BV406 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 Původně zaslal: marsalek Původně zaslal: BV406 qurtz 9000 je 5W40 BV406, mas pravdu. 10W40 Total v syntetice nedela. Quartz 9000 neni jen 5W40 ale i 5W30 a 0W30. Kaja jj Citovat
marsalek Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 BV406, kdyz tem olejum rozumis, ... Jake to ma opodstatneni, ze se urcite viskozity delaji jen v urcite \"kvalite\", tim myslim syntetika/castecna (cesky polo-) syntetika? Nekde jsem cetl, ze to oznaceni mineral/polosyntetika/plna syntetika je stejne jen marketingovy bluf. Kaja Citovat
BV406 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 Původně zaslal: marsalek BV406, kdyz tem olejum rozumis, ... Jake to ma opodstatneni, ze se urcite viskozity delaji jen v urcite \"kvalite\", tim myslim syntetika/castecna (cesky polo-) syntetika? Nekde jsem cetl, ze to oznaceni mineral/polosyntetika/plna syntetika je stejne jen marketingovy bluf. Kaja marketingovy blaf je predevsim plna syntetika, ve skutecnosti takovy olej take obsahuje zakladni mineralni olej, ale je michan s dalsimi mazivy, napr. na bazi esteru a pod, takze nakonec tato synteticka maziva v oleji prevazuji, proto se tomu rika plna syntetika, aby se to odlisilo... polosyntetika obsahuje syntetickych maziv mene, proto polosyntetika mineralni olej je zakladovy ropny olej + ruzna aditiva ... antikorozni prisady, disperganty atd. a dela se prevazne ve viskozitach 15W40 nebo 15W50... na kvalitu oleje to rozdeleni generalne nema vliv, ma vliv predevsim viskozitni, ridsi oleje jsou lepsi na studene starty atd., na projete km to take nema zadny podstatny vliv, kvalitni mineral najezdi bez problemu 15000 - 20 tkm, stejne tak radova polosyntetika, ta spis 15 tkm, ale fuchs ma treba oleje titan syn mc 10W40 (benzin) a titan unic mc 10W40 (nafta) a to jsou polosyntetiky na 30 tkm, standardni plna syntetika taky jen 15 tkm.... [upravil dne 5/11/08 BV406] Citovat
oddie Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 Původně zaslal: marsalek BV406, kdyz tem olejum rozumis, ... Jake to ma opodstatneni, ze se urcite viskozity delaji jen v urcite \"kvalite\", tim myslim syntetika/castecna (cesky polo-) syntetika? Nekde jsem cetl, ze to oznaceni mineral/polosyntetika/plna syntetika je stejne jen marketingovy bluf. Kaja Označování minerál / syntetika ztratilo svůj smysl v okamžiku, když se jako \"syntetika\" začaly označovat hydrokrakované oleje. Tyto \"plné syntetiky\" jsou ve skutečnosti na čistě minerální bázi, pouze se danou technologií výroby blíží vlastnostmi skutečné \"plné syntetice\", tedy polyalphaoleinu. Na oleje.cz je k tomu celý seriál článků, které vycházely mj. i v Autoexpertu, jmenuje se to \"Mazivářské mýty\", tam to máš dopodrobna. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 No a este otakzka... Myslite si ze taky Castrol Magnatec 10W 40 je horsi ako SHELL HELIX ? Starinku si myslim hickam dost, ale starinka je este neojeta, nakolko ma 61 000 km ... Citovat
BV406 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 Původně zaslal: oddie Původně zaslal: marsalek BV406, kdyz tem olejum rozumis, ... Jake to ma opodstatneni, ze se urcite viskozity delaji jen v urcite \"kvalite\", tim myslim syntetika/castecna (cesky polo-) syntetika? Nekde jsem cetl, ze to oznaceni mineral/polosyntetika/plna syntetika je stejne jen marketingovy bluf. Kaja Označování minerál / syntetika ztratilo svůj smysl v okamžiku, když se jako \"syntetika\" začaly označovat hydrokrakované oleje. Tyto \"plné syntetiky\" jsou ve skutečnosti na čistě minerální bázi, pouze se danou technologií výroby blíží vlastnostmi skutečné \"plné syntetice\", tedy polyalphaoleinu. Na oleje.cz je k tomu celý seriál článků, které vycházely mj. i v Autoexpertu, jmenuje se to \"Mazivářské mýty\", tam to máš dopodrobna. polyalphaolefinu Citovat
