Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pro majitele 1,6 16V benzín


Wawra

Recommended Posts

když je pod nulou, tak při studeném startu jsou dost slyšet ventily, to klapání, až po zahřátí se uklidní... zdá se mi, že je to až moc výrazné a čím chladněji, tím víc to dělá! mám tam olej Total Quarz 9000 5W40, relativně čistý a je ho tam dost... je to problém???

[upravil dne 17.12.2008 Wawra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 307 mi to taky dělalo, popsala bych ten zvuk skoro jako kdyby byl motor dieselový. Po zahřátí se to uklidnilo a šlapalo normálně;) V servisu mi řekli, že ho mám nechat chvilku šlapat a pak teprve jet, není prý dobré nastartovat a hned jet - mysleli při těch nízkých teplotách;)

Na 308 tento jev zatím nepozoruju;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

permonik7: vem si to z druhé strany - při jízdě se vlivem vyšších otáček zvýší i tlak oleje, plus motor se rychleji zahřeje. Nemá cenu to nějak hrotit, prostě nastartuju, rozsvítím (pokud se tak neděje samo), zapnu si pás, zařadím a jedu, to bohatě stačí. :)

[upravil dne 19/12/08 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

permonik7: vem si to z druhé strany - při jízdě se vlivem vyšších otáček zvýší i tlak oleje, plus motor se rychleji zahřeje. Nemá cenu to nějak hrotit, prostě nastartuju, rozsvítím (pokud se tak neděje samo), zapnu si pás, zařadím a jedu, to bohatě stačí. :)

[upravil dne 19/12/08 Fakir]

Taky tak to dělám :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

permonik7: vem si to z druhé strany - při jízdě se vlivem vyšších otáček zvýší i tlak oleje, plus motor se rychleji zahřeje. Nemá cenu to nějak hrotit, prostě nastartuju, rozsvítím (pokud se tak neděje samo), zapnu si pás, zařadím a jedu, to bohatě stačí. :)

[upravil dne 19/12/08 Fakir]

Však já to tak dělám jenom skoro. Nastartuju, svleču se, připoutám se, domaluju co se doma nestihlo, vyndám diář, zapnu BT a pak už hnedka jedu:D Dobrých pár minut motor stejně běží, než já se vyprdolím:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Fakir

permonik7: vem si to z druhé strany - při jízdě se vlivem vyšších otáček zvýší i tlak oleje, plus motor se rychleji zahřeje. Nemá cenu to nějak hrotit, prostě nastartuju, rozsvítím (pokud se tak neděje samo), zapnu si pás, zařadím a jedu, to bohatě stačí. :)

[upravil dne 19/12/08 Fakir]

Taky tak to dělám :super

l

Já si ještě pustím rádio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si taky pustím rádio :), ale to je snad naprosto běžná věc u každého auta, že je motor více slyšet než se zahřeje při nízkých teplotách. Po chvilce ani nevím, že motor běží. Když jsem přesedlal ze 405 tak se mi stalo, že jsem nastartovanou 307 chtěl startovat znovu, páč jsem neslyšel, že je nastartováno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...