JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 Zdravím včera jsem pořídil nového krasavce. Vše jsem prolezl auto bez koroze, servisováno vše funkční...nicméně po dojezdu domů jsem si všiml vylezlé olejové měrky. Říkal jsem si že jsem to možná jenom pořádně nezacvakl při prolejzání auta takže jsem ji řádně zacvakl a druhej den ráno jsem to projel do práce a jen pro klid na duši jsem měrku znovu zkontroloval a ejhle měrka opět vylezla a to drží celkem fortelně takže vyklepat se nemohla pravděpodobně tam někudy budou utíkat komprese máte s tím někdo zkušenosti čím by to mohlo být? Díky za radu Jarda jo jedná se o 406 HDi 66kw r.v. 2000 [Edited on 14/6/13 07:38 by JusT1ce] Citovat
ferinko2 Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 Upchaté odvertanie klukovej skrine???:myslim:myslim Citovat
JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Autor Odesláno 14. červen 2013 Jasný to můžu zkontrolovat, ale nevím přesně kde to je? Citovat
Medvěd Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 Zkontroluj si zda máš správně upevněný černý plastový kryt motoru (je na něm nápis HDI a měl by ho držet 4mi plastovými čudlíky). Nějaké mi chyběly a kryt mi svým chvěním měrku taky vysunoval. [upravil dne 14/6/2013 09:27 od Medvěd] Citovat
JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Autor Odesláno 14. červen 2013 Pravda ten kryt tam pořádně nedrží uvidím dál...mám hlavně strach aby to nebyly kroužky, nebo prdlá hlava v lepším případě jen těsnění. Ale motor běží dobře takže kroužky to snad nejsou Citovat
Dančák Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 Přesně jak píše Medvěd, na obou 406 mi taky vylézali měrky, ten kryt tam spíš nedržel než držel tak jsem ty plastový kryty sundal a je pokoj, měrka nevylejzá a aspoň vidím na motor a ne na kryt, protože jsem dával několikrát nový ty špunty i držáky a vydrželo to chvilku Citovat
JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Autor Odesláno 14. červen 2013 Tak budu doufat, že je to jen takováhle banalita Ještě jednou díky za rady Citovat
JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Autor Odesláno 14. červen 2013 Hm nicméně bratr mi ted oznámil, že přes vštřikovače teče olej... Citovat
ozzy56 Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 ty čudlíky co drží dekl motoru jsou poměrně drahé, i ty silentbloky co na ně položíš dekl, ale když si zkontroluješ ,zacvaknutí\' čudlíku do silentbloku, nestane se, že by to nedrželo, nebo že bys je ztratil [upravil dne 14/6/13 10:34 od ozzy56] Citovat
ferinko2 Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 Olej cez vstrekovače? [upravil dne 14/6/13 10:41 od ferinko2] Citovat
JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Autor Odesláno 14. červen 2013 Ano pravděpodobně to leze z vany přes spalovací prostor a co se nespálí vyleze tudy? je to možné? Myslím kolem šroubení vstřikovače. Je to tam okolo od oleje. [Edited on 14/6/13 11:01 by JusT1ce] Citovat
ozzy56 Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 ač to vypadá jako olej, je to u vstřikovačů nafta, takže je třeba je vytáhnout a dát nová těsnění Citovat
JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Autor Odesláno 14. červen 2013 v servisu říkali těsnění vstřiku no...odendal jsem kryt a měrka zatím drží tak uvidim Citovat
MilanCz Odesláno 14. červen 2013 Odesláno 14. červen 2013 Myslíte takhle mokrý okolo vstřiků? Takže stačí odpojit hadičky, povolit M8 matku, konektory a zpátečky a vyměnit těsnění na vstřikovačích?? Citovat
JusT1ce Odesláno 14. červen 2013 Autor Odesláno 14. červen 2013 jop přesně tak, ale ještě je tu ta původní věc s olejovou měrkou, ale zatím to vypadá, že to dělal ten kryt Citovat
MilanCz Odesláno 15. červen 2013 Odesláno 15. červen 2013 A jak to těsnění vypadá a co stojí? Citovat
Judes Odesláno 15. červen 2013 Odesláno 15. červen 2013 Je to medené tesnenie a v Peugeote cca 2€/ks. Citovat
Michal.x Odesláno 16. červen 2013 Odesláno 16. červen 2013 to co je vidět tak to teče z víka ventilů ... taky sem to řešil ....a vstřikama to opravdu neni když je to vstřik tak se tam utváří taková dehtovitá tvrdá hmota ... Citovat
ozzy56 Odesláno 16. červen 2013 Odesláno 16. červen 2013 po shlédnutí fotek měním názor , taky myslím olej z deklu ventilů Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.