BV406 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 Původně zaslal: Lubk0 No a este otakzka... Myslite si ze taky Castrol Magnatec 10W 40 je horsi ako SHELL HELIX ? Starinku si myslim hickam dost, ale starinka je este neojeta, nakolko ma 61 000 km ... kdyz budeme brat specifikace, tak to vychazi takto: castrol magnatec 10W40 api sl/cf, acea a3/b3, vw 50500, mb 229.1 shell helix plus 10W40 api sl/cf, acea a3/b3, vw 50500,50000, mb 229.1 jen chci podotknout, ze castrol neobsahuje zadne \"magneticke molekuly\" jak se nekdy nekde uvadi, tuto skutecnost popreli i odbornici z vscht praha , je to marketingovy blaf takze mas proti sobe rovnocenne oleje, prakticky identickych vlastnosti.... vyber zalezi na tve osobni preferenci za sebe mohu jen rict, ze jsou mi sympaticke spise znacky fuchs nebo total , tzn, Titan Syn MC 10W40 nebo Total Quartz 7000 Diesel (v mem pripade) 10W40 [upravil dne 5/11/08 BV406] Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 No ja by som sa osobne skorej priklonil ku castrolu ... Ale to sa uvidi vsetko este... V kazdom pripade nieco vyberem... Total stoji tolko isto co Castrol, neviem ci by som radsej nezobral castrola ... Kazdy sa priklana k niecomu inemu ... Citovat
ozzy56 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 Původně zaslal: Lubk0 No ja by som sa osobne skorej priklonil ku castrolu ... Ale to sa uvidi vsetko este... V kazdom pripade nieco vyberem... Total stoji tolko isto co Castrol, neviem ci by som radsej nezobral castrola ... Kazdy sa priklana k niecomu inemu ... LubkO--neuraz se--ale té tvojí 1.4 bude šumafuk,jaký olej 10W-40 jí dáš. Ten motor vlastností značkových olejů řady 10W-40 ani ne- využije....Musel jsem to napsat--ostatní jsou jen marketing. kecy. Ale když nevíš co s prachama--kup si samozřejmě co chceš. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 5. listopad 2008 Odesláno 5. listopad 2008 Toz vobec som sa neurazil, praveze si mne potesil... Zase je nejaka korunka doma Ja som tohotez nazoru, tohle som potreboval pocut Citovat
PeugeotHDi Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 Původně zaslal: BV406 Původně zaslal: PeugeotHDi Zdravim, Kilometre mi nejako rychlo nabiehaju a coskor aj ja budem musiet menit olej. Nejako som sa v tej \"mudrej\" knizke co mam k autu nedocital, aky motorovy olej tam vlastne je.... len, ze ma objem 3.7l takze 4 litre stacia... Podla informacii zo servisu pouzivaju vraj Total, avsak na kapote zvnutra som nasiel nalepku Shell Helix Ultra Diesel. Tak teraz neviem...aky olej mam zhanat? pretoze na zarucnej servisnej prehliadke si dam svoj olej, nie nejaky co maju v servise po ruke.... Vdaka za vase rady. motorovy olej, pokud ma stejne specifikace, tak je totozny a je jedno jestli je to shell, total, fuchs nebo kastról... pro klid duse a jestli v tom vidis smysl, peugeot doporucuje total, jsou to take francouzi, a pokud to mas 2.0 hdi, tak total quartz 7000 diesel 10W40 je dobra volba... oznaceni diesel znamena, ze je olej vice aditivovany na naftove motory, ma jine cislo kyselosti atd... jooo, promin, prehled jsem tvuj podpis, pokud to mas v zaruce, tak bych to nechal na nich, jaky olej ti tam daji, jen se divim, ze tam mas stitek od shellu, kdyz ma pezot smlouvu s totalem [upravil dne 4/11/08 BV406] Ahoj BV406, vdaka za odborne vysvetlenie, rozpraval som sa s jednym mechanikom: Uplne postacuje 5W-30 -napr. Total Quartz Future 9000...Vraj taky sa tam leje pri montazi motora vo Valenciennes, tiez som nasiel zaujimavu cenu na olejposta.sk. Spytam sa este veduceho servisu Begam Trnava ci je mozne si doniest vlastny motorovy olej - original uzatvoreny a samozrejme s platnym datumom spotreby.... Moze byt taky olej do 1.6HDi? [upravil dne 6.11.2008 PeugeotHDi] Citovat
