P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 Omlouvám se za koncernové auto - kolega má problém a opraváři radí výměnu turba za 20 t. A nemám se tady koho zeptat, v koncernových servsech se nepohybuju. Když je auto teplé, jede normálně. Když je studené (1 km po vyjetí), tak turbo zabere, ale po chvilce přestane táhnout. Jaké máte názory? Případně co mám doplnit, r.v.? Citovat
ChouLu Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 Doplň hlavně výkon motoru a rok vyroby Citovat
P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Autor Odesláno 30. duben 2014 2003. Výkon teď nezjistím, kolega už vrátil papíry dceři. Ale je to dost luxusní verze (tzn. pokud jsou tam různé verze, tak asi ten vyšší výkon). [upravil dne 30.4.2014 11:30 od P607Olda] Citovat
oddie Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 Pokud aspoň někdy jede normálně, tak to není turbo ani omylem, turbo je mechanická záležitost, kdyby bylo v háji, neplní nikdy. Toto má příčinu někde v ovládání, ať už turba, nebo řízení dávky. Tzn. nějaké čidlo nebo akční člen. Citovat
P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Autor Odesláno 30. duben 2014 Díky, taky si to myslím. Mladí koupili před rokem Sharana a mají s tím potíže, jednak byl stočený a jednak je tam toho dost. Ale zase ty katastrofické scenáře, o okamžité nutnosti výměny turba se mi nezdály. Musím pohledat někoho seriozního tady v okolí. Citovat
P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Autor Odesláno 30. duben 2014 Kolega je borec přes PC - mohl by připojit laptop a vyčíst chyby? Tak nějak by postupoval servis, když je závada občasná? Citovat
oddie Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 V chybách to ani být nemusí, možná bude třeba spíš změřit parametry. Citovat
P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Autor Odesláno 30. duben 2014 Zatím zjišťuji, zda a u koho to opravovat - anebo to prodat rovnou. Citovat
P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Autor Odesláno 30. duben 2014 Změřit parametry - co to znamená? Měřit ve chvíli, kdy to vypadne? A měřit pomocí tlakoměru, anebo diagnostikou? Citovat
oddie Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 Diagnostikou - co to ukazuje za hodnoty. Citovat
P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Autor Odesláno 30. duben 2014 A měřit za jízdy, v okamžiku problému? Citovat
P607Olda Odesláno 30. duben 2014 Autor Odesláno 30. duben 2014 Děkuji. Uvidím, jestli kolegu na to přemluvím, ale je to průkopník, možná ano. Děkuji za rady. [upravil dne 30.4.2014 12:35 od P607Olda] Citovat
straki007 Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 Je tam špatně ovládané turbo. Stačí vyndat a vyčistit. Otázka cca 2-3 hodiny. Cena cca 1500 -2000 Kč. Jenom se zasekává. Ve chvíli problémů bude tlak turba přes 2400 mb a proto potom nouzový režim. [upravil dne 30/4/14 19:26 od straki007] Citovat
dusan2 Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 Kamos cisti turbo bez demontaze , nejako to preplachuje detaily nepoznam. Kazdopadne vacsinou je to dosledok sposobu jazdy . Citovat
Laďa Odesláno 30. duben 2014 Odesláno 30. duben 2014 Tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=30220 nebo http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=20331 Citovat
P607Olda Odesláno 1. květen 2014 Autor Odesláno 1. květen 2014 Tyjo, tak to jsem nečekal. - po 100 t. závada turba není neobvyklá - když jezdíš jemně, tak se zasekne řízení turba - když jezdíš ostře, odejde turbo Citovat
P607Olda Odesláno 1. květen 2014 Autor Odesláno 1. květen 2014 Pořád si pohrávám s myšlenkou dát jim to dohromady. Aby to neprodávali v problémovém stavu. Krom turba jsou tam i jiné věci, většinou opotřebené věkem a nefunkční klima. Zatím jsem zjistil, že je tady dobrý servisák na VW v Novém Malíně, pan Urbánek (kdysi jsem k něm taky jezdil, ale není specialista na Peugeoty). Nic méně jednání s majitelem auta je problematické: já svůj názor řeknu kolegovi, on ho řekne dceři a ona manželovi. A oni už nemají zájem s tím cokoli podnikat, jsou zklamaní a zatrpklí. Chtěl bych použít svoje schopnosti k tomu, aby v budoucnu mohli jezdit rozumným autem (Picasso?), aby je to moc nestálo a aby prodej tohoto nebyl habaďůra (tzn. nezamlčet chyby, raději je rozumně opravit, aby se to nemuselo prodat za hubičku). Citovat
oddie Odesláno 1. květen 2014 Odesláno 1. květen 2014 Pokud je tam vyjma toho ještě nefunkční klima a další věci, tak ať to prodají takhle, do oprav nasypou balík, který se prodejem nevrátí a stejně za to nebudou moci pořádně ručit. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.