gronholmm Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 Prosil bych o radu. Kamarádův táta chce kupovat 406 a vybral si tuhle: http://www.aaaauto.cz/cz/peugeot-406/car.html?id=2265865&make=92&model=66&ymin=2003&ymax=2013 Potřeboval bych vědět na co všechno si dát pozor. Co jsem už tak vypozoroval, tak kromě standartního obhlídnutí zda není bouraná tak i vyzkoušet na dálnici zda na pětku v kopci nezačne klouzat dvouhmota a nebo to nespadne do nouzáku, pak jsou tu problémy s předními ložisky na tlumičích a celkově obě nápravy. Je něco dál co je na 406tce častější náprava a na co si dát pozor? Děkuji Citovat
Guest Scratch Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 predni kapota, prahy, tycky stabilizacni, kdy meneny rozvody, Citovat
koblih69 Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 No s tou spojkou je problém v tom, že dvouhmota má vůli a cvrdliká nebo rachotí při vypnutí motoru. Chce to pořádně projet na plný plyn do táhlého kopce. Dveře u řidiče jsou promáčklé a LZ roh nárazníku je hodně odřený, takže může být popraskaný lak okolo lemu a mohlo by to reznout. Schránka má vylomené otevírání. Nápis Peugeot na 5-tých dveřích se mi zdá neorigo, takže jsou asi stříkané. Boční pohledy nejsou, takže až na místě... km nemá smysl komentovat... Citovat
FrantaCV Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 Až na nějakou tu odřeninu (zadní nárazník, ťuklá kapota, promáčklé dveře u řidiče) co je vidět na fotkách vypadá za ty peníze docela dobře. Asi jako ta moje, když jsem jí v Áčkách před časem kupoval ale za docela jiný peníz. A teď pár zkušeností. Nevěř tachometru - stoprocentně má nalítáno minimálně 2x tolik co ukazuje. V mém případě udával tachometr 145000. V PE servisu mi pak podle DIA a opotřebení sdělili, že má za sebou minimálně 300000 km. Pnumatiky: Ve předu letní, vzadu zimní a navíc každá jiná ( to tedy odstranili na místě ) ale všiml jsem si toho jen náhodou, kdybych odjel tak bylo \"vymalováno\" Takže pozor na ně - myslím Áčka. Počítej s brzkou výměnou rozvodů - to přímo souvisí s optickým údajem stavu a skutečným nájezdem km. Podívej se v jakém stavu jsou brzdové kotouče - míra opotřebení. No akonečně, pčítej s tím, že do něj tak 20 - 25 tisíc nasypeš, chceš-li mít alespoň trochu klid na duši. Jestli jsem Ti strhnul náladu tak SORRY, ale je to ojetina a náklady na provoz porostou. Jo aještě jedna maličkost - spotřeba 5,8 l/100 km u 80-ky BREAKA Leda že ho budeš občas tahat na laně. Citovat
koblih69 Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 Dlouhodobou jsem měl 5,6, přes zimu 5,9... v průběhu celých 150 tis co byl u mě .. Citovat
FrantaCV Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 To koblih: A to jsi kupoval nové nebo taky ojetinu? On musí počítat s tím stejně jako já, že to auto už má něco za sebou a nemá nejmenší tušení jak se k němu předchozí majitel choval. Odepsat motor špatným zacházením to je hned. Citovat
gronholmm Odesláno 14. leden 2012 Autor Odesláno 14. leden 2012 Franta není to pro mě Ostatní: děkuji za názory a rady, přetlumočím dál (: Citovat
h4wk3y Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 Videls ten zmrzacenej cudlik zapinani radia? wtf? Citovat
gronholmm Odesláno 14. leden 2012 Autor Odesláno 14. leden 2012 Takže děkuje, po přečtení Vašich příspěvků už o ní nemá zájem :papa Citovat
Medvěd Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 Další důkaz, proč mou 406ku čeká doježdění až do totálního rozpadu. Abych jí někomu nadělil za 30 tKč (max. reálná prodejní cena), to prostě NEMÁ smysl. Citovat
Moby89 Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 stejně na tom bude i moje 306tá, respektive víc než polovina aut tady na clubu:roker Citovat
Vítek1 Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 Další důkaz, proč mou 406ku čeká doježdění až do totálního rozpadu. Abych jí někomu nadělil za 30 tKč (max. reálná prodejní cena), to prostě NEMÁ smysl. proc myslis ze realna prodejni cena je 30000, tahle v AAA stoji 83000. Citovat
Medvěd Odesláno 14. leden 2012 Odesláno 14. leden 2012 V bazarech a inzerátech jsou ceny různé, reálné ale moc ne. Mojí 406ku bych určitě dráž než za 50 neprodal, a to bych si ještě musel všech deset prstů olíznout. Kdybych na peníze hodně chvátal, tak těch 30 (jako cca dali v těch AAAčkách za výkup týhle kočky) bych bral jako vrchol reality (holt nemám žádnýho mazlíka, ale udržované auto, které mi slouží). Citovat
gronholmm Odesláno 15. leden 2012 Autor Odesláno 15. leden 2012 Tak další http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/peugeot/406/9130653 Hlavně bych rád od Kobliha skouknout fotky - jsi fakt dobrej v hledání anomálií Citovat
koblih69 Odesláno 15. leden 2012 Odesláno 15. leden 2012 Moc ti toho neřeknu, vypadá to slušně, i tapec řidičových dveří je poměrně zachovalý... no asi se nebudeme tvářit, že to má 146 ale zle to nevypadá. Cena je tedy poměrně vysoká na můj vkus. Jediné co bych opravdu lépe zkontroloval je levý zadní bok. KKdyž koukneš na to foto které kouká do kufru tak vlevo nahoře je to nějka divně zbodované, takhle to být nemá - konec konců stačí kouknout doprava. Pokud to bylo stříkané tka to uvidíš na gumách bočních okýnek zavazadlového prostoru. Pochybuju, že je vyndávali tak byly olepené jen páskou a to je vždycky někde znát. Jinak vzhledem k tomu, že je to dovoz tak podle STK to znamená, že už je to tu 3 měsíce - buď to někdo mezi tím dával dohromady a nebo to nejde na odbyt ( ale to může být tou přemrštěnou cenou ... ) Citovat
gronholmm Odesláno 15. leden 2012 Autor Odesláno 15. leden 2012 Tak tohle nechápu, nepracuješ náhodou u Holmese milý Watsone? :D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.