Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

poruchy 5008


machacny.a

Recommended Posts

Tak dneska jsem přijel z obchodu a koukám všude po parkovišti mastné fleky a cítím zápach nafty....koukám a z pod motoru mi kape nafta......tak jsem hned valil do Peugeotu.......borec oddělal kryt motoru a ze spoda se vylilo dalších pár deci nafty.....takže koukal baterkou a a pak mi řekl ,že to bude muset rozdělat a zjistit co to je......tak jsem zvědav.....tak to tipuju na ohřev nafty nebo nějakou prdlou hadičku..záruka mi končí za měsíc...jsem zvědav na servis jsem totiž v Italii, tak budu mít možnost srovnávat s ČR....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak se mi dneska rozsvitila kontrolka trojuhelnik a stop.napsalo to ze mam ucpany fap filtr,teda presne risk of particle filter clogging.:grr mam na ten kram strasne nervy mam najeto 23000km.nevite nekdo jestli by mu pomohlo protahnout nebo je to fap v p...li? jen co to vyresim jde z domu a to definitivne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se mi dneska rozsvitila kontrolka trojuhelnik a stop.napsalo to ze mam ucpany fap filtr,teda presne risk of particle filter clogging.:grr mam na ten kram strasne nervy mam najeto 23000km.nevite nekdo jestli by mu pomohlo protahnout nebo je to fap v p...li? jen co to vyresim jde z domu a to definitivne.

Až ho budeš odstavovat někde na odlehlém místě, tak mi napiš kde a já si pro něj přijedu:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta hlaska znamena ze se system nekolikrat pokousel vycistit filtr ale bezuspesne. Nejezdis jen kratky trasy? Doporucuju to vzit na dalnici tak na 80 km a poradne mu zatopit pod kotlem. Otacky tak na 3.000 - 3.500.
rozhodně netopit pod kotlem, ale normálně jet ustálenou rychlostí. Když se na to šlape, tak se regenerace přerušuje, aby šel plný výkon do jízdy. Jinak mě to normálně regeneruje i ve městě kolem 50tky a i na volnoběh při stání.

Jinak co teď delší dobu tankuji naftu pouze u Eurooil (bez biosložek) a občas do toho dám VIF, tak se regenerace od sebe velmi výrazně protáhli cca 800 až 1000km mezi sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekna blbost. Regenerace se prerusi jen v pripade hodne nestandardni zmeny stylu jizdy. Tzn napr podradis ze 4 na 3 a das plnej plyn. Nebo naopak tocic 1 pak 2 a pak 3. Je to z brzpecnostnich duvodu. Jak pises pri nouzove situaci musi jit veskery vykon na kola. Kdyz pojedes po dalnici 150 km/h otacky tak 3.500 tak se nevypne vubec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes ráno po nastartování mi to hodilo hlášku, že ESP + ASR nepracuje a také nefungovala automatika ruční brzdy.Dojel jsem do marketu, nakoupil nastartoval a už to šlo. Tak nevím.:myslim Týden jsem s tím nejel a je docela vysoká vlhkost ve vzduchu. Že by se elektronika zarosila???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekna blbost. Regenerace se prerusi jen v pripade hodne nestandardni zmeny stylu jizdy. Tzn napr podradis ze 4 na 3 a das plnej plyn. Nebo naopak tocic 1 pak 2 a pak 3. Je to z brzpecnostnich duvodu. Jak pises pri nouzove situaci musi jit veskery vykon na kola. Kdyz pojedes po dalnici 150 km/h otacky tak 3.500 tak se nevypne vubec nic.
no to je to co jsem myslel. U mě topit pod kotlem znamená plyn nadoraz. A hnát to 150 a tyhle otáčky, tak to je přece zbytečný, když to v poho funguje i při třeba 90. Jen je potřeba ustálenou jízdu bez výrazných změn.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes ráno po nastartování mi to hodilo hlášku, že ESP + ASR nepracuje a také nefungovala automatika ruční brzdy.Dojel jsem do marketu, nakoupil nastartoval a už to šlo. Tak nevím.:myslim Týden jsem s tím nejel a je docela vysoká vlhkost ve vzduchu. Že by se elektronika zarosila???

Stalo se mi to na 407 asi 3x a vždy, když jsem přijel do garáže při dešti a po delším cca týdenním stáním jsem vyjel. Po druhém nebo třetím nastartování hláška zmizela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...