Jump to content
Slacky

zapsani kol do TP

Recommended Posts

Dobry den, sem cerstvym majitelem 406 coupe a potreboval bych do TP zapsat 17\" kola, ted tam mam jen 15\" a slysel sem ze kdyz nabouram pojistovna mi taky nemusi nic zaplatit :( ...prosim o rady jak to udelat kam zajet a kolik to pripadne muze zhruba stat.

Dekuji za rady ;)

mno to jo.... kdyby si hledal je tu toho pospano hodne....

A nejvetsi pravdepodobosti se ti to nepovede, zalezi co mas za kola. Ja svoje 17\" mam v TP.. uz s tim odvezeny. Ale rozdil je ze ty potrebebujes tipovi list, schvaleni od vyrobce automobilu a jeste par blbosti. A vzhledem k tomu ze u nas se na couep davaly jenom 16\" tak je to asi nerealne, protoze te s tim poslou nekam pric.

Ale vic vzdelani poradi, ja o tom vzdy jenom cetl. A ted koukam ze v mym C5 Tourer mam napsany 16\", 17\", 18\", 19\" a to je luxus. ;)

Varianta 1: Zajedeš do servisu Peugeot, kde s tebou vypíší žádost a odešlou do Prahy. Z Prahy Ti pak příjde odpověď, že se zamítá :( Běžná praxe.

Varianta 2: Seženeš 17\" kola s typovým listem. Kola hodíš na auto a pojedeš na evidenčku, kde technik typu \"K\" zkontroluje, zda sedí rozměr disků a pneu. Vydá potvrzení, se kterým pak půjdeš na dopravku. Dopravka zapíše změnu do TP :-) Tímhle jsem prošel...

A cenově? Většinou nové kola (pochybuju, že seženeš starší s typákem na tvé auto), na technické 200,-Kč a dopravka 50,-Kč.

[upravil dne 18/3/11 07:00 Andreww]

Varianta 2: Seženeš 17\" kola s typovým listem. Kola hodíš na auto a pojedeš na evidenčku, kde technik typu \"K\" zkontroluje, zda sedí rozměr disků a pneu. Vydá potvrzení, se kterým pak půjdeš na dopravku. Dopravka zapíše změnu do TP :-) Tímhle jsem prošel...

přesně tak. nic složitýho.

jen sehant kola s typ. lis.

Musí to být ale typový list....tam stačí na STK k technikoví typu K , někteří prodejci ale dávají ke kolům osvědčení prodejce a předkládají to za typový list ale s tím se musí na Statní technickou zkušebnu.......tak POZOR na to......mě se toto stalo....

Koupil sem nové 18\" kola s osvědčením a hádal se potom dní s prodejcem že chci typový list a ne osvědčení....nic jiného mi stejně nedal a musel sem to řešit uplně jinak......

stačí sy typovej list vytisknout, mít známýho na stk co tam za 500 hodí to razítko a na úřad.... potom vám dám vědět jestli se mi to povedlo, budu to zkoušet :)

[upravil dne 20/3/11 21:44 wooody]

já si nechal poslat typ. list od prodejce kol e-mailem, stál mě 500kč, pak na stk a úřad a kola jsou v TP. Žádná věda.

Jenže ne ke každým kolům jde nechat si poslat ten typový list.

Nějaké značky kol nemají vůbec homologaci, tudíž ti k nim nikdo typový list legálně nevystaví. A těch kol není málo .-). Podívej na mdcr.cz nebo elektrony.cz

[upravil dne 27/3/11 22:52 Frozz]

no typovej list ti stejne malokdo proda zvlast.a kdyz tak za peknou palku.tak nevim co tu resite.ja mel TL na dezent a pritom na aute ariany.zkouknul rozmer,vysolil jsem prachy a jel.pak je zase jina situace dostat treba 18\" na 406