Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Baterie


zupo22

Recommended Posts

Caute, chcel by som sa opytat, ci mi nahodou neodchadza baterka...

Dneska sa mi stala zaujimava vec. Auto stalo vo vykurovanej garazi asi tyzden, bez alarmu, len tak zamknute na centrale. Normalne slo nastartovat.

Presiel som s nim po meste zo 2km, zaparkoval som a zamkol na central s alarmom. Ked som po hodine dosiel k autu a chcel nastartovat, tak skoro ani nenatocilo, budiky spadli nadol, resetlo cas aj datum. Nakoniec sa mi podarilo ho natocit, ale je blbost ze zrazu nevydrzi hodinu stat s alarmom, svetla vypnute.

Baterku tam mam nejaku vartu 44Ah, no neviem o nej nic, bola v aute ked som ho kupil z bazaru. Bezne nemavam problem so startovanim ked mam auto v garazi tyzden odstavene, len toto ma prekvapilo.

Asi pred dvoma tyzdnami som vytahoval radio, kedze som zapajal nove vyskace a chcel som si pozriet kable v ISO konektore. Odpojil som jedine ISO konektor, nic ine. Vyskace som zapajal na povodne kabliky v palubovke, pod mriezkou co je pod celnym sklom.

Ale keby tam bol dakde problem s kablami (skrat), tak mi to nenatoci ani po tyzdni statia v garazi.

Co na to hovorite? Baterka v prdeli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To praveze netusim, kupoval som auto z bazaru a uz tam bola. Takze isto bude mat par rokov, nevyzera ani velmi cista, takze nova nebude.

Rozmyslam ze kupim novu, hodila by sa tam tato:

Varta 41Ah P, s.p.360A ,BLACK dynamic,12V,207x175x175 alebo

Varta 45Ah P, s.p.300A ,BLACK dynamic,12V,219x135x225

Vojdu sa tam rozmerovo? Mam P307 hatchback 2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro auto co máš v podpisu je to úplně jedno :D

Obecně doporučuju baterku co největší co se ti vejde do kastlíku při zachování rozumného poměru Cena/výkon. Někdy mají prodejci akci při které vykupují původní baterky protihodnotou. Takto jsem kupoval baterku v nějaké akci v Kelly, za starou mi vraceli asi 300,- nebo víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Ahoj, mám Peugeot 307 sw r.v. 2007 1.6 16V 80kw, a mám také problémy s baterií. Už tam mám asi třetí novou během tří let. Kdybych nejezdil denně, byla by po 5 dnech vybitá, v zimě i po 2-3 dnech. Nevíte někdo, co s tím může být ? Dočetl jsem se, že může vybíjet neorigo rádio. Mám neoriginální rádio, a nevypíná se s klíčkem, ale ručně. Může být ten problém zde? Po vypnutí motoru má baterie 12,3-12,5V a druhý den ráno 11,7-11,9. A na start má být 12,3 minimálně. Pokud by auto stálo více dní bez provozu, byla by zas mrtvá, stejně jako ty dvě nové předtím. Děkuji za každou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct. Může to být "chinašmejd" a i když se vypnutě tváří, pořád něco odebírá :myslim Někde se s pátraním začít musí. 307 už má ekomod, takže to bude žrát něco, co je připojené napřímo :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napřed si změř vybíjecí proud v klidu, jestli to vůbec nadměrně vybíjí baterku. Nesmí být větší než 30 mA. Píšeš, že máš na nové baterii po zastavení motoru jen 12.3 V, což je málo. Mělo by tam být spíš ke 13V. Těch 12.5 mám na 8 let staré baterce po třech dnech, a to je tam řízený alternátor, takže dobíjí míň. Tak si proměř nabíjení, je možné, že jezdíš s baterkou trvale nedobitou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...