Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

TLMIČE na 407ke


James007

Recommended Posts

ahojte..

prosim o radu.

Mám sedan 2.o Hdi a 170.000 km.Rozhodol som sa vymeniť podvozok. Vymena všetkých tlmičov,stabilizačne tyče a predné spodne čapy. Po vymene v orig servis Peugeot som zistil, že zadna tuhosť na naprave je velmi silna. Ked prejdem cez spomalovač tak mi skače a odskakuje zadok. Prosim o radu čo s tym? Bol som v servise reklamovať a povedali že je to podla tabuliek všetko nastavené presne. U nich problem nieje ale jazda autom je katastrofa. Jazdim hlavne v meste a tie cesty su horzne. Už som totalne vyhrkaný...

Ešte som sa dopočul, že sa nejako to da nastaviť zbiehavosť zadnej napravy. Prosim riešil niekto už toto.

VDAKA za každu info... ahoj:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš SW nebo sedana?U SW je podvozek tužší než u sedana.Při nerovnosti se opravdu zdá, že zadek odskočí ale auto sedí jak přibité.Spíš mě zaráží, že to před tím nedělalo....Snad jen tím, že měla náprava už vůli tak se to tak neprojevovalo...Jsem zvědav, copak ti tady sdělí...;)

Teď jsem si všiml, že más sedana tak snad jedině jesli ti tam nehodili věci na SW která je tužší...Zkus se poptat:papa

Já bych taky raději nápravu ze sedana:(

[upravil dne 8.7.09 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

kua chalani mne to nejde do hlavy. Ako je to možne, že pred tým som mal limuzinu čo bola radosť šoférovať a auto držalo to ako pribité. A boháča teraz drží ale skáče ako kôň. Tuto niečo nehrá. Logicky keď idem na to tak je niekde ničo zle nastavené. Inak jeden starý majsterko mi poradil že u 407čiek treba po výmene tlmičov nastaviť zbiehavosť zadnej nápravy na 0´0´´ . Povedal som v servise nech to tak nastavia, je to malinko lepšie, ale aj tak to nieje ono. No musim patrať dalej... dam vedieť zatial vam dakujem... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

Mám podobný problém, najednou se mi zdá auto jakési tvrdé, každá nerovnost je cítit, hrozně to tluče. Jízda přestává být komfortní, což byl před 3 roky jeden z důvodů, proč jsem si P407 koupil. Porovnávám např. se svou služební Astrou, která má o 100 tis. víc, ale zdá se mi příjemnější. Přitom německá auta mají obecně tvrdší nastavení.

A tlumiče by to při najetých 62 tis.km ani být neměly, nicméně jsem je nechal při servisce zkontrolovat a žádný problém nenašli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
  • O 2 roky později...

Pri výmene zadných tlmičov ustanovujete auto do referenčnej výšky ,tak ako sa to uvádza v prac.postupoch ,alebo ich len jednoducho vymeníte?Ich výmena mi príde ako jednoduchá záležitosť ,ale po prečítaní toho postupu a videní tých rôznych prípravkoch som zostal trochu mimo.:myslim Nemohla by to byť príčina toho odskakujúceho zadku ,alebo to nemá na to vplyv? Ak nemá ,z akého dôvodu sa to potom má robiť? Celkom by ma to zaujímalo ,keďže zvažujem ich výmenu ,len by som nerád niečo opravil:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...