Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Specialní aditiva na zimu

pažout.307

Recommended Posts

Mám dotázek esi na zimu lit do myho pažoutka všelijaky ty aditiva co jsou na zimu, myvaji je na benzinkach.Jen jestli tu funkci nezaspupují aditiva co jsou origina pro fap, nebo jetli se nebudou ty originál a kupovany navzájem nějak rušit. A má to vubec nákej smysl??:myslim

moc děkuji za rady

Aditívum pre FAP má za účel znížiť teplotu horenia sadzí vo FAPe. Ostatné aditíva sa pridávajú kvôli zniženia bodu stuhnutia nafty, zrážaniu parafínu, zvyšovania cetanového čísla... Pridaním aditíva nič nepokazíš, to pre FAP ho nenahradí. Alebo môžeš tankovať naftu už s aditívami napr. Shell V-power.

Souhlasím s tím, že aditivy do nafty určitě nic nepokazíš. Já kupuji VIW - jsou na něj výborné recenze. Jo a cca 1500km jsem nenuloval palubní PC a průměrná spotřeba se téměř nehnula a po používání aditiv šel průměr za dalších cca 500km o 0,3 l dolů. A mám pocit, že motor je tišší. Aditiva snad aspoň trošku vynahrazují kvalitu paliv u nás.:cool:

Guest FIKÍSEK

Se špatnou kvalitou paliva mužu jen souhlasit. Aditiva taky leju a od VIF je podle testu opravdu nejlepší. Mají letní a zimní a já jsem nad míru spokojenej. V testech bylo vidět i jak je motor ošetřenej vstřiky atd. Nedám na něj dopustit. Mazivost nafty o dost lepší a cetanové číslo je vyšší,takže větší výkon. Podle mých zkušeností líp táhne od spodních otáček a vubec je takovej živější a víc potichu

VIW kupuji za 166,-Kč,, - zátka slouží jako odměrka: 30ml na 30l nafty, takže je na 750l nafty. Píšou, že předávkování není na škodu a dokonce při velkých mrazech se má dávat 2-3x tolik. Chlapík, kterýmu jsem to koupil do Fokusu 1,8 TDDi taky tvrdí, že rapidně klesla úroveň hluku motoru. A v servise chlapík, co dělá nafťáky říkal, že aditivy rozhodně motoru neuškodím - tak těch pár korun přežiju...