Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motokáry - postřehy


Recommended Posts

Ahojda všichni,

jak jsem slíbil, byl jsem dnes vyzkoušet motokárovou dráhu. Můžete se podívat na video, které jsem nechal tak, jak vylezlo z kamery.

Zaplatil jsem si 10 minut za 200,--Kč. Není pravda, co píšeme v přihlášce, že v ceně půjčují kukly pod přilby. Ta se platí zvlášť 80,--Kč a už Vám zůstane. Je to z hygienických důvodů, asi se jim nechce prát kukly po každém použití. Pochopitelně to není povinné, ale osobně ji doporučuji. Přilby půjčují zdarma.

Jinak nečekaně mi nebyla zima na žádnou část těla (jel jsem jenom v kukle bez přilby) kromě rukou. Mé goretexové rukavice to nějak nezvládly. Ale možná k tomu přispělo i to, že jsem jedno kolo držel v ruce kameru a to jsem rukavici neměl.

Trať je pěkná, jen jsem měl respekt v jednom místě v tunelu (viz fotka níže). Je tam trať na levé části trošku vykousnutá a já se bál, že se tam motokárou \"napíchnu\" a poletím setrvačností přes volant. Tak jsem to otestoval (co bych pro vás neudělal, že ;) ) a díky zkosení rámu motokáry to dopadlo dobře. Žádné napíchnutí se nekonalo. Ale taky to mohlo být díky tomu, že jsem to zkusil v malilinké rychlosti. Personál jsem na to upozornil, ale myslím, že s tím nic dělat nebudou. Necháme se překvapit. Zato jsem se zapíchnul před tunelem do pneumatik, ale to se nic neděje.

Motokára má dva pedály - plyn na pravou nohu a brzdu na levou nohu. Nesmí se mačkat současně, jinak zemře automatická spojka. To byla další věc, kterou jsem testoval (teda, ne jestli umře spojka, ale jestli se tak dá jezdit :D ). A opět v pohodě, vůbec mě to k tomu nelákalo.

Video zde:

(konečně se mi to podařilo širokoúhle:

)

nebo lepší kvalita ke stažení: motokary_high.wmv

nebo tady:

http://rapidshare.com/files/184910633/motokary_high.wmv

[upravil dne 18.1.09 Peta]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem zapomněl napsat, že motokáry nejsou zrovna naleštěné a tak si raději vezměte něco, co lze zašpinit (montérky, ale pod ně něco hodně teplého - hala není vytápěna, dokonce jim zarzla voda, tak se nemají jak umýt :nevim ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Ještě jsem zapomněl napsat, že motokáry nejsou zrovna naleštěné a tak si raději vezměte něco, co lze zašpinit (montérky, ale pod ně něco hodně teplého - hala není vytápěna, dokonce jim zarzla voda, tak se nemají jak umýt :nevim ).

Montérky začínám vozit standartně... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Bych řek že s tím předjížděním to nebude tak horký. Sejde se tam mnoho lidí různých zkušeností, to se za chvilku roztahá po dráze a žádný dramatický souboje tam asi nebudou. Myslím že nejvíc se bude předjíždět o kolo :aut

jen nech bejt... známe svoje z Boby kdy někdo někoho tlačil před sebou celý kolo a podobně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Tak zas se tam budeme všichni znát, případnejm brzdám provozu můžeš sprostě nadávat :D

Se nebudu s ním rozčilovat-mám to zakázaný... Ho v zatáčce vytlačím do gum a bude..:D:D:myslim:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: voštík

kde je od MtoBydla nejbližší baňka? Dochází bakšiš na béňo....:blicismajlik

Cca 2km v Hronově, je tam KB a ČS a byla tam GE, ale nevim jestli tam ještě funguje;) Ale nevim jestli tam mají nějaký prachy kdyby jsi tam šel s tou kuklou:D:D

[upravil dne 13/2/09 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...