zbynek.su Odesláno 30. listopad 2011 Odesláno 30. listopad 2011 Řeším otázku, když mám tažné a namontuji parkovací senzory na combíka, jestli mi ty senzory nebudou brát pak zapojený vozík? Senzory se montují na zpátečku. Některé tažné prý umí vypnout zpátečku, když jsou zapojené. Nemáte někdo s tím zkušenosti??? [upravil dne 6/12/11 23:17 od zbynek.su] Citovat
Petr0604 Odesláno 30. listopad 2011 Odesláno 30. listopad 2011 Mrkni na http://www.usmivejsezavolantem.com/cz_cz-home.html. Dělá je Valeo... Citovat
Edison Odesláno 30. listopad 2011 Odesláno 30. listopad 2011 Bude to zabírat přívěsný vozík. Vždy se zapojují na zpátečku. Jistě by to nějak udělat šlo. Citovat
zbynek.su Odesláno 6. prosinec 2011 Autor Odesláno 6. prosinec 2011 Mrkni na http://www.usmivejsezavolantem.com/cz_cz-home.html. Dělá je Valeo... Díval jsem se na to, ale zdají se mi dražší než podobné na netu. Chlapi, potřeboval bych asi poradit od někoho kdo má 406 combíka a má tam vyzkoušené senzory. Můžete mi doporučit vyzkoušený typ na combíka (má dost zkosený zadek) a popř. jaké tam máte podložky zkosené. Kam je to nejlepší na combíku namontovat? A máte někdo i přední senzory? Potřebuji něco co bych udělal rozumně i doma a manželka s tím zvládla couvat..... Vím, že se to tady na foru určitě řešilo a hledal jsem to... [upravil dne 6/12/11 23:19 od zbynek.su] Citovat
linomaniac Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 ja som kupoval najlacnejšie čínske z ebay, vyšli cca 9 eur, identické sa u nás predávajú s dokladom už od 39 (cca). Senzor je skosený, takže vpohode ide do nárazníka. dával som ich asi na 5 áut, nikto sa nesťažuje http://gamesalor.com/en-us/GoodsInfo.aspx?id=2692 vozík to samozrejme chytí, logicky inak u niektorých predajcov ebay si dokonca vyberieš farbu, ja som samozrejme vybral bielu displej ukazuje od 2,4 metra do 0,3 metra, po 10 cm. [upravil dne 7/12/11 07:57 od linomaniac] Citovat
koblih69 Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 Namontoval jsem už asi okolo 10-ti těchto http://www.055.cz/product_info.php?products_id=519 , výhodou je, že se nemusejí vrtat, ale jen třeba přiloženými samořeznými šroubky připevnit k plastové liště 5-tých dveří ( tak jsem to měl třeba u 406 ). Jsou sice jen 2, ale mají širší záběr protože nejsou ploché jako ty k zapuštění. U 406 je montáž asi na 20 minut. Zrovna budu montovat další 2 kousky. Kompletní instalaci jsem umístil do zadních dveří, jednotku s ledkami a pípákem zevnitř nalepil na zadní sklo dole uprostřed v místě stěrače, takže když koukáš dozadu vidíš rovnou i na ledky... Citovat
Smudla_22 Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 Ahoj řešilo se to tu a senzory dávali kvůli zpátečce do pátých dveří Citovat
linomaniac Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 kvôli spiatočke do piatych dverí? to je problém zhodiť na ľavej strane dva plasty a nacvaknúť to na kabeláž? rovno tam schováš aj krabičku. Citovat
Smudla_22 Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 Linomaniac --> psalo se to tam ... Já ještě jsem nemontoval, a senzori zatím jen vybírám Můžeš mi říct prosím tě, zda v nárazníku jak máš senzory nebyla výplň? (pomohlo bi mi pokud si pamatuješ které kabeli ve sloupku vedli ke zpáteč) dík Citovat
linomaniac Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 ahoj vypln tam je, ale natrafil som na nu len dvakrat. Prilozenym vrtakom to proste prevalis aj do vyplne a tenkymi kombinackami vytrhnes valcek vyplne, ostane tam paradna dierka. Kable tahas v narazniku popod tu vypln aby sa neplantala povonku, do kabiny som kable pretiahol tymi vetrakmi aby som nevrtal do karoserie. Vetrakmi myslim ked nalavo povytahujes vsetky plasty - ten pri svetle, horny a ten cierny (skrinku), tak za nou je taka mriezka plastova, tade to vpohode pretiahnes. Ktory kabel to je ti uz nepoviem z hlavy, ale su tam dva konektory, ja som to hladal merakom, ak nemas merak, mozes ziarovkou s kablikmi. Daj kluciky do zapalovania, zarad spiatocku aby svietila, jeden koniec ziarovky pritkni o kostru a druhym koncom skusaj pichat do tych konektorov, kde ti ziarovka zasvieti, funkciu si over vyradenim a znovuzaradenim spiatocky. Farby kablov sa mozu lisit od roku vyroby. Displej som tahal lavym prahom, staci odskerit tesnenia. Nie je to nic narocne. Ak si to nikdy nerobil, neboj sa toho, len to nerob zbrklo. Citovat
