Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ahojte majitele 207, chtel jsem se zeptat zda uz ma nekdo za vama kontrolu po 30000km. Zajimalo by me, co vsechno mi budou menit, a kolik si mam nachystat penizku.:myslim Za kazdou cennou radu predem dekuji...

Odesláno

Tak na rýchlo ti poviem že ja som platil 5000kč,ale zaleží to od toho aký olej používaš(ja mam tu drahšiu variantu).Teraz neviem čo tam menili musel by som pozriet do papierov ale nič extra.Tuším že ani vzduchový filter nemenili čo sa mi zdalo divné.

Odesláno
Původně zaslal: mr.SM

To neni zase tolik, cekal jsem vice. Kazdopadne dekuji za vase odpovedi...:super

Mám ji za sebou minulý týden, prohlídka s výměnou oleje a filtru za 2790Kč olej 10W40, je možno i olej 5W40 za 3590Kč, v servisu mi doporučili tu levnější variantu (oba jsou schválené pro daný typ motoru1,4 16V) rozdíl je pouze při extrémních mrazech, kdy ten levnější ztrácí vlastnosti při -30°C, ten dražší až při -35°C, viz odkaz

http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko

Marně vzpomínám kdy bylo naposled míň jak -20°C

Odesláno

To je dobra cena, a co brzdy, atp? Jezdim docela razantneji, tak nevim zda se nebudou taky muset menit, a co klima? :myslim

Vubec se v tom neviznam co, kdy a proc se meni. No jo, prvni auto...:myslim

Odesláno
Původně zaslal: mr.SM

To je dobra cena, a co brzdy, atp? Jezdim docela razantneji, tak nevim zda se nebudou taky muset menit, a co klima? :myslim

Vubec se v tom neviznam co, kdy a proc se meni. No jo, prvni auto...:myslim

Samozřejmě to je cena za základní program údržby, mi třeba řekli, že brzdové destičky by mi měly vydržet ještě další 2 roky, takže počítám výměnu u příští výměny oleje, stejně tak ostatní filtry i brzdovou kapalinu,to už prý bude cena kolem 6000Kč, pokud nebude jiný problém, mimochodem byl jsem v Havířově u Tichého

Odesláno
Původně zaslal: Zdemour

Původně zaslal: mr.SM

To neni zase tolik, cekal jsem vice. Kazdopadne dekuji za vase odpovedi...:super

Mám ji za sebou minulý týden, prohlídka s výměnou oleje a filtru za 2790Kč olej 10W40, je možno i olej 5W40 za 3590Kč, v servisu mi doporučili tu levnější variantu (oba jsou schválené pro daný typ motoru1,4 16V) rozdíl je pouze při extrémních mrazech, kdy ten levnější ztrácí vlastnosti při -30°C, ten dražší až při -35°C, viz odkaz

http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko

Marně vzpomínám kdy bylo naposled míň jak -20°C

ja mam 1,4VTi v tich olejoch by nemal byt rozdiel nee sice je tam rozdiel 5 koni ale oleje by mali byt take iste co odporucili aj tebe :myslim

A este daco co ked olej si kupim a donesem tam svoj ??:D

Odesláno
Původně zaslal: jozin888

Původně zaslal: Zdemour

Původně zaslal: mr.SM

To neni zase tolik, cekal jsem vice. Kazdopadne dekuji za vase odpovedi...:super

Mám ji za sebou minulý týden, prohlídka s výměnou oleje a filtru za 2790Kč olej 10W40, je možno i olej 5W40 za 3590Kč, v servisu mi doporučili tu levnější variantu (oba jsou schválené pro daný typ motoru1,4 16V) rozdíl je pouze při extrémních mrazech, kdy ten levnější ztrácí vlastnosti při -30°C, ten dražší až při -35°C, viz odkaz

http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko

Marně vzpomínám kdy bylo naposled míň jak -20°C

ja mam 1,4VTi v tich olejoch by nemal byt rozdiel nee sice je tam rozdiel 5 koni ale oleje by mali byt take iste co odporucili aj tebe :myslim

A este daco co ked olej si kupim a donesem tam svoj ??:D

Tak o tom pochybuji, že by sis mohl donést svůj olej, mají nějaký základní program údržby, kde jsou i další úkony a kontroly co se mají provádět a za to je nějaká fixní cena. Takže pokud chceš mít razítko v servisní knížce, že jsi byl na celkové prohlídce (vč. výměny oleje) po 2 letech/30000km, tak jen s jejich olejem

Navíc, pokud to máš na leasing, tak vlastně auto není ani tvoje a musíš po celou dobu do značkového servisu.

