a desky a jezdím v pohodě a závaží drží a je tam pár mm mezera. Co jsem zkoušel tak tam byly nalepeny normální nízké záváží pro ALU disky cca1.5-2mm na výšku. Na rozměru ET nezáleží. Brzdič neškrtá o paprsky disku ale o vnitřní stranu disku Však a kdo mluvil o paprscích, já mluvím o vnitřní straně disku. Citovat
koblih69 Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 Máš správně nahuštěné pneu? Co je to z vzorek? Vyzkoušej ty pneu trochu přehustit. 205/55/R16 Dunlop Sport SP2000 ,nahuštěný jsou správně na 2.4bar. No nevím jestli je přefukovat, abych je nepoškodil Jak nepoškodil? Snad je nahustíš a vyzkoušíš, ne že na nich najedeš 10 tis... Pokud ty pneu nejsou nové můžou být sjeté ke straně. Pokud máš rozhozenou geometrii tak se to bude chovat taky tak jak popisuješ... Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 Tak jsem zaběhl zkontrolovat olej a nic tam není, servo je úplně na suchu:mad: Zítra skočím koupit olej a doplním to. Nějaké typy na konkrétní značku? Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 Budeš to kupovat v Peugeotu? Spíš v Auto Kelly. V Peugeotu (V-Group)jsem párkát byl a vždy totální zklamání Citovat
koblih69 Odesláno 28. červenec 2014 Odesláno 28. červenec 2014 No pokud to budeš kupovat v Kelly tak kup AC G063 - je mísitelná s ostatními typy. Nicméně je otázkou kolik ti tam toho chybí jestli ta 1/3 litru bude stačit. Po doplnění to musíš odvzdušnit. [upravil dne 28/7/14 20:03 od koblih69] Citovat
Mario_1 Odesláno 28. červenec 2014 Autor Odesláno 28. červenec 2014 No měrka oleje byla i po zašroubování víčka totálně suchá takže ta třetinka bude asi málo Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.