moby78 Odesláno 28. červenec 2013 Odesláno 28. červenec 2013 Ahoj, u mé 106, r.95, jsem teď zjistil, že mi při zatáčení vpravo vibruje volant. Při zatáčení vlevo je to ok, při rovné jízdě je vibrování mnohem slabší, ale stačí malinko zatočit doprava a dost se to zesílí. Vibrování cítím i na plynu. Dnes jsem zkontroloval šrouby na kolech, kola dofouknul a beze změny. Ptal jsem se známýho, co dělá na STK a říkal, že to bude asi hnací kloub na výměnu. Nemůže to být špatnou geometriíí? Teď jsem vymetl pár děr a za tmy si skočil na vyfrézované vozovce .. Ale těžko říct, jestli už to nevibrovalo předtím. Nerad bych zbytečně nechal povyměňovat spoustu dílů. Neřešili jste někdo něco podobného? Citovat
vilíkw Odesláno 4. srpen 2013 Odesláno 4. srpen 2013 zdravím, ozývají se při té vibraci také nějaké zvuky?(bouchání do podlahy asi v místě plynového pedálu) Citovat
moby78 Odesláno 25. srpen 2013 Autor Odesláno 25. srpen 2013 S tím vibrováním to začalo i hlučet. Dal jsem to mechanikovi, ten mi vyměnil ložisko a hluk a silné vibrace do volantu při točení doprava zmizely. Lehké vibrování do pedálu je tam ale pořád. Říkal, že se mu zdálo, že je vyschlej kloub poloosy. Hlavně že už to silně nevibruje do volantu. Už je to popátý, co se měnilo přední ložisko (poloosy cca. 3x). Příště už to asi vzdám a někomu to auto daruju. Na podzim se vyměnily komplet celý těhlice a zase ložisko odešlo. Nikdo už na tak starým autě nechce ztrácet čas zkoumáním, co je tam špatně (něco tam musí být vyoseno). A jelikož jsem celkově do něj narval dost peněz a \"až na toto\" je vše ok, tak je mi líto, to posílat do šmelce. To ložisko je fakt záhada. Příště to vidím na jednoho z těchto kousků: Honda Civic/Jazz Ford Fiesta (1,3l, od 2004) Toyota Corolla Citovat
vilíkw Odesláno 27. srpen 2013 Odesláno 27. srpen 2013 mužu se zeptat jakou značku ložiska jsi použil, ja menil nové ložisko po třech měsících, dal jsem tam potom SKF sice je docela drahé ale zatím drží Citovat
jojtik Odesláno 27. srpen 2013 Odesláno 27. srpen 2013 moby78 Ahoj. Pokial Ti takto casto odchadza lozisko, tak bud je mechanik neschopny a lozisko tam jednoducho namlati, alebo mas krivy naboj. Citovat
moby78 Odesláno 31. srpen 2013 Autor Odesláno 31. srpen 2013 První pár ložisek (FEBI) mi lisoval bratranec na podomácku dělaným lisu. Po výměně pár týdnů klid a znovu hučení. Pak jsem to dával mechanikovi. Dal tam opět pár od FEBI. Hučení se zase po čase objevilo. Nakonec jsme s bratrancem jeli na vrakáč k Břeclavi a z pěkný rakouský 106ky jsme použili obě těhlice se vším všudy (i s nábojem). Po výměně klid půl roku, hukot, vibrace do volantu a pedálů. Teď mi tam jiný mechanik dal FAG (1x). Tak jsem zvědavej, jak dlouho to bude trvat, než to zase začne hučet. Jinak podobný příběh je i s brzdama. Za tu dobu, co to auto mám (3 roky), jsem tam měl 3 různý páry kotoučů a všechny kopaly. Není tady někdo z libereckého kraje, kdo se trochu vyzná ve 106kách a je schopný dohledat možnou příčinu? Bratranec stejný problém řešil před x-lety na Saxu, vyměnil nakonec komplet těhlice, ale kvůli nehodě už nezjistil, jestli by to tehdá pomohlo. Jinak vzadu se měnila ložiska na SKF před rokem a něco a bez problémů. Citovat
P607Olda Odesláno 31. srpen 2013 Odesláno 31. srpen 2013 Ložiska vydrží určitý počet děr, pak hučí. Když to vezmeš zkrátka, tak i za týden. Nejezdíš přes díry? Kopání brzd při brzdění může být právě špatně (křivě) vloženým ložiskem. [upravil dne 31.8.2013 17:51 od P607Olda] Citovat
koblih69 Odesláno 31. srpen 2013 Odesláno 31. srpen 2013 FEBI ložiska nevyrábí, překupuje je a přebaluje. Nemyslím si, že by brali něco horšího, ale špička to taky nebude. Dávám prakticky jen SKF, případně FAG... málo kdy něco jiného. Citovat
moby78 Odesláno 31. srpen 2013 Autor Odesláno 31. srpen 2013 Cíleně díry nevyhledávám, ale při kvalitě silnic zvlášť u nás na liberecku se dírám nedá vyhnout. Přes den možná, ale v noci nebo za deště těžko. Ale že by tři lidi nezávisle na sobě špatně nalisovali ložisko, se mi nezdá .. Citovat
jiri106xs Odesláno 4. září 2013 Odesláno 4. září 2013 Nedávno jsem s ložisky řešil jeden problém. Na jedné 106 vydrželi cca 100km a na 16V nevydrželi ani první projížďku. Problém byl v tom, že na poloose, v místě kde začíná kloub, je radius. Při snaze dotáhnout ložisko k poloose, se ložisko díky malému sražení hrany neopřelo o určenou stykovou plochu, ale právě o ten rádius a při následné jízdě šlo brzy do kopru. Na poloosách jsme museli radiusy zmenšit, aby ložisko sedělo, kde má a je klid. Divím, se že nikdo podobný problém neřešil, protože mě se tohle stalo během týdne na dvou autech. Bohužel na dosedací plochu není při montáži vidět, takže se problém blbě odhaduje. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.