Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

No tak přehled motorů najdeš na netu poměrně snadno, takže se na to podívej. Nemá smysl se tady bavit imaginárně když jsou dnesk 3 řady C5. Obecně najdeš 66, 80 a 100kW

Odesláno

Proč se bavíš obecně? To může mít ten motor 80kw ( resp. 79kw) ... je potřeba řešit konkrétní auto.

BTW FAP je príma strašák :D nicméně reálně poměrně bezproblémová věc....

Odesláno

Bavím se obecne protože nemám skušenosti s motorama. V peugeotu 307sw co mám ted mám 2.0 hdi 79kw 110fap. Zvažuji koupit citroen c5 rv okolo 2006 s hdi motorem a nerad bych narazil na nejaký vrak. Nemusím s autem závodit spíše uvítám normální klidnou jízdu okolo 110km/h a kdyby se spotřeba mimo město pohybovala okolo 5l bylo by to super.

Odesláno

06 uz jsou snad vsechny s FAP

spotreba 5l jedine 1,6 s 2,0 to bude hodne lehtani , preci jen to vazi 1650 az 1780kg

kamarad ma 1,6 a je spokojeny , ale ma od novoty

ja mam 2,2 prumer kolem 7 ale pod 5,5 se nedostanu ,nejmin jsem mel chorvacko 5,8.

Odesláno

Nechápu proč tolik naděláš kvůli FAPu, buď bude fungovat, nebo ho prostě vyměníš/odstraníš, je tu toho napsáno opravdu hodně ;), i o motorech 1.6HDi/2.0HDi,... tak použí hledat a hned budeš mít jasno :papa

Odesláno

koblih69: (k rozdílům, bez záměru se hádat) Mě přijde podobně příbuzné asi jako JAG S type s V6HDi(k příměře od PSA). Mám na těch autech dost hodin \"naděláno\" a desetitisíce km najeto, vím pod které lezu mnohem raději, jak dlouho trvá než zase jezdí a kolik to stojí (i nervů)...

Odesláno
koblih69: (k rozdílům, bez záměru se hádat) Mě přijde podobně příbuzné asi jako JAG S type s V6HDi(k příměře od PSA). Mám na těch autech dost hodin \"naděláno\" a desetitisíce km najeto, vím pod které lezu mnohem raději, jak dlouho trvá než zase jezdí a kolik to stojí (i nervů)...

Co na to říct ano kromě podvozkových díků, elektriky, chlazení, klimatizace, topení, motoru... ale třeba taky serva, výfuku FAPu, rádia, panelu klimatizace... je to úplně jiný auto. Hlavně tvarově :D:D:D S dovolením budu tedy dál montovat do svého auta díly určené na C5, ale pšt, nebudeme to nikomu říkat, bude to naše malé tajemství... :mad:

[upravil dne 22/2/14 00:58 od koblih69]

Odesláno

no 1,6 je sice usporny ale potom to uz nieje poriadna c5 pretozte tam nebude hydraulika... a to je na c5 najlepsie.. mam doma dve jednu 2006 2,0 HDI a potom 2009 2,0 HDI obe maju motor RHR.. obe su chipnute a obe mali FAP teraz uz OFF.. je to dost tazke auto cize 1,6 HDI by sa fakt trapila idealne je pre toto auto asi 2,0 HDI.. ja mam v lete spotrebu 5,9L priemerku cize spokojnost.. ako mame tieto menil som iba brzdy a na starsej jednu hadicku na hydraulike.. na novej som menil predne lozisko v naboji a silentbloky na ramenach.. ovsem 2,0 HDI maju poddimenzovane spojky ale to maju aj P407.. cize moze sa stat ze zacne klzat po 150tis. km FAPu by som sa nebal teraz to uz nieje drahe a nieje to uz taky problem vymenit (alebo vycistit)..

Odesláno

banan1987: nezlob se, ale další názor člověka, který v 1,6 HDi nejel a už ví, že nebude stačit.

1,6 HDi jede dobře, ve všech Partnerech a spoustě jiných aut. Což mi potvrdí prakticky každý majitel 1,6 (krom jedné paní s 5008, ale to je jiná). Nižší pojistka, o litr nižší spotřeba, rozvody se mění v 240 000.

A pokud v 1,6 HDi není hydraulika (to nevím), tak je to možná výhoda.

K původnímu dotazu:

Citroeny všeobecně jsou dobrá volba, jak za malou kupní cenu dobře jezdit.

Odesláno

také si myslím že 1,6HDi je v pohodě, pokud člověk není závodník... Vadne až v otáčkách přes 3,5t , kde už se prostě pozná silnější motor..to výrobce neokecá.

[upravil dne 24/2/14 09:07 od Mohy]

Odesláno

banan1987 - hydraulika je u vsech C5 prvni generace a to jak MKI tak MKII, jen exlusive melo H3+

bez hdraulika jde koupit C5 oznacena jako X7 a to jak s 1,6 tak i s 2,0 hdi , jen ty nejvyssi vybavy maji hydrauliku v standart

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...