.mycTD Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 medved: zachovat si vlastni nazor (a nastroje k jeho prosazovani) urcite neznamena zustat nejakym ostrovem uprostred deni a sr*t na vsechny ostatni. zvlast ne tak, jak to ve me evokuje tva fraze, tzn po kubansku. menici se kurz CZK/EUR je v mediich jednostranne prezentovan jako nejvetsi zlo svetove ekonomiky, pac v TV akorat stale placou zdrceni exporteri. na druhou stranu, jestli nas ted muze neco alespon castecne \'odfiltrovat\' od \'bankovni krize\', tak je to treba ta vlastni mena, bo s tou se da vzdycky neco podniknout. Nebo ji muzeme mit pevne fixovanou na € a pak jen sedet a koukat jako v lotyssku. (litva, lotyssko, estonsko - jedny z nepostizenejsich zemi financni krizi) vzdycky se muzes snazit neco vymyslet, nebo jen sedet a cekat, jak to vyresi brusel(a predpokladat, ze bezpochyby hledaji reseni nejvyhodnejsi zrovna pro tebe). ja mam radeji moznost volby. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Vixi, nevim ci si to nepochopil, alebo len prekrutil. Ja som mal na mysli poplatek za transakcie udelany v zahranici. Kdyz tu pridu, a zaplatim neco kartou, mam to uz davno zaratane v mesacnem poplatku za sluzbu. Kdyz, tu s tou kartou zaplatim 1000 krat, staly platim ten samej zakladny poplkatek. Kdyz ale vyjedu do zahranici, a zaplatim kartou, uz si moje BANKA za tuhle transakcii neco narata, napriklad vymyslim si, 50 SK. A tym padem, to uz tak vyhodne, plateni kartou v zahranici, neni ... Takze proto bude asi lepsi, mat hotovost krajiny, do ktere jedu, abych nemusel platit smesne poplatky. Ty 3 procenta sou jednak maximalne prehnany, a za dalsi, kdyz by sem platil kartou, nic by sem neovlivnil. A jak tu bolo psano, tym ze nekdo umozni platit kartou, castecne zvysi obrat, coz mu moze bezproblemov pokryt naklady na poplatky v banke (viac zarobi, ma viac penazi, moze zaplatit poplatky banke ) ... Citovat
vix Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: Lubk0 Vixi, nevim ci si to nepochopil, alebo len prekrutil. Nic jsem nepřekroutil, ale specielně pro tebe Ja som mal na mysli poplatek za transakcie udelany v zahranici. Za které? Za výběry z bankomatu nebo za platbu za zboží v obchodech? Tohle je dobré, abys specifikoval. Bavím se tady stále o placení kartou, ne o výberu z bankomatů Kdyz tu pridu, a zaplatim neco kartou, mam to uz davno zaratane v mesacnem poplatku za sluzbu. Kdyz, tu s tou kartou zaplatim 1000 krat, staly platim ten samej zakladny poplatek. Za službu u banky máš \"zarátáno\" cokoliv, protože obchodník už \"dorátal\" poplatek pro kartovou společnost do ceny zboží. Banka dostane prachy od kartové společnosti za to, že tou kartou platíš. Proto můžeš mít tu kartu od banky \"zadarmo\" Kdyz ale vyjedu do zahranici, a zaplatim kartou, uz si moje BANKA za tuhle transakcii neco narata, napriklad vymyslim si, 50 SK. A tym padem, to uz tak vyhodne, plateni kartou v zahranici, neni ... Máš holt neefektivní banku - více tady Příště nemysli, fakta jsou lepší než nějaké výmysly Takze proto bude asi lepsi, mat hotovost krajiny, do ktere jedu, abych nemusel platit smesne poplatky. Ano, pokud máš \"tupou\" banku, platíš směšné poplatky - pokud ti v zahraničí tvoji kartu akceptují, neplatíš žádný polatek. (pokud banka není tupá a nechce na tobě vydělat) ... mmch, do Eurozony vyrážím akorát s kartou a drobnými na kafe Ty 3 procenta sou jednak maximalne prehnany, a za dalsi, kdyz by sem platil kartou, nic by sem neovlivnil. A jak tu bolo psano, tym ze nekdo umozni platit kartou, castecne zvysi obrat, coz mu moze bezproblemov pokryt naklady na poplatky v banke (viac zarobi, ma viac penazi, moze zaplatit poplatky banke ) Ano, ale pokud obchodník s tím už od začátku počítá, tak naopak platba v hotovosti mu přinese zisk - nemusí odvádět poplatek kartové společnosti, může ti dát drobnou slevu ( na pračce to u mě byly dvě stovky ). Citovat
