Sawoy Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 Lukáši, asi ne .... to mimoměsto se občas jede ve čtyřech a ty "děti" měří v jedenácti letech metr šedesát :-)) Citovat
ozzy56 Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 pokud můžu doporučit, tak 1.4 8V benz., je to prostě ideální motor pro 206ku (když naftu nechceš), spotřeba max. 6.5 litru Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 ta moja s tim mrnousem jela do prahy do aquaparku - 4 holky a ona byla nejstihlejsinedokazu si to predstavit ale prej si nestezovaly Citovat
Sawoy Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 (upraveno) ozzy56: neříkám že naftu nechci, jen mám nějak zafixovaný v hlavě že do města ne. myslíš že při 2000 km/rok se to bude rentovat (nižší spotřeba vs. náklady na diesel?). Kolik to může dělat ... 1.6 Hdi město řekněmě 5,5 .... 1.4 benzín 7,5 ... to máme 110/150 litrů/rok, rozdíl 40 x 25 Kč = 1000 Kč. Je fakt že za 10 let = 20.000 km ten diesel nemusí stát nic .... ale taky může. Hmmm ... P.S. Navíc koukám že ty nafty mají v téhle cenové relaci všechny 200 - 250 tkm a polovina jich je 1.9 nebo 2.0 a to už je znát na povinným ručení. Jedna čtyřek je sotvA 20%. Upraveno 16. duben 2016 uživatelem Sawoy Citovat
ozzy56 Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 radil jsem ti benz. 1.4 55kw proto, že je to takový jednoduchý nenáročný motor, od kterého ale zase nemůžeš čekat bůhví co, takže pro manželku k jízdám s dětma ideální když už, tak bych si koupil 206ku SW s 1.6 HDi, nějaké teoretické žvásty různých dvacetiletých týpků, co testují auta pro časopisy a televizní pořady mne nezajímají, jsem prostě ropák a nemusím počítat každou korunu... Citovat
Sawoy Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 (upraveno) To je ono .... je mi přes 50 a neočekávám nic víc než spolehlivý a ekonomický dojezd z A do B v 98% po městě. Jestli mě při tom předjede Pe.Tr na skútru je mi srdečně jedno Každou korunu taky nepočítám, ale při uvedeným zamýšleným způsobu užívání se mi ta investice do nafty (minimálně dvacítka proti benzínu) prostě nemůže vrátit (myslím). Autobus mám v naftě, s tím jezdím dovolený třeba 10 tkm za léto. P.S. taky mi to vychází na tu 1.4 ... hlavně jsem se chtěl zorientovat v názorech na hladinu cen u stáří 10 a + 10 let (35-45, resp. 45-50 tKč). O nějakých extra úrovních výbavy tady asi nebude řeč - leda bych si počkal na nějakou panoramu, na tom prostě ujíždím Upraveno 16. duben 2016 uživatelem Sawoy Citovat
MilanF1 Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 1.9 nebo 2.0 lze řešit přes pojištovnu, kde je zajímá výkon, ne objem (třeba AXA). Nicméně ta 1.4 HDi by měla být taky suprový motor a dálku by měl umět za 4 litry (nikdy jsem s ním nejel). Ale samozřejmě to naftové auto bude v nákupu dražší a dá se očekávat, že bude mít i více najeto. U dědy jsme do toho šli, ale kupovala se 106tka s 1.5D, ale úvodní investice byla cca 10 000 Kč. Pokud se jezdí tak málo, asi bude nejvhodnější ta 1.4 s 55 kW. Ani ta 1.1 by asi nebyla špatná (mám ve 106 cabrio), ale pružnost nebude nejlepší (206 je těžší) a spotřeba bude podle mě stejná. Celkově bych z té motorizace drama nedělal, vybral bych dobrý kus bez ohledu na typ motoru. Ono se dneska pohybuje na silnici mnoho vraků, takže trochu trpělivosti a najít něco slušného. Když jsem hledal své víkendové vozy, vždy mi to trvalo více než rok. Dědova 106tka trvala asi 2 měsíce, než jsme si vybrali, ač to nebyla úplně výhra. Citovat
Sawoy Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 MilanF1: jj ... nespěchám, autobus jsem vybíral půl roku a vyplatilo se. Citovat
P607Olda Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 (upraveno) Máme 206 1,1 a spokojenost, i spotřeba, i motor je docela živý. Nyní najeto asi 250 000 a jede se dál. Spotřeba - v optimálních podmínkách, dojíždění do práce rychlostí asi 100 km/h byla kolem 5 litrů, nyní po městě je pod 6 litrů. Upraveno 16. duben 2016 uživatelem P607Olda Citovat
ChouLu Odesláno 16. duben 2016 Autor Odesláno 16. duben 2016 Já už bych do 1.4 do 206 nešel.. žere to stejně jak 1.6 a nejede to Mám 1.6 8V a jsem naprosto spokojen, s 206 to cvičí, nechá se s tím obstojně předjíždět a servis stojí pakatel Citovat
Sawoy Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 (upraveno) Ono je otázka jestli pro ženskou do města není lepší když to nejede Myslíš tohle? http://www.tipcars.com/peugeot-206/peugeot-206-38880680.htm Mít o 50 tkm míň a nerozdrbaný přední sedačky tak o ní uvažuju .... Upraveno 16. duben 2016 uživatelem Sawoy Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.