rckain Odesláno 11. prosinec 2011 Odesláno 11. prosinec 2011 Zdravim. Dnes sem s mou novou 607mou absoloval prvni jizdu na zmrzle vozovce a musim rict, ze dost z velke zklamani. Co se tyce zatacek tak se necejtim zdaleka tak jiste jako ve stare octavce. Sebemensi odstrediva sila me vyhazuje. Kola mam nove, samozrejme zimni (predepsanych rozmeru). Pred tydnem sem byl v peugeotu kde mi menili tycku rizeni, takze udelaly pry i geometrii. Takze ted nevim jestli je to proste u tak velkeho auta normalni, nebo je mozne ze v origo servise udelali geo spatne? (docetl sem se ze to neni u 607 nejak jednoduche) nebo muze byt zavada jinde? Jinak po koupe sem tam nechal vymenit vse co bylo spatne... loziska, stabilizatory... proste jen veci na podvozku asi za 20tis.. tak nevim cim by to mohlo byt. Kazdopadne rad bych nechal asi tu geometrii zkontrolovat odbornikem. Pokud by byl tip na nejakeho z okoli Prahy, byl bych vdecnej za kontakt. Dekuji Citovat
Charlie 607 Odesláno 11. prosinec 2011 Odesláno 11. prosinec 2011 No já nevím, ale mě 607 na silnici sedí dobře i za kluzka (tedy pokud není náledí kde se kloužou všichni) ale nejsem žádnej závodník, jezdím v poklidu jak se na takové auto sluší a patří. Ale že by mi to vyhazovalo ze silnice, to ani na sjetejch zimákách co jsem měl loni. Citovat
P607Olda Odesláno 11. prosinec 2011 Odesláno 11. prosinec 2011 Jezdi do zatáček pomalu. Bohužel, to je jediná aspoň trochu zaručená rada. Měl jsem 607 7 let, ujel 300 t. km, geometrii dělal mockrát, za moc peněz. Taky jsem jezdil jinými auty, ale 607 nic moc. Anebo si tady přečti, jak se seřizuje geometrie, hlavně zadní nápravy, a pusť se do boje... Citovat
P607Olda Odesláno 11. prosinec 2011 Odesláno 11. prosinec 2011 V Benešově jsou prý docela odborníci na Peugeoty, ne? Citovat
hipisko Odesláno 12. prosinec 2011 Odesláno 12. prosinec 2011 nebude to tym, ze v 607 mas ine vnimanie rychlosti? Ja som aspon mal problem s tymto na 407 a tak som si viac zacal kontrolovat rychlost na tacho. Ale predpokladam, ze 607 ma jednak ovela vacsi razvor naprav a aj vahu, takze na slalome oktavku asi neporazis. Citovat
rckain Odesláno 12. prosinec 2011 Autor Odesláno 12. prosinec 2011 No mel sem ji v Bn a stezovat si nemohu, jen me zajimalo jestli by mohli udelat chybu pri te geo. Ted me vlastne doslo ale ze ji nejspis delali jen na predku. Cetl sem tu ze i vzadu je dost dulezita ze? Myslite teda ze jim to klidne muzu sverit at mi ji udelaj i na zadku? Procital sem cele forum a zjistil ze jen v minimalnim poctu servisu ji dokazi udelat tak jak ma byt. To hipis: v tom mas taky trochu pravdu, auto je velke a tiche a vnimani rychlosti je urcite rozdilne... jinak ale nejsem zadny zavodnik a proste mi prijde ze to fakt moc nesedi. Jsem spise vyletnik co se rychlosti tyce. Mam najeto hodne pres pul mil a z te ostre jizdy jsem uz tak nejak vyrost:) Jinak jeste me trapy tyto veci: Vybrace celeho auta pri volnobehu(pri chcipnuti to dost trhne, ale uchyceni motoru je v poradku). Zajimave je, ze kdyz je auto studene, tak jsou vybrace mensi a skubnuti motoru nepatrne.. a posledni vec jsou vybrce, nebo ani ne tak vibrace jako sice nepatrne ale neprijemne chveni auta pri jizde. Nejvic to pocituju, kdyz je motor v zaberu.. hlavne kdyz treba roztahuju dvojku do kopce. Prave v Peugeotu mi rekli ze to projizdeli a nic jim divny neprijde, to me dost zarazilo. Diky moc za rady. Jeste ze toto forum existuje, cloveku to usetri hromadu penez. Citovat
rckain Odesláno 12. prosinec 2011 Autor Odesláno 12. prosinec 2011 Na silvestra razim za kamosem do Levoce, tak sem to chtel mit v cajku Citovat
rckain Odesláno 12. prosinec 2011 Autor Odesláno 12. prosinec 2011 Na silvestra razim za kamosem do Levoce, tak sem to chtel mit v cajku Citovat
John_Ice Odesláno 12. prosinec 2011 Odesláno 12. prosinec 2011 a nechtělo by taky do popisu napsat motor?jen aby další věděli o jáké motorizaci se bavíš,když ti to vibruje atd... Citovat
rckain Odesláno 12. prosinec 2011 Autor Odesláno 12. prosinec 2011 Jo sorry jedna se o 2.2hdi 98kw automat Citovat
John_Ice Odesláno 12. prosinec 2011 Odesláno 12. prosinec 2011 a aby jsi to měl ,,navždy,, dej uživatelský panel/nastavení potom změnit profil a je tam podpis...tam to šoupni. Citovat
