Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno
Tak bohužel musím jet bez rakve, tu co jsemměl mít půjčenou má užší držáky než jsou ty příčníky, takže je tam bohužel nenacpu a není čas vyrábět nové, možná k tomu byly originál, ale vzhledem k tomu, že kolega potřebuje jen ty jedny, tak to s tím takhle koupil, tak se hold budeme trochu mačkat :-)

Mám tu dlouhou úzkou neznačkovou rakev, ke které se držáky kdyžtak dodělají snadno - stačí ohnout závitovou tyč a dovnitř navrtat plocháč, oboje se koupí i narychlo v hobbymarketu. Kdybys to ještě chtěl rychle řešit...

Odesláno

... a ještě poznámka k rakvi na střeše na 807 a podobně vysokých autech - pokud s tím jedete do Francie, máte to za dražší mýto, protože to neprojede pod 2m průjezdem pro osobáky (dtto normální osobák s kolama na střeše).

Odesláno

Tak to pokud vím není pravda. Vloni jsem jezdil s rakví na střeše po Francii a platil jsem normálně. Ty průjezdy jsou vyšší než 2m a normálně jsem pod nimi projel.

Odesláno
Tak bohužel musím jet bez rakve, tu co jsemměl mít půjčenou má užší držáky než jsou ty příčníky, takže je tam bohužel nenacpu a není čas vyrábět nové, možná k tomu byly originál, ale vzhledem k tomu, že kolega potřebuje jen ty jedny, tak to s tím takhle koupil, tak se hold budeme trochu mačkat :-)

Mám tu dlouhou úzkou neznačkovou rakev, ke které se držáky kdyžtak dodělají snadno - stačí ohnout závitovou tyč a dovnitř navrtat plocháč, oboje se koupí i narychlo v hobbymarketu. Kdybys to ještě chtěl rychle řešit...

Správně se na 807 a většinu novějších aut s originálními nosníky uchycuje jinak. Měl jsem pujčenou rakev, ke které byli tyto úchyty. Je to šroub s čtvercovým plechem na konci. Z příčníku se vysune plastová lišta, do ní se zasunou tyto úchyty a na šroub se připevní rakev. Ty držáky do U většinou použít nejde, protože jsou příčníky moc široké.

  • O 3 měsíce později...
Odesláno

Ahoj

Koupil jsem si příčníky, kolejnice a jal jsem se montáže na střechu. Vše v pořádku, jen jsem po montáži zjistil, že s nima nejde hýbat. Musí se měnit i šrouby za zapuštěné? může mi někdo nafotit šroub co je v kolejnici? Já tam namontoval ten s půlkulatou hlavou, co byl pod krycí lištou a ono to jaksi \"nefunduje\" jak by mělo....

Nemá někdo foto rakve na střechu a uchycení?

Dík

Odesláno

Já tam kromě šroubu co držel krajní zarážku tak žádné šrouby neměl. Ale bylo to originál tak nevím zda to je stejné řešení.

Odesláno
Já tam kromě šroubu co držel krajní zarážku tak žádné šrouby neměl. Ale bylo to originál tak nevím zda to je stejné řešení.

už podle nákresu jsou tam dva druhy šroubů

post-18284-14109633271177_thumb.jpg

[upravil dne 9/9/13 13:13 od sampon]

Odesláno

Tak tyhle tam asi byly, ale vůbec jsem si jich nevšiml, omlouvám se za chybné informace. Určitě musí být lyžina volná aby to šlo posunovat.

Odesláno
Tak ,tak zapuštěné.

Děkuji za odpověď

ŠROUB FX SAMOJISTNÝ

DIAM 6X100-20 asi jinde než v Pažoutu nekoupím. A troufnu nahodit cenu tak za 60 kaček jeden .

Za nosiče jsem dal 1500,-

Jdu je pokoupit. Doufám, že tam půjdou klasické M6xpříslušná délka :-)

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...