ZAklik Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: OK406 Když ptáčka lapají, pěkně mu spívají !!! a copak se krize neprojevila i v zemích, kde se platí eurem?? Zlatá česká koruna!!! Zlata ceska koruna??? od krizy sa kurz voci slovenskej zhorsil, mam pocit ... pred krizou 1 CZK - 1,35 SKK a teraz pred koncom roka bolo 1,13 Citovat
vix Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: ZAklik Původně zaslal: OK406 Když ptáčka lapají, pěkně mu spívají !!! a copak se krize neprojevila i v zemích, kde se platí eurem?? Zlatá česká koruna!!! Zlata ceska koruna??? od krizy sa kurz voci slovenskej zhorsil, mam pocit ... pred krizou 1 CZK - 1,35 SKK a teraz pred koncom roka bolo 1,13 Tím chceš říci co ? Že vaše zboží je dražší a našeho si můžete koupit víc. Že můžeme být o něco levnější než vaši výrobci ? Že můžeme mít více práce a dodávat více na Slovensko? Nebo, co to bylo za výkřik? (faktově to máš ovšem dobře ) Citovat
oddie Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: ZAklik Původně zaslal: OK406 Když ptáčka lapají, pěkně mu spívají !!! a copak se krize neprojevila i v zemích, kde se platí eurem?? Zlatá česká koruna!!! Zlata ceska koruna??? od krizy sa kurz voci slovenskej zhorsil, mam pocit ... pred krizou 1 CZK - 1,35 SKK a teraz pred koncom roka bolo 1,13 Ano, to je přesně pohled někoho, kdo si nevidí dál než na špičku vlastního nosu, a poměřovat umí jen maloobchodní cenou zboží v obchodech. Pohříchu to ale je pohled opravdu velmi, velmi krátkozraký, ale to je jak házet hrách na zeď... Citovat
jozefsv Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: vix určité čerpačky - které? (Kartu mi u Shel, OMV, Agip, a z domácích - Benziny i ONO vezmou vždy) nepochopil,precitaj si to znova.pisal som ak nemas kartu momentalne;) Citovat
jozefsv Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 otazka do plena - preco sa ide ochcavka robit v blave? Citovat
AnotherOne Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Už sa robí, na jednej sa vozím. Len ma se*ie, že české auto vyrobené a predané na Slovensku s poľským manuálom. [upravil dne 2.1.2009 AnotherOne] Citovat
vix Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: Kurt Protože to maj Slováci blíž do práce? další cynik Citovat
jozefsv Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: Kurt Protože to maj Slováci blíž do práce? a taktiez to maju blizsie ukrajinci,rakosnici...akurat ze ti nam tu nepracuju Citovat
AnotherOne Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: Kurt Protože to maj Slováci blíž do práce? Tá sadla. Priznajme si je to tak. Ale tak sa aspoň točia peniaze doma. [upravil dne 2.1.2009 AnotherOne] Citovat
oddie Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Vždyť už se tam dělá jak dlouho - pod názvem Golf Variant... Citovat
PnR Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 tak sme boli dnes v podniku, platili sme aj v korunach aj eurach a nemali problem Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: vix Původně zaslal: Lubk0 Vixi, nevim ci si to nepochopil, alebo len prekrutil. Nic jsem nepřekroutil, ale specielně pro tebe Ja som mal na mysli poplatek za transakcie udelany v zahranici. Za které? Za výběry z bankomatu nebo za platbu za zboží v obchodech? Tohle je dobré, abys specifikoval. Bavím se tady stále o placení kartou, ne o výberu z bankomatů Kdyz tu pridu, a zaplatim neco kartou, mam to uz davno zaratane v mesacnem poplatku za sluzbu. Kdyz, tu s tou kartou zaplatim 1000 krat, staly platim ten samej zakladny poplatek. Za službu u banky máš \"zarátáno\" cokoliv, protože obchodník už \"dorátal\" poplatek pro kartovou společnost do ceny zboží. Banka dostane prachy od kartové společnosti za to, že tou kartou platíš. Proto můžeš mít tu kartu od banky \"zadarmo\" Kdyz ale vyjedu