To, že si koupím někde olej a pak si ho nechám vyměnit v nějakém malém servisu jsem praktikoval pokud jsem měl staré auto, ale u nového bych do toho nešel, já osobně navíc dobré zkušenosti s malými servisy nemám, u staré škodovky ti toho moc zkazit nemohli, ale u nového auta, kvůli ušetřeným pár stokorun bych měl obavy. Ale je to jen můj názor, pokud si někdo myslí něco jiného, nebudu mu to vyvracet

Odesláno

To je nejaké divné,ved aj v tej knížke sa píše že výmena oleja po 30000km alebo po 2rokoch,to samé mi povedali pri prevzatí auta.Len mi odporučili aby som sa po roku zastavil aby to námatkovo skontrolovali či je všetko OK.Ja som si prvu garančku spravil po 25000km(cca 1rok)a technik sa divil že prečo to chcem ked mi ostáva ešte 5000km.

Odesláno
Původně zaslal: antal

To je nejaké divné,ved aj v tej knížke sa píše že výmena oleja po 30000km alebo po 2rokoch,to samé mi povedali pri prevzatí auta.Len mi odporučili aby som sa po roku zastavil aby to námatkovo skontrolovali či je všetko OK.Ja som si prvu garančku spravil po 25000km(cca 1rok)a technik sa divil že prečo to chcem ked mi ostáva ešte 5000km.

O nějaké prohlídce po 1 roce není nic nikde psáno, směrodatná je servisní knížka a tam je 2 roky nebo 30000 tisíc (u benzinu). Ani mi nikdo nedoporučoval, že bych se měl stavit dříve.

Odesláno

panove na garancku se moc nespolehejte.Ja jsem ji absolvoval pri 16000km.Tech 30 tisic se mi zdalo na novej nezajetej motor nejak moc.

V protokolu zaskrtali vsechno mozne co delali mimo jine i celni sklo ze je ok-pritom je nacate od kaminku.Tak jsem nejak zacal pochybovat jestli vubec vymenili olej a tak jsem ho pri 21000km vymenil.Vypustni sroub byl jak novej zadnej skrabanec ani odrena barva, tak nevim kudy ten olej vypousteli.Jinak garancka mne stala neco kolem 3000kc.A to jsem ji absolvoval jenom aby mi nespadla zaruka.

Odesláno

No nevim,nijak jim to nedokazes,ale na vypousteci sroub nikdo ani nesahnul,jestli to odsavali vrchem o tom silne pochybuju.Nejlip je udelat si to doma aspon to co jde a mam jistotu

Odesláno

Presne tak...su to vsetko zlodeji.. Ja som pre istotu servis ani nenavstivil po zlych skusenostiach a pri 15000 som spravil vlastnu garancku doma s vymenami filtrov a kontrolou auta. Do servisu peugeot uz nevstupim :bacha

Odesláno
Původně zaslal: pretekar

Presne tak...su to vsetko zlodeji.. Ja som pre istotu servis ani nenavstivil po zlych skusenostiach a pri 15000 som spravil vlastnu garancku doma s vymenami filtrov a kontrolou auta. Do servisu peugeot uz nevstupim :bacha

no dam za pravdu aj ja ze servis je na ..... piiiip :)

jedina sanca ze tam mat znameho, alebo jednoducho povedat ze chces byt pri tom, ked to menia...

a na zaruku fakt ze davat pozor, lebo ked ti padne a dosere sa nejaka elektronika, nedoplatis sa

a hlavne tie nase 1.6 THP, turbo a kopec elektronik, riadeni tam... moc by som bol opatrny

radsej platit 3-4tis potom vymenis aj sam

ale nech garancka ostava.... :)

[upravil dne 29.4.2009 buga]

Odesláno
Původně zaslal: Marsl1

No nevim,nijak jim to nedokazes,ale na vypousteci sroub nikdo ani nesahnul,jestli to odsavali vrchem o tom silne pochybuju.Nejlip je udelat si to doma aspon to co jde a mam jistotu

ono vymena oleje se da udelat i vysatim pres merku oleje a neni nutne povolovat vypousteci sroub ...

Nicmene da se udelat analyza oleje za cca 800Kc, ktera rekne jak je ten olej opotrebovany a da se z toho usuzovat, zda byl vymenen nebo ne a s pripadnym servisem se pak podle toho vyporadat

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...