BV406 Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 Původně zaslal: PeugeotHDi Původně zaslal: BV406 Původně zaslal: PeugeotHDi Zdravim, Kilometre mi nejako rychlo nabiehaju a coskor aj ja budem musiet menit olej. Nejako som sa v tej \"mudrej\" knizke co mam k autu nedocital, aky motorovy olej tam vlastne je.... len, ze ma objem 3.7l takze 4 litre stacia... Podla informacii zo servisu pouzivaju vraj Total, avsak na kapote zvnutra som nasiel nalepku Shell Helix Ultra Diesel. Tak teraz neviem...aky olej mam zhanat? pretoze na zarucnej servisnej prehliadke si dam svoj olej, nie nejaky co maju v servise po ruke.... Vdaka za vase rady. motorovy olej, pokud ma stejne specifikace, tak je totozny a je jedno jestli je to shell, total, fuchs nebo kastról... pro klid duse a jestli v tom vidis smysl, peugeot doporucuje total, jsou to take francouzi, a pokud to mas 2.0 hdi, tak total quartz 7000 diesel 10W40 je dobra volba... oznaceni diesel znamena, ze je olej vice aditivovany na naftove motory, ma jine cislo kyselosti atd... jooo, promin, prehled jsem tvuj podpis, pokud to mas v zaruce, tak bych to nechal na nich, jaky olej ti tam daji, jen se divim, ze tam mas stitek od shellu, kdyz ma pezot smlouvu s totalem [upravil dne 4/11/08 BV406] Ahoj BV406, vdaka za odborne vysvetlenie, rozpraval som sa s jednym mechanikom: Uplne postacuje 5W-30 -napr. Total Quartz Future 9000...Vraj taky sa tam leje pri montazi motora vo Valenciennes, tiez som nasiel zaujimavu cenu na olejposta.sk. Spytam sa este veduceho servisu Begam Trnava ci je mozne si doniest vlastny motorovy olej - original uzatvoreny a samozrejme s platnym datumom spotreby.... Moze byt taky olej do 1.6HDi? [upravil dne 6.11.2008 PeugeotHDi] samozrejme ze muzes, bez obav, tato viskozita je dokonce doporucovana, ale spis nez ten total bych si tam JA dal napr. TITAN GT 1 PRO-C2 5W30...olej specialne vyvinut pro PSA s aceou c2, tzn. pro motory s/bez prodlouzenym intervalem vymeny, upravou vyfukovych plynu a s turbodmychadlem ale v zasade tim totalem samozrejme NIC NEZKAZIS, neboj... Citovat
homat Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 [upravil dne 6.11.2008 PeugeotHDi] samozrejme ze muzes, bez obav, tato viskozita je dokonce doporucovana, ale spis nez ten total bych si tam JA dal napr. TITAN GT 1 PRO-C2 5W30...olej specialne vyvinut pro PSA s aceou c2, tzn. pro motory s/bez prodlouzenym intervalem vymeny, upravou vyfukovych plynu a s turbodmychadlem ale v zasade tim totalem samozrejme NIC NEZKAZIS, neboj... Pro PSA byl vyvinut Total Quartz Ineo ECS ve specifikaci ACEA C2 SAE 5W30 (olej pro snížení spotřeby se sníženým obsahem emisí popela, vhodné pro FAP), ostatní oleje specifikace ACEA C2 odpovídají normě, ale nebyly vyvíjeny ve spolupráci s PSA. Citovat