do zahranici, a zaplatim kartou, uz si moje BANKA za tuhle transakcii neco narata, napriklad vymyslim si, 50 SK. A tym padem, to uz tak vyhodne, plateni kartou v zahranici, neni ... Máš holt neefektivní banku - více tady Příště nemysli, fakta jsou lepší než nějaké výmysly Takze proto bude asi lepsi, mat hotovost krajiny, do ktere jedu, abych nemusel platit smesne poplatky. Ano, pokud máš \"tupou\" banku, platíš směšné poplatky - pokud ti v zahraničí tvoji kartu akceptují, neplatíš žádný polatek. (pokud banka není tupá a nechce na tobě vydělat) ... mmch, do Eurozony vyrážím akorát s kartou a drobnými na kafe Ty 3 procenta sou jednak maximalne prehnany, a za dalsi, kdyz by sem platil kartou, nic by sem neovlivnil. A jak tu bolo psano, tym ze nekdo umozni platit kartou, castecne zvysi obrat, coz mu moze bezproblemov pokryt naklady na poplatky v banke (viac zarobi, ma viac penazi, moze zaplatit poplatky banke ) Ano, ale pokud obchodník s tím už od začátku počítá, tak naopak platba v hotovosti mu přinese zisk - nemusí odvádět poplatek kartové společnosti, může ti dát drobnou slevu ( na pračce to u mě byly dvě stovky ). Bohuzel v tom pripade mame tupy cely bankovy system ... Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Mimo to se mi euro docela paci Dnes sem byl v Trafice, koupil sem si cervene malborky (85Sk), zuvacky a nejaky casopis. Dokopy sem mnel platit 4 Eura aj 10 centov, dal sem ji 5 Euracku, a pani mi vidala nejaky mince. Za mnou byla rada lidi, tak sem to nahadzel do penezenky. Prisel sem do Kauflandu , kouknu za svetla do penezenky, a ta pani mi vydala 4 Eura aj 5 Centom Toz za 95 centu malborky, zuvacky a casopis, to je parada Jen taka pikoska, frajerkyne segre dneska vydali na poste v prepocte o 700 SK vic jak mnely Ty lidi sou fakt magory ... V kazdem pripade muzu povedet, ze zatim slo vsechno naokolo dolu. Dnes sem byl v kauflande, a vsade vladne logo \"NOVA MENA, NIZSIA CENA\" a mozem povedat, ze ceny sou predsajen zaokruhlene dole. To iste v LIDLI, a podobne i v Tescu. V kauflandu byla soutez, ze platte kartou, a muzete vyhrat mali darek To mi povedala az prodavacka, kdyz sem zaplatil, dala mi kostku, hodil sem, padla 6 ka, a ze pri najvecsi Tak sem dostal velikej balik cokoladovych susenek Normalne som zatial velmi milo prekvapeny, doufam ze se to udrzi Citovat
ZAklik Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: oddie Původně zaslal: ZAklik Původně zaslal: OK406 Když ptáčka lapají, pěkně mu spívají !!! a copak se krize neprojevila i v zemích, kde se platí eurem?? Zlatá česká koruna!!! Zlata ceska koruna??? od krizy sa kurz voci slovenskej zhorsil, mam pocit ... pred krizou 1 CZK - 1,35 SKK a teraz pred koncom roka bolo 1,13 Ano, to je přesně pohled někoho, kdo si nevidí dál než na špičku vlastního nosu, a poměřovat umí jen maloobchodní cenou zboží v obchodech. Pohříchu to ale je pohled opravdu velmi, velmi krátkozraký, ale to je jak házet hrách na zeď... nie nie, ja si na koniec nosa vidim ale tie skodoradostne komentare predomnou ma dost zarazili...povedzte mi aka je politika ked v MB - Skoda produkciu znizili,a v Kia-i v Ziline teraz od noveho roka zvysili? a stale len model CEED a teraz niekedy maju vyrabat aj nejaky novy, nesledujem neviem aky presne Citovat
oddie Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Nechce se mi citovat ty děsný stromy, jen poznámka k těm kartám: ty tři procenta ani omylem nejsou přehnaný, řada obchodníků je ráda, že má JEN tři procenta a ne víc. To za prvé. Jen si to zkuste, získat do obchodu/firmy terminál a rozumné podmínky na něj, kolik dostanete. A za druhé, obchodníka dávajícího slevu za platbu cash znám i z Německa, přesně z tohoto důvodu (a pokud dobře pamatuju, dával slevu 5%, což je dost nářez, na to jak velký obchod to byl). Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.