Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Adittive minimum level


marianno blaho

Recommended Posts

je to aditivum, ktere umoznuje cisteni FAP filtru - filtru sazi ve vyfuku. s kazdym tankovanim se vstrikne do nadrze urcite mnozstvi z nadrzky (takze je lepsi tankovat vetsi mnozstvi paliva mene casto, nez caste pricmrndavani trosky nafty, kdy se aditivum zbytecne spotrebovava)

Jmenuje se to Eolys a je k sehnani v peugeotu (cenu presne nevim, jsou dva druhy, spravny ti urci podle VIN kodu auta) po doliti je treba take pres diagnostiku resetovat udaje o mnozstvi, aby zmizela ta hlaska

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne si nenech nikde nakukat, ze aditivum co se dava do kamionu a stoji na benzince 17Kc (napr. pod nazvem Ad blue) je to same a muzes to zamenit a usetris, tenhle pripad tu byl nedavno a je to nesmysl, mohlo by to poskodit motor, je to chemicky uplne neco jineho

[upravil dne 15/4/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marianno blaho

co znamena diesel aditive minimum level???? 307 break alebo kde sa da okrem peugeotu to aditivum kupit??? vie to niekto zohnat a kolko to stoji? 1,6hdi

Hlavně doufej, že to je jenom minimem aditiva.. taky jsem měla stejnou hlášku, pak jsme ale zjistili, že to není tím, že by tam bylo málo aditiva (bylo to plný), ale tím, že byl ucpanej FAP a mohlo se jít na výměnu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Nazdar, potreboval by som poradiť ,dnes mi palubný počítač zahlásil "diesel aditive minimum level" a svieti aj kontrolka na palubovke od FAPu. Aditívum bolo doplnené rok a pol dozadu najazdené odvtedy 22000km. Na dia mi vypisuje trvalú závadu MINIMALNA HLADINA ADITIVA, fap sa regeneruje v priemere 600km, chcem sa spýtať kde je chyba a či niekto nevie aké majú byť tlaky na FAPku.Pridávam aj obrázky z dia.

post-43318-0-79167700-1444411411_thumb.j

post-43318-0-49162500-1444411457_thumb.j

post-43318-0-47439500-1444411498_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc by nemel resetovat?

By se to ukazalo hned.

Hlavne nikde nevidim kolik ml aditiva mas a stejne je FAP po zivotnosti.

Ako vieš, že je FAP po životnosti? Keď sa doplňovalo aditívum 22.000 km dozadu,tak tam dával 4,5l, ale asi máš pravdu je na FAPE  nabehaných okolo 80.000 km ale prečo sa regeneruje po 600km keď je po smrti

Upraveno uživatelem HC MAREK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo az ted vidim ze mas 2,2 hdi dokonce.

Pokud veris ze FAP ma urcite 80tkm tak to chce zmerit vsechny hodnoty kolem aditiv a FAP at vis jestli ma vyznam dolejt aditivum a nebo opravit nadrzku aditiva protoze to muze byt plovakem v nadrzce.

Ale dle obrazku je FAP totalne v haji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...