BV406 Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 Původně zaslal: homat [upravil dne 6.11.2008 PeugeotHDi] samozrejme ze muzes, bez obav, tato viskozita je dokonce doporucovana, ale spis nez ten total bych si tam JA dal napr. TITAN GT 1 PRO-C2 5W30...olej specialne vyvinut pro PSA s aceou c2, tzn. pro motory s/bez prodlouzenym intervalem vymeny, upravou vyfukovych plynu a s turbodmychadlem ale v zasade tim totalem samozrejme NIC NEZKAZIS, neboj... Pro PSA byl vyvinut Total Quartz Ineo ECS ve specifikaci ACEA C2 SAE 5W30 (olej pro snížení spotřeby se sníženým obsahem emisí popela, vhodné pro FAP), ostatní oleje specifikace ACEA C2 odpovídají normě, ale nebyly vyvíjeny ve spolupráci s PSA. anebo tak , se PSem nebo pro PSA to je fuk, myslim, ze nase odpovedi mu budou stacit [upravil dne 6/11/08 BV406] Titan%20GT1%20PRO%20C-2%20SAE%205W-30.pdf Citovat
Martinsk Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 Na Total Quartz Future 5w30 ACEA A5/B5 mám odjazdené cca 450 000 km. Môžem ho len doporučiť. Bol som aj v Trnave v servise a potom som chodil do Trenčína a vždy som si nosil aj si nosím svoj olej. Citovat
homat Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 3.2. Zavedení olejů s nízkým obsahem popela (LOW SAPS) Oleje \"se sníženým obsahem popela\" umožňují snížit obsah popela ve výfukových plynech, a tak přispět k prodloužení životnosti filtru pevných částic . Obsah popela se snižuje z 1,6 % u aktuálních olejů na 0,8 % u těchto nových olejů (maximální přípustné hodnoty) . Olej C2, specifický PSA, splňuje požadavek na snížení obsahu popela za dodržení rozumného cenového limitu a při zohlednění požadavků na úsporu paliva . U vozidel s naftovým motorem s filtrem pevných částic je zvláště doporučeno používat olej \"s nízkým obsahem popela\" TOTAL ACTIVA/QUARTZ INEO ECS, případně jiný olej s rovnocennými vlastnostmi; tento olej má vyšší kvality než jaké stanovuje norma ACEA C2 Citovat
homat Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 Ahoj BV406, vdaka za odborne vysvetlenie, rozpraval som sa s jednym mechanikom: Uplne postacuje 5W-30 -napr. Total Quartz Future 9000...Vraj taky sa tam leje pri montazi motora vo Valenciennes, tiez som nasiel zaujimavu cenu na olejposta.sk. Spytam sa este veduceho servisu Begam Trnava ci je mozne si doniest vlastny motorovy olej - original uzatvoreny a samozrejme s platnym datumom spotreby.... Moze byt taky olej do 1.6HDi? Do všech DV6 motorů můžeš dát olej SAE 5W40 nebo 5W30. Pokud by jsi volil levnější variantu SAE 10W40, pak musí odpovídat normě ACAE A3/B4, ve specifikaci A3/B3 by jsi přidřel motor a turbo. [upravil dne 6.11.2008 homat] Citovat
Jindras Odesláno 6. listopad 2008 Odesláno 6. listopad 2008 Vesměs řešení značek olejů je tady opravdu šílené,olej má splňovat mezinárodní specifiace jako je A1,B1 nebo SF,SG,SH,SJ-čím vyšší číslo či písmenko v abecedě tak tím lepší.České a slovenské oleje jsou stejně kvalitní jako zahraniční.Raději-už jsem to psal si to co ušetříte kupte dobrý oběd s výletem než budete mít v autě Castrol a budete sedět doma.Je to marketing a reklama!!!Zmiňovaný motor třeba 1.4 8 ventil-tomu stačí minerální olej 15W-40 třídy SH,SJ-nejnovější Sl či další polosyntetické atd.Ty motory už mají ledasco za sebou a neznačkovým olejem je nezadřete či než by se opotřeboval motor,tak je stejně vše na autě odepsané a motor si v garáži vystavovat nebudete.To už je lepší než krmit zahraniční giganty typu Castrol,shell atd. investovat do značkových pneumatik nebo třeba kvalitních brzd což vám zaručí aspoň pocit bezpečnosti!!! [upravil dne 6/11/08 Jindras] Citovat
PeugeotHDi Odesláno 10. listopad 2008 Odesláno 10. listopad 2008 Zdravim, takze v Begam Trnava pouzivaju do HDi motorov motorovy olej Shell Helix Ultra 5W-40, splnujúci normu ACEA A3/B3/B4... Od veduceho servisu mi bol doporuceny Total Quatrz Future 5W-30. Takze uvidime....ale ked je tam 40ka namiesto 30ky tak olej ma lepsie mazacie schopnosti v lete.... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.