Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Budoucnost V12?


Recommended Posts

Odesláno

Tak bohuzel je to trend zmensovani motoru. Ale na druhou stranu tohle auto mit nikdy nebudu a je me to celkem fuk v cem si budou jezdit takovy prachaci. Ted jezdim s 3 valcem a jsem spokojeny

Odesláno

vývoj jde dopředu--vlaky taky netahají dnes parní mašiny...,pára je dnes spíše atrakce, stejně dopadnou i dvanáctiválce, ono taky proč vyrábět pětilitrový V12, když stejný výkon dostanu z třílitrového V8,možná i V6,nebo řadového šestiválce?? Prostě je teď doba,kdy se šetří na výrobních nákladech,všude se unifikuje, enormní je tlak na ekologii provozu :myslim

Odesláno

ozzy: těm, kdo si pořizují taková auta, je cena o 10, 20% nižší vcelku ukradená, ekologie též, spíše chtějí být ojedinělý a to jim poskytne právě V12. Třeba Ferrari dělalo v začátcích jenom V12, o menším počtu válců nechtěli ani slyšet, nakonec se tak stalo, třeba ve Ferrari Dino je 2,4 litru V6, myslím, že ve verzi 206 to je pouze dvoulitr. Nějaké Ferrari by se mi líbilo v garáži, kdyby tam byl V12, tak super, třeba Testarossa ... ale i ta stojí pořád hromadu peněz... takže to bude dlouho jen sen...

[upravil dne 11/8/12 11:17 od MilanF1]

Odesláno

MilanF1

to o tom, že bohatým je to jedno je pravda, a pochopitelná :), jenže jak píšu--ti výrobci dostanou takové ekologické normy, že ten pětilitrový V12 prostě nepůjde vyrobit, aniž by je splňoval...,takže půjdou do menších objemů, kde mají při dnešní technologické vyspělosti zaručen stejný výkon i vyhovující emise atd., těžko se asi někdo vydá cestou výroby dvoulitrového V12 :D

Odesláno

Já bych třeba z takového auta radost neměl, nic mi to neříká. Naopak když si můj servisák dotáhnul maserati z 60-tých let rezavé jak liška a spousta chybějících věcí, tak mi srdce zaplesalo. Prostě vrak, ale já už v tom viděl ten výsledek ;)

Odesláno
MilanF1

to o tom, že bohatým je to jedno je pravda, a pochopitelná :), jenže jak píšu--ti výrobci dostanou takové ekologické normy, že ten pětilitrový V12 prostě nepůjde vyrobit, aniž by je splňoval...,takže půjdou do menších objemů, kde mají při dnešní technologické vyspělosti zaručen stejný výkon i vyhovující emise atd., těžko se asi někdo vydá cestou výroby dvoulitrového V12 :D

Proč třeba ne? V šedesátých letech myslím Suzuki postavila 3 válcovou padesátku a hned byl zákaz vicevlců v malorážkách. Jináč to mělo šílenýlitrový výkon někde přes 350 oslíků.

[upravil dne 11/8/12 12:36 od Milan+]

Odesláno

Z pohledu výrobce tu jsou eko normy, ale pořád Ferrari vyrábí V12, asi to pořád jde. Nejspíše se to asi promítne do vyšší ceny, ale jak to tak bývá, Ferrari se vcelku dobře prodá. Myslím, že ty V12 půjdou spíše do modelů s omezenou sérií a ty jsou pro stále klienty a vždy brzy pryč ...

Jinak Veyron byl podle mě postaven, aby překonal výkon 1000 koní a papírově přesáhl 400km/h, ale jeho cena :roll Prý to ani není dobré auto :D

Odesláno
V12 nebo W12 nebude ale zase budou 1.2 s Turbem... to je taky super ne :D

neprehanej kdyz uz Fiat jezdi na 900ccm a dvou preplnovanych valcich. A dokonce za to ma nejake oceneni

[upravil dne 11/8/12 13:07 od Vítek1]

Odesláno

Nezlob se, ale nevím jak \"s tou 1,2 přeháním takové brutality\" ani proč mi vysvětluješ co má VW v šuflíku. Prostě jsem zavtipkoval na téma že velké motory ustupují do otáček vyhnaným chcíplotinám s vlemi omezenou výdrží. Nic víc a nic míň. :papa

Odesláno

V12 budou žít dál, akorát ne tady v eu. Budou se pěkně vyvážet/spíš přímo vyrábět v Číně, Indii nebo Americe, tam na nějaký velký limity pečou. Nakonec to skončí tak, že v tutý trojici zemí se budou vesele prohánět ještě s poctivými motory a my tady nebude pomálu ani moct jezdit na kole...

Odesláno

no ano a ja jsem pokracoval tim ze 1,2 je moc velka ze je to brutalita jako obrovsky motor, jako prohloubeni tveho vtipu. Ale holt jsem to asi napsal blbe a nebylo pochopeno.

Guest Džůny
Odesláno

Příjde mi pěkně úchylné ohánět se ekologií. Kolik takových V12 asi jezdí, ve srovnání s jinými motory.

5000 Oktávek 1.9 TDI splňujících Euro 4 je teda podle téhle logiky \"lepších\", než jedno Ferrari FF? To je teda eurologika.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...