MilanF1 Odesláno 11. listopad 2015 Odesláno 11. listopad 2015 Já nedávno měl 366 666, ale nefotil jsem. Citovat
MilanF1 Odesláno 12. listopad 2015 Odesláno 12. listopad 2015 To je vůz, který brzy dospěje do 307, ale ještě o tom majitel neví. Citovat
Gabriel 307 Odesláno 12. listopad 2015 Odesláno 12. listopad 2015 (upraveno) 29.10.2015 odesláno z Samsung Galaxy Note 4 Upraveno 12. listopad 2015 uživatelem Gabriel 307 Citovat
radim.1008 Odesláno 12. listopad 2015 Odesláno 12. listopad 2015 Co je to za typ vozidla 306.5 To je asi nějaká evoluce. To je vůz, který brzy dospěje do 307, ale ještě o tom majitel neví. Když nebude vyhnutí. Jinak to přeskočíme a počkáme na 308. Citovat
MilanF1 Odesláno 12. listopad 2015 Odesláno 12. listopad 2015 Já kdybych nyní musel kupovat auták, chtěl bych 306 HDi. Vím, že by to hledání bylo náročné, ale určitě by se něco našlo. Jinak já bych si taky počkal na 308, ale na tu úplně poslední s malým volantem. Citovat
Guest StibTo Odesláno 21. listopad 2015 Odesláno 21. listopad 2015 Proč znovu 306 HDI ? Bojíš se že s něčím jiným nebudeš spokojen ? Citovat
MilanF1 Odesláno 21. listopad 2015 Odesláno 21. listopad 2015 (upraveno) Já jsem nafták, tudíž jedině HDi (i když D i TD jsou fajn, ale "zastaralé"). Z tohoto pohledu nevím, jaké jiné HDi než dvoulitr 66 kW koupit. Svou spolehlivostí snad jedině 80 kW (RHZ), ale to je v podstatě ten samý motor. Z dvoulitru asi možná 100 kW, ale pořád to má dvouhmotu a FAP, ale pro mě asi zbytečně silné. První 1.6tky měly navíc problém s turbem. Vhodné by byly novější 1.6 - to už je osmiventil a tam je problém s turbem "odstraněn" a FAP je snad už novější generace (mohl by být spolehlivější). Pokud jde o model, 307 je tvrdé auto a nějak mě nezaujalo, první 308 se mi nelíbí. 206 mi nesedí, 207 nelíbí, ani 407. A z pohledu servisních nákladů je 306 levná, navíc ten auták znám velmi dobře. Prostě si myslím, že s novějším vozem bych si v ničem nepomohl, pokud by se nejednalo o mnohem mladší kus (301, nová 308). Ještě dodám, že úroven komfortu 306tky mi plně postačuje. Upraveno 21. listopad 2015 uživatelem MilanF1 Citovat
Guest StibTo Odesláno 21. listopad 2015 Odesláno 21. listopad 2015 Njn jenže nejmladsi 306 co sezenes bude porad v tuhle chvíli 13 let starý auto ... Na 2 litr 100kw RHR v 407 jsem neslyšel stiznosti ale jestli se ti 407 nelíbí ... Citovat
MilanF1 Odesláno 21. listopad 2015 Odesláno 21. listopad 2015 Mně je úplně jedno, že to bude staré auto. Nejde o věk, ale o stav. Cabrio mám staré, ale technicky suprové, lepší jak 306. Jen je problém takové auto najít. Ale myslím, že loni jsem tu jednomu klubákovi pomohl najít dobrou 306 HDi. Bohužel 407 se mi nelíbí, jak zvenku, tak zevnitř, navíc zbytečně velké a těžké auto. Servisně bude 407 někde jinde. RHR je vcelku fajn. Když tento motor, pak asi v 307. Pro mě nejkrásnější auta od Peugeotu je 306 MKIII a 406 restyl. Citovat
ozzy56 Odesláno 21. listopad 2015 Odesláno 21. listopad 2015 poradil bych ti jít do 1.6 HDi, máš z toho motoru zbytečně strach při koupi nového (jiného) auta by se měl člověk dostat dopředu, k modernějšímu, technologicky vyspělejšímu, 306 byla ve své době dobré auto, ale kupovat ji dnes je nesmysl (bez urážky) Citovat
MilanF1 Odesláno 21. listopad 2015 Odesláno 21. listopad 2015 Já z té 1.6 nemám tolik strach, ale modely po roce 2000 mě nezaujaly. A když už, tak ty šestnáctky osmiventilové. Myslete si co chcete, ale já 306tku mám rád a jsem s ní plně spokojen, nepotřebuji si "polepšit". Když to třeba porovnám v Octavií III, se kterou jezdím prakticky denně, jsem více spokojen s mou 306, jenom je v ní mnohem větší hlučnost. Citovat
