Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj, na 307 Break 1.6 80kW se peru s posilovačem řízení když mám obutý origoš letní ALU s 205/55/R16. Špatně se mi zatáčí do prudších zatáček o podélném parkování nebo odbočování na křižovatce ani nemluvě.

Na zimních plecháčích 195/65/R15 je to vpohodě.

Uvažoval jsem o 15\" ALU, ale 307 má velký brzdiče který škrtaj o závážíčka.

Takže buď 15\" plecháče (fuj) nebo je možnost dát na 16\" pneu 195/55/R16? V TP mám jen 205/55/R16

[upravil dne 30/7/14 05:58 od Mario_1]

Odesláno

Mají ET, co mají mít? Nejsou tam nějaké nesmyslné podložky? Geometrie je OK? Pokud by to dělalo jen za volnoběhu a po přidání plynu se to chytí, je v háji čerpadlo, ale jestli to dělá problémy za jízdy v zatáčkách za zvýšených otáček motoru, bude spíš problém jinde.

Odesláno

Jak jsem psal je to originál ALU od peugot. (Equinox 16\" ET31), žádný podložky nepoužívám. Na technický jsem byl před měsícem a vše OK takže snad i ta geometrie. Je fuk jestli otáčím kolama na místě , při parkování nebo za jízdy po městě nebo po okresce, stále to má v řízení velký odpor.

O centimetr užší zimáky můžu otáčet jedním prstem.

Myslím si že šíře 205 je pro tohle auto prostě moc(kamarád měl na mnohem silnějším autě 225 a taky nadával na řízení)

Odesláno

ahoj,myslíš,že je to kolama? ja mám 205/50 R17 ET31 a točím na místě a parkuji normálně-je jasný,že to je tvrdší než 195/65 R15 ET27 na plechu když jsou to 17\" na 50 profilu

edit: tak sežeň origo 15\" ALU kvůli brzdičům-Apollo,Cotya

edit2: auta máme stejné Break 1.6 16V

[upravil dne 28/7/14 10:58 od Gabriel 307]

Odesláno

Servo snad funguje. Kdyby ne tak se peru i se zimákama a ty jdou úplně hladce. Měl jsem feldu bez posilovače a i 13\" kola šli ztuha takže bych řekl že servo funguje :-)

Ještě skusím říct známý co má 307(ale HDi) jestli by mi ji pujčila na projetí abych mohl porovnat

Odesláno

Já mám R15 195/65 ET15 ikdyž by mělo být jiné ET dle TP a když nelepíš ty staré vysoké závažíčka, tak neškrtá nikde nic a to mám cca pár dní nové kotouče a desky a jezdím v pohodě a závaží drží a je tam pár mm mezera.

Odesláno
Já mám R15 195/65 ET15 ikdyž by mělo být jiné ET dle TP a když nelepíš ty staré vysoké závažíčka, tak neškrtá nikde nic a to mám cca pár dní nové kotouče a desky a jezdím v pohodě a závaží drží a je tam pár mm mezera.

Co jsem zkoušel tak tam byly nalepeny normální nízké záváží pro ALU disky cca1.5-2mm na výšku.

Na rozměru ET nezáleží. Brzdič neškrtá o paprsky disku ale o vnitřní stranu disku

Odesláno
obávám se, že je něco špatně. Jezdím 215/55 R16 a přítelkyně s tím točí prstem na fleku. Což třeba málo oleje po zimě?

Až přestane venku chcát tak se na olej mrknu ale kontrolka nesvítí tak asi ok

Odesláno
Máš správně nahuštěné pneu? Co je to z vzorek? Vyzkoušej ty pneu trochu přehustit.

205/55/R16 Dunlop Sport SP2000 ,nahuštěný jsou správně na 2.4bar. No nevím jestli je přefukovat, abych je nepoškodil

Odesláno
Já mám R15 195/65 ET15 ikdyž by mělo být jiné ET dle TP a když nelepíš ty staré vysoké závažíčka, tak neškrtá nikde nic a to mám cca pár dní nové kotouče a desky a jezdím v pohodě a závaží drží a je tam pár mm mezera.

Co jsem zkoušel tak tam byly nalepeny normální nízké záváží pro ALU disky cca1.5-2mm na výšku.

Na rozměru ET nezáleží. Brzdič neškrtá o paprsky disku ale o vnitřní stranu disku

Však a kdo mluvil o paprscích, já mluvím o vnitřní straně disku.

Odesláno
Máš správně nahuštěné pneu? Co je to z vzorek? Vyzkoušej ty pneu trochu přehustit.

205/55/R16 Dunlop Sport SP2000 ,nahuštěný jsou správně na 2.4bar. No nevím jestli je přefukovat, abych je nepoškodil

Jak nepoškodil? Snad je nahustíš a vyzkoušíš, ne že na nich najedeš 10 tis...

Pokud ty pneu nejsou nové můžou být sjeté ke straně. Pokud máš rozhozenou geometrii tak se to bude chovat taky tak jak popisuješ...

Odesláno

Tak jsem zaběhl zkontrolovat olej a nic tam není, servo je úplně na suchu:mad:

Zítra skočím koupit olej a doplním to. Nějaké typy na konkrétní značku?

Odesláno

No pokud to budeš kupovat v Kelly tak kup AC G063 - je mísitelná s ostatními typy.

Nicméně je otázkou kolik ti tam toho chybí jestli ta 1/3 litru bude stačit.

Po doplnění to musíš odvzdušnit.

[upravil dne 28/7/14 20:03 od koblih69]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...