Francouz_407 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Co myslíte původní okál cca rok 1985, kolem jsou zvenku prý azbestové desky. Je to pro zdraví nebezpečné. Každý říká že ne, chceme se tam stěhovat s miminkem a tohle je poslední věc, kterou řešíme. Desky jsou zvenku natřené atd. Pokud se to neřeže atp. tak prý žádné nebezpečí nehrozí. Díky za info Citovat
oddie Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 A tos koupil? To jsi docela nadšenec... Citovat
ferinko2 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Azbest je nebezpečný pri manipulácii,opracovávaní a pod,kedy sa uvoľňujú mikrovlákna.Ináč v pohode.Zbytočné halooo okolo toho.Suché hovno tiež nesmrdí - kým doňho nezarýpeš. Citovat
Francouz_407 Odesláno 10. červenec 2012 Autor Odesláno 10. červenec 2012 Ještě ne, rozhoduji se a toto je podstatná informace. Peníze na vnitřní rekonstrukci mít budu z hypotéky ale na vnějšek ,zateplení to takhle 10let zůstane. Jak byste se rozhodli? Citovat
ferinko2 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Po 10 rokoch pôjde ten azbestový plášť dole a to bude pálka za likvidáciu nebezpečného odpadu.Možno viac ako materiál na nové murivo.Jedine,že to zlikviduješ \"na čierno\" a za to môže byť pokuta ešte večšia. Citovat
oddie Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Ještě ne, rozhoduji se a toto je podstatná informace. Peníze na vnitřní rekonstrukci mít budu z hypotéky ale na vnějšek ,zateplení to takhle 10let zůstane. Jak byste se rozhodli? Muselo by to být na extrémně pěkném místě a mít to super pozemek, a ještě to být za cenu, aby se to vyplatilo zlikvidovat a postavit znovu. Jinak bych do toho nešel. Citovat
ferinko2 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 http://www.likvidaciaazbestu.eu/?gclid=CPXDu9L3jrECFUFO3wodzEHOHA Skús toto a informuj sa čo by stálo taká likvidácia Citovat
ferinko2 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Tak ako vraví oddie-ten barák nemá cenu,iba ak pozemok Citovat
koblih69 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Zbořit a postavit jiný, ale to by ti asi museli něco málo připlatit Citovat
Čeněk Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Proč by se musel venkovní plášť dávat dolů? Stačí na to našroubovat polistyrém nebo fasádní vatu na to venkovní omítku a hotovo - nebo se pletu?? Proč byste to sundávali? Citovat
Francouz_407 Odesláno 10. červenec 2012 Autor Odesláno 10. červenec 2012 Paní říkala, že je tam lignát, že to není azbest. Citovat
ferinko2 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Celý barák má drevenú kostru bohvie v akom stave po 27 rokoch,a na to ešte tepelnú izoláciu s bohvie akou difúziou vodných pár?Asi to zhnije po pár rokoch.Neriskoval by som.A kým to spraví - aký je prestup tepla teraz cez stenu?Nedoplatí sa vykurovania. Citovat
Čeněk Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Paní říkala, že je tam lignát, že to není azbest. Já bych si zavolal do RD Rýmařov. Byly to výrobci a pořád domy tohoto typu dělají a zeptal bych se jich na to. Je jasné že nyní používají jiné materiály. Citovat
ferinko2 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Lignát je drevovláknitá cementová doska - to je už \"jiný kafé\" ako azbest.Odlom kúsok perníkovej chalúpky a vieš na čom si. [upravil dne 10/7/12 13:13 od ferinko2] Citovat
koblih69 Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Kolega měl stejný problém taky to prý byl \"lignát\" projektant mu nevěřil, nechali to ověřit a rázem se jeho rozpočet na rekonstrukci zdvojnásobil... Kdyby postavil novostavbu ušetří a bude to mít dispozičně na míru. [upravil dne 10/7/12 13:16 od koblih69] Citovat
Francouz_407 Odesláno 10. červenec 2012 Autor Odesláno 10. červenec 2012 Ne je to OCD a já jsem jim volal do Rýmařova a potvrdili mi to. Citovat
oddie Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Co je to za barák (velikost, pozemek, lokalita) a co za něj chtěj? Citovat
punkac Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 nad čtvrtí kde bydlím je celé městečko okálů, byl jsem asi v pěti po návštěvách u kamarádů, co v tom bydlí, pozemek super, výhled na labskou kotlinu ještě hezčí, ale zbourat to chtějí všichni. Hlavně mě přišlo, že se všude v prvním patře houpaly stropy Citovat
oddie Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Nejhorší je, že ani zapálit to nepomůže Citovat
Vvitty Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Musis to zapalit sikovne, aby to zaplatila pojistovna Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.