Guest StibTo Odesláno 21. listopad 2015 Odesláno 21. listopad 2015 No pokud ti prijde normalni zustat zaseklej u jednoho auta ... ale vlastne me to moc neprekvapuje. Citovat
ozzy56 Odesláno 22. listopad 2015 Odesláno 22. listopad 2015 MilanF1 z pežotů jsem měl největší radost z 205 D, asi proto, že to byly moje první auto v dieselu , neskutečně jednoduché auto, dal jsem si ho do kupy a potom jenom měnil olej a kupoval naftu..., ale dnes už nee Citovat
MilanF1 Odesláno 22. listopad 2015 Odesláno 22. listopad 2015 Což o to, 205 v naftě je neskutečný nezmar, dneska je téměř nemožné najít dobrý kus. Taky bych ho bral, ale komfort 306 už je někde jinde. Máme doma jednu 205tku, ale už to má za sebou - motor přežil auto, klasika. Citovat
oddie Odesláno 22. listopad 2015 Odesláno 22. listopad 2015 A co je dnes to "technologicky vyspělejší"? Do zhruba r.2000 ten vývoj dejme tomu beru, ale pak? Akorát nepotřebné kraviny, které člověk, který od auta potřebuje především užitné vlastnosti fakt neocení. K tomu řada různých kurvítek, motory postižené downsizingem, míň místa uvnitř přes větší vnější rozměry. A odměnou má být co? "Dyzajn". Ten je mi ukradený. Lepší audio nebo dokonce multimediální systém. Nezajímá mě. Poslední nápad s dotykovým ovládáním je mi naopak přímo na obtíž a nechci jej. Tak čím že bych si měl tak polepšit, aby stálo za to koupit si novější? Napadá mě asi jedná skutečně přínosná věc, kterou bych ocenil jako technologicky vyspělejší: LEDková světla. Jinak mi ta "modernější" auta absolutně nemají co nabídnout, a jak vidím po širokém okolí, kdo od auta požaduje především užitek, má to velmi podobně - stará MPVčka, staré VW T4, staré velké kombíky, všechno generačně okolo r. 2000. Nedivím se. Citovat
agresssor Odesláno 22. listopad 2015 Odesláno 22. listopad 2015 2milan: Ne ze me tvuj nazor prekvapuje. 306KA je designove nadherna ale proste pokrok nezastavis. A vymlouvat se na fap a na dvouhmotu zrovna u tebe mi prijde dost vtipny, Citovat
MilanF1 Odesláno 22. listopad 2015 Odesláno 22. listopad 2015 agresore, jde o to, že novější motory už mají ty kurvítka, jak píše oddie a tím pádem si nejsem jist, zda bych si přechodem na mladší vůz pomohl. A pokud bych si měl zase koupit RHY nebo RHZ, tak mohu zůstat u 306. Citovat
agresssor Odesláno 22. listopad 2015 Odesláno 22. listopad 2015 Milane co se tyce tohodle si uplne mimo, ano sice motory maj kurvitka ale pokud se o ne staras tak jak mas proc by se ti melo podelat? A co v pripade nejaky nehody ? Nemyslis ze novejsi auto bude trosku nekde jinde cose tyce bezpecnosti? Az budes mit jednou nekdy dite budes na to myslet. Nehledne na pohodli a jinejch veci co 306 ka nema. Kdybys mel porad vsechno brat na kurvitka aapod tak se voz ve 100ce, pouzivej elektronkovou televizi, pevnej telefon, nepozivej rychlovarku apod. Vymlouvat se na to ze neco novejsiho je horsi protoze to a to je nesmysl. Ano starsi auta jsou delany aby ti vydrzeli treba 20 let coz novejsi uz ani nemaj sanci vydrzet. Ale pokud to budu brat na tvou oblibenou spotrebu tak dnesni auta sou spotrebou jinde nez starsi. Je to proste pokrok. At chces nebo ne stejne te to jednou pohlti. Jen nechapu proc ve 25 letech mluvis jak muj 60 letej tata..... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.