Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 reproduktory


djiguana

Recommended Posts

Nechcel som to tu písať ale napíšem, ako som sa strápnil pre tie reproduktory.

Po dvoch mesiacoch užívania nového auta som sa vybral do autorizovaného servisu, že koľko by stálo namontovanie reproduktorov do predných dverí. Servisák pozrel do počítača a hovorí: \"Veď vy tam máte reproduktory\". Ja zase. \"Mám tie dva pod oknom, ale ja by som chcel štyri.\" On, že sú tam štyri. Tak sme spolu išli ku autu, zapol som rádio a on i ja sme sa zohli dole ku dverám a ono to skutočne akože hralo.

Pripadal som si ako magor. Ospravednil som sa, a išiel preč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V novších modeloch podľa príručky sa už dávalo lepšie audio za príplatok.. :roll

\"Audio\":

autorádiá, rádiotelefón, zosilňovače, súprava hands free, navigačný systém, reproduktory, menič CD, prehrávač DVD,

súprava pre zapojenie prehrávača MP3 alebo volkmena CD, pomoc pri parkovaní v spätnom chode.

115_307cc-sk-ed02-2007.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevie niekto že aké výkony resp príkony majú tie repráky?

Priemerovo sú to vpredu 165 mm a vzadu 130 mm.

Lebo ja mám 307 r.v. 2004 a teda hrá to fakt biedne. Pozeral som koncák v rádiu a je tam TDA7385, čo je iba 4x35 W.

Ale keď som nedávno opravoval jedno autorádio, tak som ho skúsil prehodiť za to čo je tam originál. V tom autorádiu bol koncák 4x45 W a som bol dosť prekvapený že ako tie repráky hrajú. To už bol zvuk na úrovni. Aj basovo to bolo fajn, až som sa bál že odpadne ten plast z dverí :))

Tak zrejme zasa nebudú až také zlé, problém bude len slabý koncák v autorádiu. Ja mám originál autorádio bez displeja, tuším RD3 sa to značí.

Stačilo by to vymeniť napr za TDA7560 (ak sa nemýlim), ten má rovnaké piny, ale o dosť lepší výkon. Je to MOSFET 4x50W. Čo by bola iná muzika. Stojí okolo 8 eur.

Len mi ide o repráky, aby som ich neupiekol...

A dvere sa mi rozoberať nechce.

[upravil dne 20/11/11 04:32 od oldo439]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

No asi takto. Ja mam 307SW 2004 repraky tam boli v predu 17cv vzadu 13cm a to neskutočné polské šity!! Možem povedať že Tesla Orava v roku 1980 vyrábala lepšie repro ako toto čo som tam mal. Po vytvmení predných a zadných dverí a malej úprave ( domontované drevené objímky) mam vpredu 17cm HERTZ a v zadných dverách to iste + 4x Tweter cfez výhybky. V kufri SUB(dvojcievkový) = čistý, zretelný zvuk a to aj pri velmi nízkej hlasitosti. Cca 25000 Sk vratane radia Alpine 9886R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda s repráky origo problém nemám (r.v. 2001). Hudba super čistá, dynamická. Mám možnost přesednout do jiných aut, a tam z výroby fakt děs - buď to řve a rve uši, nebo nebo přehlučí motor. Nějak nechápu námitky. Mimochodem - dá se naladit poměr výšek, basů.. a dost to ovlivní pocit z hudby, takže zkoušejte poladit. A pozor. Mějte zaplej LOUD (ladí se v menu) - dost to ovlivní důraz hudby. A pozor - pro cd i tuner je ladění oddělené, takže radio si sladíte, musíte pak i reprodukci CD (platí pro origo RD3, nevim jak u jiných)

Ano, repráky můžou bejt vždy lepší, ale náročný uživatel si dokoupí lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...