Leo Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 Na konci stránky uváděného vlákna jsem napsal docela podrobný návod pro combi (průchodka dovnitř je na pravé straně): Kupoval jsem tyto (umí také ignorovat pevné překážky na autě - tažné, tak třeba to bude fungovat i na vozík): http://www.auto-moto-elektronika.cz/Parkovaci-senzory/Bzucak/Parkovaci-asistent-STEELMATE-PTS400-tazne?cPath=1_39 [upravil dne 7/12/11 09:38 od Leo] Citovat
Smudla_22 Odesláno 7. prosinec 2011 Odesláno 7. prosinec 2011 Díky objema O vánocích bude trocha času tak se do toho snad už pustím omlouvám se ti zbynek.su, že jsem se ti do toho trochu vmísil:mad: Citovat
zbynek.su Odesláno 9. prosinec 2011 Autor Odesláno 9. prosinec 2011 V pohodě , teď jsem našel senzory na e-bay i s displejem za cca 374 CZK i s dopravou. Za pokus to stojí a objednal jsem je. Dnes je dokonce měli poslat, tak uvidíme co to bude. To obětuji za zkoušku. I barva se dala vybrat... Citovat
linomaniac Odesláno 10. prosinec 2011 Odesláno 10. prosinec 2011 chcem upozorniť, ak bude niekto kupovať z ebay, nech si najmä dá pozor, lebo sa predávajú najmenej dva druhy sád. Skúšal som oboje, líšia sa len hlavnou jednotkou a displejom, senzory sú rovnaké. Hlavné jednotky majú síce rovnaké komponenty, ale iný plošák a ich rozmiestnenie. Prikladám dva obrázky, sada NIE má horšie škálovanie farebných led diód, je ich tam síce sedem, ale svietia naraz červené, naraz žlté a naraz zelené, to znamená len tri kroky, vdialenosť meria do min 0,4 metra. Displej označený ÁNO ukazuje farebné ledky po jednej, meria do 0,3 metra a meranie je presnejšie. Všetky komponenty oboch sád sa dajú ľubovoľne kombinovať, hociktorá jednotka s hociktorým displejom aj senzormi. Citovat
Smudla_22 Odesláno 13. prosinec 2011 Odesláno 13. prosinec 2011 Zbyňku škoda že jsi se neozval, a nevzal to dvakrát bych se k tobě přidal Citovat
zbynek.su Odesláno 13. prosinec 2011 Autor Odesláno 13. prosinec 2011 to Smudla_22 Sorry, ale byla to náhoda, že jsem je tam našel. Klidně ti dám odkaz, ale nemám to vyzkoušené z e-bay a teď jsem se dočel, že je to ten displej NIE! co napsal Linomaniac. Tak uvidíme. Pak písnu jak to dopadlo, když to dojde...pro ponaučení druhých. Citovat
zbynek.su Odesláno 13. prosinec 2011 Autor Odesláno 13. prosinec 2011 chcem upozorniť, ak bude niekto kupovať z ebay, nech si najmä dá pozor, lebo sa predávajú najmenej dva druhy sád. Skúšal som oboje, líšia sa len hlavnou jednotkou a displejom, senzory sú rovnaké. Hlavné jednotky majú síce rovnaké komponenty, ale iný plošák a ich rozmiestnenie. Prikladám dva obrázky, sada NIE má horšie škálovanie farebných led diód, je ich tam síce sedem, ale svietia naraz červené, naraz žlté a naraz zelené, to znamená len tri kroky, vdialenosť meria do min 0,4 metra. Displej označený ÁNO ukazuje farebné ledky po jednej, meria do 0,3 metra a meranie je presnejšie. Všetky komponenty oboch sád sa dajú ľubovoľne kombinovať, hociktorá jednotka s hociktorým displejom aj senzormi. Uvidíme, vyzkoušíme. Výrobce píše trochu jiné míry u toho displeje NIE! Ty barvy jsou jak píšeš. Je problém tedy jen v tom displeji? Jednotka je v poho? Myslíš kdybych tedy sehnal i ten jiný displej, tak by to bylo OK? Citovat
linomaniac Odesláno 13. prosinec 2011 Odesláno 13. prosinec 2011 ano, problem je v displeji. ja som najprv kupil asi 5 tych \"NIE!\", ale v podstate vsetci boli spokojni, ved co chces za 9 eur, fungovat to fungovalo. Potom som ale kupil ten druhy typ \"ANO\" od ineho predajcu (jinbostore) a bol som velmi milo prekvapeny. Samozrejme stary displej som z auta vyhodil a nahodil novy displej, hlavna jednotka ostala. Odvtedy kupujem len tie \"ANO\", maju aj vacsie ledky, vacsie pismenka je ich fakt plna rit na ebay http://www.ebay.com/itm/LED-4-Parking-Sensor-Car-Reverse-backup-kit-SALE-10-color-choose-Promotio-/220893795254?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item336e4bd3b6 [upravil dne 13/12/2011 14:42 od linomaniac] Citovat
wojtěch Odesláno 13. prosinec 2011 Odesláno 13. prosinec 2011 objednával jsem taky ty senzory ale ty ano po roce stále fungují. a u jedné sady jsme ten displej nezapojovali stači jak to pípá... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.