Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

problem s vibracemi pri akceleraci P406 2,2 hdi - VYRESENO


Recommended Posts

Odesláno

Poprvé jsem měl tuto závadu na 605 3V6, v r. asi 96, taky nikdo nevěděl, co to je. Pak na Jumperu, pak na Ducatu.

Závada se vyskytuje na motorech s velkým krouticím momentem, anebo na chipovaných, když řidič využívá pořádné zrychlení (což jsem taky na třílitru dělal). Je to jak když má auto třesavku a nevíš, odkud to jde.

[upravil dne 19.1.2012 10:25 od P607Olda]

Odesláno

tak zatim prectena dia a zjisteny korekce vstriku, na dvou valcich -1,5 na ostatnich dvou +1,5 ... myslite, ze by tyto hodnoty mohly zapricinit problem s kmitanim ??

silentbloky nevypadaji nijak orvane ani volne, zbyva cheknout dvouhmotu

poloosy se budou vytahovat vzapeti

Odesláno
no, nestras !! uz jsem to nasel a procetl :( na vstrik bych to tedy netipl a to jsem kupoval s tim, ze vstriky jsou ok, pochybuju, ze by se za pul roky tak posraly ...

Zdravim na zniceni nacnuteho vstriku staci natankovat nasi dobrou normovanou naftu nekde na top cerpacce za top cenu a kolikrat i na znackove stanici za zlodejskou cenu.

A nejen vstrikse da takto odrovnat.

Jinak me to delava kdyz popojizdim pomalu na 2 a 3 a myslim ze u nas to bude pomalu se ozivajici dvojhmota :(

Odesláno

takze vytazene obe poloosy, leva sice neni jako nova, ale na to kolik to ma najeto jeste ujde ...

klouby v prave poloose jsou totalne hyn ... oldo, mel jsi pravdu

budu tedy mit znackovou funglovku za dobrou cenu ... dam vedet co a jak po namontovani a projeti ...

Odesláno

Všetko je jasné až po výmene odskúšaní, toto aj mne vravel, že na 99% je to poloos. Ale bodaj by teda chcela byť, nech s tým nemáš starosti. Držím palce.

Odesláno

marko: no, tak snad jo, nestras me furt :) ... ale i otazku vstriku jsme probrali a kdyby neco, tak je schopen velmi levne je sehnat nove...

jinak ta poloosa je ted evidentne spatna, tam neni nad cim spekulovat, ta proste musi jit pryc, ale jasne, souhlasim, ze vyresene to bude az to prestane delat ... behem pristiho tydne, po vymene, budeme chytrejsi

Odesláno

A nezapomeň silentbloky na motoru, těmi vibracemi se obvykle urvou. Je tam prý někde vzadu za/pod motorem nějaký... (na to, že jsem to ani neviděl, si troufám radit:D:D)

Odesláno

ad silenbloky, jsou zkontrolovane a je jasne, ze nejsou jako nove, nicmene ani jeden z nich zatim neni na vymenu a kdyz uz by byl, tak pro neho je to brnkacka, to dela porad :)

u silenbloku je jiny problem, a to mi nezavisle potvrdil taky servisak a i me zkusenosti, po vymene silentbloku se muze zdat chod motoru dost tvrdy, to se mi stalo na mem starem 80kW kdy jsem behem mesice vyhazel z auta troje silentbloky a myslim, ze az ty posledni od sasic byly akorat ...

plan je: nova poloosa a pokud to bude delat porad, tak silentbloky a pri nejhorsim i ta leva poloosa

co se tyka dvouhmoty, tak zatim nema nejak extra velke vule

no, a pokud se to nezlepsi, tak holt budou zbyvat ty vstriky, jak rika marko :)

Odesláno

takze pracovat se na tom bude az v pondeli, pri teto operaci necham rovnou vymenit olej v prevodovce, protoze to co ted trochu vyteklo byl hnus fialovy, tedy cerny a rovnou asi vymenim olej v tom servu , protoze to co je tam ted, to byste nepobrali ... zatim.

[upravil dne 20/1/12 11:58 od BV406]

Odesláno

ono je to celkem zákonité, všude píšou ,,doživotní náplně, výměny olejů po 30 tisících km\'\', no a pak se člověk diví, co z toho teče a že to vůbec doteď fungovalo;)

Odesláno

agrafik: kliiiiiiidek .... :)

ano, pomohlo, vuz plynule akceleruje bez skakani a vibraci ...

pri te prilezitosti jeste vymenen olej v servu a prevodovce

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...