Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Broušení smirkovým papírem na cirkulárce

bara

Recommended Posts

Zajímalo by mne jestli není někde nějaký unašeč smirkového papíru na cirkulárku ke koupi tak 300 až 400 mm.Ideální na suchý zip.Potřebuji totiž obrousit trámky na pergolu a chtěl jsem využít to co mám doma tj.domácí cirkulárky jako pohonu abych nemusel kupovat el. hoblík a nebyl nadělaný jak ,,pes\".Jenže ejhle ,,strejda\" Google je najednou hluchý a slepý.

Tyjo.. smirek na cirkuli... Tak toho bych se bál. To první je na úhlovou brusku, mi to tak přijde. To druhé na stroje pro broušení podlah. Obojí se bude vyznačovat různými oběhovými rychlostmi... to tak typuju...

JJ cirkulárka má cca 4ooo otáček a čelní bruska něco okolo 8oo... Zřídil bych si tu pojistku které se říká \"na blbost\" Jinak přeji hodně štěstí...

Jo a abych nezapoměl tak tak skoro v každým městě existuje půjčovna nářadí... Takže el hoblík si jde půjčit cca asi za 7O kč na den a 2OOO vratná záloha.... Je lepší si ho půjčit než se zmrzačit...

Taky bych to tak viděl. Já cosi řezal na pokosové pile, na vrchu se z ní dá udělat malá cirkule. Špatně sem su nastavil úhel vodící lišty, dřevo se šprajclo a vystřelilo takovou rychlostí, že sem pak měl fedry s tím dělat. Dřevo do čehosi vletělo a nechalo bouli. Naštěstí sem stál bokem.

pořiď si pásovou brusku,vyplatí se ti to,brousí se s tim docela pěkně,když sem dělal pergolu,pujčoval sem si jí,asi tak rok oní přemýšlím,že bych si jí někdy koupil

http://sk.aukro.cz/pasova-bruska-900-w-26310-i1628267619.html

to je jen na ukázku,nechaji se sehnat lepší za dobrou cenu,a brusný pásy se seženou dobře

[upravil dne 22.5.2011 17:23 vendi.stejskal]

Dřevoobráběcí stroje jsou mrchy... Koušou, trhaj, ukrajujou, mrzačej... A to pěknejma foframa... Tfuj...

A když si představím obvodový rychlosti 800 ot. na 125mm a 3800 ot. na 400 mm... No... ro je rozdíl několika řádů obvodové rychlosti. Vím, co nadělá prasklej kotouč v úhlovce... Natož něco letícího (třeba kousíček smirku) z tý cyrkuly...

[upravil dne 22.5.2011 19:45 Edison]

Pásovka by byla asi nejlepší,kdysi jsem renovoval korbu na V3S,zkoušel jsem všechno možný,nakonec to šlo nádherně pásovkou,stará barva šla dolů a dřevo bylo krásně hladký.

S tou cirkulárkou by to ani nešlo. Za prvé by ti to asi nafackovalo jak už psali kluci a za druhé i kdyby se ti povedl sehnat nějaký ten unašeč a smirek, tak by ti to nebrousilo ale zapalovalo. Ty otáčky a smirek je snadná cesta ke spálení povrchu dřeva.

Vůbec nejlepší je pokud už si dřevo necháváš nařezat na pile, tak si trochu připlatit a nechat si ho tam rovnou i ohoblovat na protahu. Pak to máš hladký jak nábytek:super

Pokud ta možnost není, pak ta pásová bruska maká fakt dobře, tak bych to s ní vzal.