Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407 1,6 HDi 2005


Holland

Recommended Posts

Potřebuji radu-chceme koupit 407 1,6 HDi SW r.v.2005-je tam staženo 100 000km:bacha-ted je uváděno 130 000km-za cenu 190 000,-Kč-není tam možnost kontroly-zda byli dělány rozvody atd-máme jít do rizika a koupit a co nás popřípadě čeká za problémy.Dík moc za rady!!:super

[upravil dne 24/4/10 Holland]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody takmer určite neboli robené. Jednak by predávajúci pred predajom neinvestoval a jednak sa robia až pri 240t km.

Ďalšia veľká možná investícia je FAP, mal by sa meniť pri 120t km, ale vydrží bežne aj cez 140t. Je možné, že je na konci životnosti, taktiež nepredpokladám, že by ho predávajúci menil. Možno dal iba urobiť preplach aby chvíľu vydržal kým sa predá.

Vyskúšaj tiež spojku či pri vyšších stupňoch pri plnom plyne nepreklzne, alebi pri pohýňaní. Cvrkot a jemné popiskovanie zo spojky je pomerne bežné u týchto áut, robí to dvojhmotnostný zotrvačník, neznamená to nevyhnutne vadu spojky.

[upravil dne 24.4.2010 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem se vrátil od auta 407 SW 1,6 HDi 2005- má to staženo 100 000km-stávající stav 130 000km!!!:bacha-nejsou tam dělaný rozvody atd tak ted nevíme zda do toho kupu jít-majitel chce 190 000Kč:grr tak babo rad:roker

[upravil dne 24/4/10 Holland]

[upravil dne 24/4/10 Holland]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A krom km je auto v jakém stavu?

Stočené km bude mít v ČR většina ojetých aut, pokud je stav km jediným problémem pak bych se toho nebál. Rozvody já osobně dělám hned po koupi ojetiny od neznámého člověka, člověk je pak víc v klidu. Jediné mínus bych viděl u té 1,6ky, ale to je spíš pocitové (2,0 mám prostě raději) - o ceně se nebavím, páč vůbec netuším, kolik 407 SW stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych taky raději hledal dál,dřív nebo později najdeš lepší kousek...ja hledal skoro 4 měsíce než jsem koupil. Jinak doporučuji před koupi zajet do Peugeotu a zaplatit si prohlidku a nechat vytisknout všechny vady a dopsat k nim kolik by stala oprava těchto vad.pak máš v ruce papír s tím kolik případně ještě zaplatíš a můžeš třeba ještě zatlačit na prodávajícího at slevní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pajo30

ja mám 1.6 a som spokojný- auto idev úplne v pohode.

Chybějící výkon 1.6 ky se dá dohnat chipem, ale spíše by mě zajímalo, jesli nechybí ten šestý převodový stupeň. Kolik tak točí na pětku při 150 km/h? A není to při této rychlosti moc hlučné?

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 1,6 motor tu nejsou moc dobre reference, je haklivy na mazani a zachazeni, myslim, ze uz tu na klubu byly aspon dva tyhle motory KO, zkus pohledat

Ad \" Chybějící výkon 1.6 ky se dá dohnat chipem ... \" to nechapu, proc kupovat slabej motor a pak se ho snazit nejakyma berlickama postavit na nohy, kdyz si muzu rovnou koupit motor vykonove patricne dimenzovany a nedrbat si zbytecne hlavu

to jsou tu pak na foru nesmyslne dotazy stylu \"mam 1,4motor a chtel bych na nej dat turbo, aby to aspon trochu jelo, pujde to ?\" :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Ad \" Chybějící výkon 1.6 ky se dá dohnat chipem ... \" to nechapu, proc kupovat slabej motor a pak se ho snazit nejakyma berlickama postavit na nohy, kdyz si muzu rovnou koupit motor vykonove patricne dimenzovany a nedrbat si zbytecne hlavu

Proč kupovat 1.6? Jednoduše proto, protože chceš určitou výbavu a tá je zrovna s 1.6 motorem. Takže to koupíš, ochipuješ a máš cos chtěl - auto s dobrým výkonem, výbavou a za dobrou cenu. Samozřejmě můžeš počkat a hledat dále až se objeví 2.0 s Tvou preferovanou výbavou. To je moje současná situace, proto jsem se ptal, jestli mi nebude chybět ten 6tý stupeň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

na 1,6 motor tu nejsou moc dobre reference, je haklivy na mazani a zachazeni, myslim, ze uz tu na klubu byly aspon dva tyhle motory KO, zkus pohledat

Ad \" Chybějící výkon 1.6 ky se dá dohnat chipem ... \" to nechapu, proc kupovat slabej motor a pak se ho snazit nejakyma berlickama postavit na nohy, kdyz si muzu rovnou koupit motor vykonove patricne dimenzovany a nedrbat si zbytecne hlavu

to jsou tu pak na foru nesmyslne dotazy stylu \"mam 1,4motor a chtel bych na nej dat turbo, aby to aspon trochu jelo, pujde to ?\" :roll

Nikde v tvojom popise nevidím 407 s 1.6 hdi takže ťa trošku opravím na rýchlostné limity, ktoré u nás platia to úplne stačí, ďalej rozumná spotreba a v neposledom rade už dávno nemôžeš motor posudzovať podľa objemu dôležité sú Kw a Nm. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Holland

Potřebuji radu-chceme koupit 407 1,6 HDi SW r.v.2005-je tam staženo 100 000km:bacha-ted je uváděno 130 000km-za cenu 190 000,-Kč-není tam možnost kontroly-zda byli dělány rozvody atd-máme jít do rizika a koupit a co nás popřípadě čeká za problémy.Dík moc za rady!!:super

[upravil dne 24/4/10 Holland]

..tak treba pozrieť v nemecku, tam je stáčanie tachometrov trestné. No určite sa nájdu aj tam taký \"experti\" ale možno nie toľko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 1.6-ke som nejazdil, ale môj osobný názor je že na tak ťažké auto a motor s malou kubatúrou, skoršie opotrebovanie motora. 1.6-ka má o niečo menšiu spotrebu (keď budeš jazdiť hlavne mesto) ako 2.0-ka. Keďže som 1.6-kou nejazdil hlučnosť neviem porovnať ale na diaľnici ti zo 6. rýchlostným stupeňom na 2.0 HDi klesnú otáčky,spotreba a hluk motora. Osobne si myslím že 407-čke 2.0 HDi postačuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...