Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prehrievanie motora


ZdenoL

Recommended Posts

Zdravim, mam 307, 80kW 1.6, rok 2002. Celim nasledovnemu problemu: ak necham auto stat na mieste na volnobehu, v priebehu 5 minut vyskoci teplota vody na 100 stupnov. Po vypnuti motora ventilator dochladzuje kvapalinu, no na teplote sa to neprejavi. Po nastartovani a chvilkovom chode na mieste v strednych otackach voda padne na 80 stupnov. Za jazdy sa motor nepriehrieva, drzi si teplotu ako prikovanu.. Vodna pumpa je asi 3 mesiace stara, je mozneze to robi termostat? alebo udelali soudruzi vo Francuzsku nejaku chybu a je tam potrebny napor vzduchu a aspon 1200 otacok? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam napriklad 307 2.0HDi 66kw 2001 a mozem robit co chcem ale na volnobehu sa mi auto neohreje ani na 85...(po hjavarke som chcel vyskusat ci mi ide sahara)ked tomu pridam tak sa mi podari do 95°C ale sahara mi ajtak nezapne...za 2 a pol roka som ju pocul ist len raz aj to pri teplote cez 100°C

u teba to bude asi najskor termostat, ale zase 100°C je v pohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: shark734

ja mam napriklad 307 2.0HDi 66kw 2001 a mozem robit co chcem ale na volnobehu sa mi auto neohreje ani na 85...(po hjavarke som chcel vyskusat ci mi ide sahara)ked tomu pridam tak sa mi podari do 95°C ale sahara mi ajtak nezapne...za 2 a pol roka som ju pocul ist len raz aj to pri teplote cez 100°C

u teba to bude asi najskor termostat, ale zase 100°C je v pohode

HDI neni benzin, ma vetsi ucinnost, proto nizsi odpadni teplo a min se hreje

100stC neni zadna teplota, vzhledem k tomu, ze druhy stupen rychlosti vetraku se zapina pri cca 113-115st C a cervene pole zacina zhruba na 120st, tak zde neni co resit, pokud sahara funguje a nerozsveci se kontrolka prehrati a kontrolka STOP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...