jofo Odesláno 12. prosinec 2011 Odesláno 12. prosinec 2011 To trhanie moze sposobovat automaticka prevodovka. Hlavne vtedy ak mas stale zaradene D a vypnes motor. Citovat
rckain Odesláno 12. prosinec 2011 Autor Odesláno 12. prosinec 2011 No parkrat se mi stalo ze sem ta Decko nechal a to je i logicke ze to trhne, ale pokud vyradim a chcipnu to tak to trhne mnohem vic. Kdyz u toho koukam na motor tak sebou trhne dozadu jako by byl utrzenej spodni drzak ale ten je novej. No zacnu zkouskou trysku pak setrvak a co se tyce vybraci za jizdy tak necham zkontrolovat poloosy atd... proste pujdu vylucovaci metodou. Nemam rad vibrace, protoze pokud neco nekde vibruje tak se to vetsinou jen zhorsuje a to nechci... chci to mit vse v cajku. Kazdopadne byl by nejaky kontakt na nekoho z Prahy kdo udela tu sbihavost tak jak ma byt? A pokud by byl nekdo se stejnym autem a byl by ochotnej mi venovat treba hodku aby sme to projeli a porovnali tak bych byl v sedmem nebi [Edited on 12/12/11 17:52 by rckain] [Edited on 12/12/11 17:52 by rckain] Citovat
Agrafik Odesláno 12. prosinec 2011 Odesláno 12. prosinec 2011 Pochybuji, že když měnili tyčku řízení, že ti dělali geometrii. Spíš dělali sbíhavost. Geometrie je něco jiného. V zimě nemám sebemenší problém, 607 je trošku větší a hlavně těžší a to si musíš uvědomit. Na ledu nemůžeš čekat s žádným autem zázraky a Okta na ledě na tom nebude o moc líp. To vnímání rychlosti fakt klame. Automat: vypínat motor s volbou P a nejlíp zataženou ručkou. Vibrace: jo asi poloosa, mě to čeká taky, ale nemám 100% jistotu. Citovat
rckain Odesláno 12. prosinec 2011 Autor Odesláno 12. prosinec 2011 Jo nasel sem tu na foru kontakt na nejakeho borce ze sedlcan co se napravama zabyva takze v tydnu se s nim domluvim aby mi to zkouknul. Jo mas pravdu asi jen sbihavost. Jinak sem volal cloveku co se mi delal vzdy geometrii na octe je docela znamej ma servis jen na geo. Trilobit kousek za uvalama smer kolin. No a ptal sem se na 607 a kdyz sem mu rikal jestli to udela tak se ptal proc ne. Kdyz sem mu rikal ze se dela asi trochu jinak nez na ostatnich autech tak nechapal a rek ze jo ze to proste udela... cetl jsem tu topic, kde se psalo ze to neni prdel dobre to udelat a byla tam nejaka tabulka s hodnotama. Tak nevim jestli tam mam ject a tu tabulku mu vytisknout at to udela tak? Nejdriv by ale asi stejne bylo lepsi poresit tu poloosu coz? Citovat
rckain Odesláno 13. prosinec 2011 Autor Odesláno 13. prosinec 2011 tak sem objednanej na zitra na poloosu. Pan rikal ze na 90 procent to bude prava poloosa. 1600kc dily a 350 prace. Na pockani. Zni to krasne. Zejtra odpoledne dam vedet jak sem dopad. Pokud se zbavim chveni za jizdy pak mi zbydu uz jen ty vybrace motoru na volnobeh a trhani pri chcipani Citovat
John_Ice Odesláno 13. prosinec 2011 Odesláno 13. prosinec 2011 sice nemám naftu ,ale když vypnu motor jak na D nebo na N a nebo na R či na P nikdy mi to necukne. Citovat
Budhas Odesláno 13. prosinec 2011 Odesláno 13. prosinec 2011 Já osobně bych měl strach vrtat do zadní nápravy....je to sviňa složitá... a kor od lidí, co ti řeknou \"udělám, není problém\" a ještě když nechápal.... ta náprava se seřizuje pokud vím ve třech úrovních a ne každej servis je na to zavedenej.... Citovat
P607Olda Odesláno 13. prosinec 2011 Odesláno 13. prosinec 2011 Zadní náprava: postup je jasný (i když se nepatrně liší podle r.v.), teď jde o to, abyste to správně zatížili a správnými prvky seřídili, a to nejlépe několikrát zatížili a odtížili a přitom zkontrolovali. V podstatě jde o to, že při zatížení se sbíhavost kol zvětšuje (při zatíženém autě jdou kola víc k sobě) a taky je potřeba si uvědomit, že seřízení jedním prvkem má větší vliv u zatíženého a malý vliv u nezatíženého, a seřízení druhým prvkem má větší vliv u nezatíženého a malý u zatíženého. Pokud jste elektrotechnici a seřizovali jste souběh ladících obvodů u superhetu, tak toto je brnkačka. Citovat
rckain Odesláno 13. prosinec 2011 Autor Odesláno 13. prosinec 2011 tak to je docela slozity... v kdyz to hodim do Peugeotu v Benesove meli by vedet? Ohledne te sbihavosti? Nebo radsi k nekomu kdo to uz delal? Popripade nebyl by nejakej konakt? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.