Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 SW startuje až napodruhé


martinakyp

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Zdravím,

čerstvě jsem přesedlal z 307 na 308, 1,6 VTi. Velká spokojenost až na ty starty za studena a kolísající otáčky....

Opravdu to vyřeší výměna čidla teploty chladící kapaliny?

Názor servisu: palubní PC nehlásí chybu, není co opravovat, možná pomůže upgrade softwaru řídící jednotky....

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 4 měsíce později...
  • O 11 měsíců později...

Najdeš ho na komoře termostatu. Pro přístup vyndej airbox a hadici sání, pootočit proti směru h. ručiček a vytáhnout. Je několik typů těch komor i čidel. U některých je třeba vyměnit celou komoru i s termostatem, takže je třeba se dobře podívat co tam je a podle toho shánět buď čidlo, pokud je vyměnitelné nebo celou komoru, pokud je to vcelku nerozebratelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím,

mám obdobný problém s 308 1,6 VTi, rv 2009, 186tkm. Po nastartování padají otáčky, nebo to rovnou chcípne. Musím to chvíli držet pod plynem a ohřát, ale i tak to pak ještě chvilku skáče. Jinak po delší době hned naskakuje "Antipollution system faulty", ale jak jsem pochopil tak ta hláška může znamenat v podstatě cokoliv. Dle servisu problém s variátory na vačkách. No nevím, nechce se mi rovnou nechat rozebírat celý motor a dělat s tím i komplet rozvody.

Máte radu jak postupovat, případně nějaký rozumný servis v Ostravě/okolí, který se na Peugeotu nebude moc trápit?

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říká diagnostika? Může to dělat vadná lambda nebo i teplotní čidlo. Pokud nic z toho, tak do autorizáku a nechat přehrát sowt. Nevím v jakém jsi byl servisu ale koherence vaček by měla být na dia zjistitelná, takže spíš se jim to asi nechtělo dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to originální diagnostiku, z tohoto se nedá nic poznat. Chudá směs múže mít více příčin, třeba špatný údaj z teplotního čidla nebo problém se škrticí klapkou ap. Originální dia to ukáže přesněji. Takže pokud  tady požádáš někoho na klubu z okolí, tak ti snad pomůže, jinak s tím zajeď do autorizovaného servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Oživuji toto téma. Podobné problémy:
 

Auto nastartuje dobře, ale v zimě (do 10st.) běží jen na cca 800 - 900 otáček, přitom dříve běželo na 1100.

Po rozjetí při sešlápnutí spojky chcípne. Jak kdyby u starého auta nešel sytič.

Pokud nastartuju a nechám běžet cca 3 minuty, jede super.

Včera v servisu Peugeot naprosté zklamání, přijde mi, že namají zájem podobné věci zkoumat. Tak vyměnit olej a vzduchový filtr.

Diagnostika ukázala pouze koherenci jak na sací tak na výfukové straně a špatný fázový posun na vačkách či tak něco.

Přeložili mi to jako "Vole kup si nové auto" v tomto se hrabat nebudeme a nebo nám vysolíš "balík".

Tak nevím, dokázal by někdo poradit jak postupovat dál? Ptal jsem se na čidlo teploty (už popátý) a odbyli mě (už popátý), že to je blbost a na tento motor podle VIN žádná svolávačka nebyla.

 

Upraveno uživatelem matii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze toto auto ma taky na spojkovem pedale spinac. Jestli tam je, zkontroloval bych jeho funkci. U 1,6 hdi jsou tam hned 2, jeden spinac a druhy snimac polohy pedalu. A sepnuti, alespon jednoho z nich ma teda vliv na rizeni davky vstriku paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, HonzaC2 napsal:

Predpokladam, ze toto auto ma taky na spojkovem pedale spinac. Jestli tam je, zkontroloval bych jeho funkci. U 1,6 hdi jsou tam hned 2, jeden spinac a druhy snimac polohy pedalu. A sepnuti, alespon jednoho z nich ma teda vliv na rizeni davky vstriku paliva.

Mám 1.6 VTi, ale díky za tip. Hmmmm hmmmmm  ... teda budu to muset nějak zkontrolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem ke věku auta a nájezdu bych doporučil kontrolu rozvodů někým, kdo tomu rozumí. Když nastartuješ studený motor, není chod hrubší, dieselový? Pak se to srovná. Někde jsem onehdá četl, že to je známka vytahaného řetězu. Já chtel u své staré 308 udělat kontrolu rozvodů a na doporučení i řetězového pohonu olejového čerpadla (je pod rozvody), už jsem byl předběžně domluvený s mechanikem z Peugeotu v rámci "fušky". Nakonec na to nedošlo, protože jsem koupil nové...

Pokud ti diagnostika ukazuje fázový posun na vačkách, tak nechápu, čemu na tom v Peugeotu nerozumí:myslim

Není náhodou Straki tam někde od vás? Protože to by byla sázka na jistotu:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jsem na tom obdobně jako matii, můj post je o několik příspěvků výše. Takže v Peugeot servisu je auto již skoro 3 týdny. Diagnostika jim neukázala vůbec nic (původně mi diagnostika Delphi ukázala koherenci vaček a špatnou směs). Postupně tedy nahráli nový software, vyměnili vstřiky, svíčky, zkontrolovali rozvody (řetěz na výměnu), sundali výfuk a rozřezali katalyzátor. No dávat 40tis za opravu (vše výše uvedené) když stejně neví co je s motorem se mi opravdu nechce. Zkusím sehnat díly na vrakovišti a sehnat někoho kdo se nebude bát těch rozvodů. Nemáte nějaký typ jak postupovat? Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...