Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní plastové nadkolí


Bici

Recommended Posts

Též mi to u uchycení zadního pasu vypadá podobně...ošetřím, utěsním, vystříkám, a dost přemýšlím, že bych šel do tohoto -

http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=27972

To by mělo do mé staré (\'96) pětidvéřové pasovat, ne?

Ale ještě dotaz - nebude problém s gumami 195? Na pravé straně je to jen tak tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen tak tak? uvaž, že ten plast bude mít nějakou sílu a možná nebude \"přilepený\" na kasli. Kolik tam máš místa? Já s gumama 185/65 R14 tam dám prst a mohu s ním hýbat, takže asi 2 cm mám kolo od kasle (mám origo nadkolí, které není v super stavu - je \"nafouklé\", protože pod ním byla špína)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen tak tak? uvaž, že ten plast bude mít nějakou sílu a možná nebude \"přilepený\" na kasli. Kolik tam máš místa? Já s gumama 185/65 R14 tam dám prst a mohu s ním hýbat, takže asi 2 cm mám kolo od kasle (mám origo nadkolí, které není v super stavu - je \"nafouklé\", protože pod ním byla špína)

Je to tak na prst. Taky záleží, kam až ten plast zasahuje. Navíc loňský repas nápravy trochu poupravil áčkový stav kol...

Rozhodně ale s těmito gumami nelze vézt víc jak 4 lidi...už jsem se s tím smířil.

Loni v létě jsme jeli s plnou bagáží tři chlapi na daleký výlet a když jsem vzal plnou, tak při zhoupnutí na nerovnosti (a že jich bylo! :-D) to drhlo. Ale podezřívám dle zvuku už trochu otrhané pravé plastové nadkolí, tak jsem neřešil. Guma ok, plast vlastně taky...

Díky za postřeh. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na originálu mám výkroj uprostřed. nicméně jak pod ním bylo bláto, tak to drhlo, i po výplachu to bylo nafouknuté na pravé straně, tak jsem ho musel trochu vystříhat (nikoli výše ke sloupku, ale spíše do stran (vedle toho výkroje).

Já mám zadek ještě origo (bez repasu), houpe se jak blázen ... možná až moc, ale dle testu tlumičů jsou pořád OK :) Takže neřeším ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahojte, mám úplně stejný problém. Neměl by někdo z nějakého vraku vnitřní levý sloupek? Potřebuji od úchytu napínače pásu cca 15cm na každou stranu.

Tuto nepříjemnost jsem objevil teprav včera, když jsem chtěl vyměnit nefunkční napínač pásu :fnuk Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj, dostali jsme P306 1,1 rv 1996 a když jsem myl auto, zjistil poté, že je mokro v kufru. Pátral jsem (po netu :) )a samozřejmě jako u všech - díra v podběhu u pásu. Jelikož jsem měl a mám jen Škodu, demontáž plastů Peugeota byla výzva.

Po odkrytí takto (viz obr.), když se do toho šáhlo, vypadalo zkorodovaného plechu 2x tolik

I když máme auto jaké druhé do rodiny a jen opravdu na jízdy po městě a blízkém okolí (ročně max 3000 km), nechal jsem to opravit. Výsledek viz další foto.

A pak přišla další fáze - shánění zadní levého plastového nadkolí - vrakoviště kolem Pardubic prostě nemají, tak že jsem zakoupil na netu to nejlevnější který jsem našel. Jednoho dne vyrazil ke garáži a namontoval. Viz foto. Jelikož jsem chtěl co nejméně vrtat do kastle, využil jsem již otvorů v podběhu, kam jsem vrazil 2 plastové příchytky (myslím určené na čalounění) pro Škodovky. Plus ještě přichytil jedním vrutem a podložkou. U nárazníku využil zase díru po původní části plastu.  Díry samozřejmě ošetřeny, to černý je bitumenový tmel, nic jinýho v garáži jsem bohužel v tu chvíli neměl. Nyní již však podběh komplet ošetřen černým Body. 

 

 

IMG_20170524_165256.jpg

IMG_20170619_183239.jpg

IMG_20170619_183212.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...